HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Jak využít malý prostor na maximum? Zvolte spaní v loftové posteli

Co je to loftová postel a kdy je dobrou volbou? Žijeme v čím dál menších bytech a domech, tento trend je nevyhnutelný. Často využíváme prostor až ke stropu u skříní či v kuchyni, proč ale nezvednou ke stropu také postel? Nechte se inspirovat v naší galerii loftových postelí, která je plná zajímavých a originálních nápadů.


Loftová postel
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Co je to loft?

Samotné lofty mají původ v USA v období finanční krize, kdy bylo nutné zavřít velké haly a továrny. Jejich rozsáhlé prostory a vysoké stropy začali lidé využívat k loftovému bydlení. Nyní se lofty stávají běžnou součástí bytů s vyšším stropem. Představme si je jako vnitřní malé patro v rámci jedné místnosti.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Erika Cevallos, Glaminati, Apartment Therapy

Loftové postele a jejich přednosti

Od toho byl už jen krůček ke vzniku tzv. loftových postelí. Nejedná se o celé patro, ale pouze postel položenou n vyvýšené konstrukci na trámech, paletách, kovové konstrukci apod. Vznikne tak útulné spaní, pod kterým lze stále smysluplně využít vzniklý volný prostor. Stejně tak můžeme postel jenom zavěsit na lana pod strop.

Pokud jsme v situaci, kdy nám místnost neumožňuje tvořit jakékoliv patro, nezoufejme. I tak lze vyrobit zajímavou ložnici s originální postelí. Můžeme k tomu využít např. palety, které naskládáme na sebe. Tím se postel vyvýší a boční stěny palet můžeme využít jako úložný prostor. 

Možností je nepřeberné množství a záleží jenom na vás, kterou si vyberete. Připravili jsme si pro vás mnoho fotografií různých typů loftových postelí, které si pro inspiraci můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Irena Valaškovčáková
Redaktorka Dřevostavitele

Photocredit: Shutterstock

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE