HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Seniorka Marie si pořídila mobilní dům na klíč a bydlí v něm celoročně

Často slýcháme v dnešní době stesky, že se nedá vyjít s důchodem. V některých případech jsou to jen nadsazené fráze, v některých ale je taková úvaha oprávněná a na místě. Jak v dnešní době strávit důstojný důchod a užít si zaslouženou odměnu za celoživotní pracovní nasazení? Jde to, ale je potřeba nebát se alternativních řešení. Pokud budeme lpět na 3+1 v paneláku, asi se toho moc nezmění. Dá se však za mnohem nižší náklady bydlet v mobilním domku, a to celoročně, a to bez nějakých větších bariér. Takový domek vyřeší naprosto vše - kuchyň, koupelna, obyvák, a k tomu všemu krásná dalekosáhlá zahrada. Máte již nyní dojem, že něco takového by mohlo být pro Vás? Pojďte si přečíst příběh seniorky, která se rozhodla bydlet v takovém domku a jak to změnilo její život.


Mobilhouse na míru
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon (se souhlasem)

Seniorka Marie snila o bydlení v mobilním domku mnoho let. Někteří lidé zkrátka dají přednost poklidu přírody před ruchem velkoměsta. Mobilní domky jsou díky tomu v dnešní době stále více oblíbené. Seniorka z našeho příběhu si svůj sen splnila a postavila si mobilní domek s modrou střechou. Nechala si jej vyrobit na klíč. Žije v něm jako aktivní důchodkyně s přítelem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon (se souhlasem)

Mobilhouse na klíč

Marie žije v mobilhousu už několik let. Původně si pořídila obyčejný malý domeček na kolečkách z druhé ruky pouze dočasně, než se vyřeší problémy s rozvodem a ona si najde trvalé bydlení. Ale mobilní bydlení na vlastním pozemku se jí nakonec zalíbilo natolik, že při něm už zůstala. Pouze se po pár letech rozhodla si pořídit pořádný komfortní tiny house, který bude dost veliký pro ni a přítele, který u ní občas pobývá, a bude poskytovat veškerý komfort trvalého bydlení. Oslovila studio Baluchon, které se specializuje na mobilní domky na klíč, a nechala si od nich navrhnout svůj vysněný domek na kolečkách. Prohlédněte si ho v naší fotogalerii.

Střecha v barvě oblohy a výrazné dřevěné obložení

Marie nechtěla žádný obyčejný přepravní kontejner. Chtěla něco výjimečného, tak aby ji na cestách nikdo nepřehlédl. A architekti fantazií nešetřili. Její domeček má výraznou střechu v azurové modři, nápadná podlouhlá či kulatá okna s černými rámy a zajímavé dřevěné obložení z různých barevných odstínů. Obložení je z červeného cedru, má protihořlavou úpravu a nátěr odolný UV záření. Jedinečnost ještě zdůrazňují dřevěné venkovní květináče, které jsou připojeny k obložení domku, a majitelka v nich pěstuje bylinky.

Praktické rozdělení vnitřního prostoru

Vstoupíte-li po schodech do domku, narazíte hned na prostornou kuchyň, kterou si majitelka přála oddělit od obývacího pokoje. Kuchyň má svoje vlastní okna, která umožňují majitelce výhled i během vaření. Obývací pokoj je vybaven malým psacím stolkem na počítač přidělaným ke stěně, konferenčním stolkem a velkou pohovkou, která se dá v případě potřeby rozložit a ubytovat tak další dvě osoby. Také tento pokoj je vybaven vysokými okny, které poskytují dokonalý výhled do okolí přímo z pohovky. Veškeré vnitřní obložení, podlahy i nábytek jsou vyrobeny z masivního smrku, jedle a dubu.

Schody, které nezabírají prostor

Koupelna se nachází přímo ve středu prostoru a odděluje tak dvě základní části interiéru – kuchyň a obývací pokoj. Je vybavena suchou toaletou s nerezovým vnitřkem, odkládacím a úložným prostorem a samozřejmě sprchou o rozměrech 80 x 80 centimetrů. Ke koupelně jsou přitisknuty schody, které vedou do ložnice. Jsou částečně zasunovací tak, aby nezabíraly prostor v době, kdy se nepoužívají. V ložnici je pouze velká postel a poličky na odkládání knih a dalších věcí. Ložnice má také velké okno, které se dá otevřít dokořán, takže se místnost může rychle vyvětrat. A samozřejmě nabízí hned po ránu či večer parádní výhled na okolní krajinu.

Pořádná izolace pro studené zimy

Celý domek je 6 metrů dlouhý a má kolečka i veškeré vybavení k tomu, aby mohl jezdit z místa na místo. Po většinu roku ale stojí poblíž Anger, městečka na severozápadě Francie. Není to žádná teplá oblast, takže aby se dalo v mobilheimu bydlet po celý rok, musel být pořádně izolován. Má nejen dvojitá okna, ale také podlaha je izolována ovčí vlnou, stěny bavlnou, plátnem a konopím a strop dřevěnými vlákny. Díky tomu poskytuje svým obyvatelům dokonalý komfort po celý rok.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
05.08.2022

Photocredit: Baluchon (se souhlasem)

40

Mohlo by Vás zajímat: