HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Luxusní dřevostavba je zasazená do svahu. Prohlédněte si její obrácenou dispozici

Hlavní atributy luxusního domu, který je zasazený do strmého svahu, jsou panoramatický výhled, příjemné soukromí a dokonalá harmonie s přírodním okolím. Rodina z Kanady si postavila tento dům podle nejmodernějších standardů. Vše pochází od lokálních dodavatelů, jsou použity místní materiály a důraz je kladen na komfort i životní prostředí. Co v jejich podání znamená obrácená dispozice a proč se pro ni rozhodli?


Nádherný dřevěný dům s travnatou střechou dokonale ladí s okolní krajinou
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

Manželé si postavili svoji vizi moderního bydlení

Luxusní dřevěný domek v regionu Charlevoix představuje splněný sen každého milovníka moderního bydlení. Zrodil se z vášně pro velké otevřené prostory a přírodní krásy regionu. Mladí manželé vytvořili jedinečný dům, který plynule zapadá do krajiny, spojuje přírodu a architekturu a poskytuje jim dokonale klidné útočiště. Postavili ho s ohledem na životní prostředí a s touhou bydlení harmonizovat s přírodou. Splňuje jejich vizi moderního domu: panoramatické výhledy, okolní vzrostlý les, soukromí, klid, dostatek přirozeného světla a kvalitní infrastruktura.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

Design byl podřízen neobvyklému terénu

Dům se nachází v samém srdci přírody na rozlehlém zalesněném svahu s úžasným výhledem na La Malbaie, řeku Sv. Vavřince a okolní hory. Jeho jednoduchý, minimalistický design v přímém kontrastu s okolní divočinou zvyšuje krásu fyzické krajiny. Celkový design domu vychází ze strmého terénu. Skládá se z několika jednoduchých geometrických útvarů, které jsou na sebe naskládány a kopírují svah. Je plně pokryt zelenou střechou, která usnadňuje jeho integraci do krajiny. Působí ale také jako izolační vrstva a v létě pomáhá snižovat hromadění tepla.

Obrácená dispozice kvůli dokonalejším výhledům

Domek má dvě patra položená přes sebe jakoby do kříže a kopírující svah. Dispozice domu je obrácená, než jak jsme standardně zvyklí. V přízemí se nachází soukromá část. V přední části jsou čtyři pokoje, z nichž jeden slouží jako ložnice manželů. Jsou tu také dvě prostorné koupelny, technická místnost a pracovna. Tato část má spíše menší okna, poskytující dostatek světla, ale i soukromí. Naopak horní patro je výrazně prosklené, s celými skleněnými stěnami, umožňujícími výhledy do nádherné okolní krajiny. V prosklené části je velký obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní. V zadní tmavší části je koupelna a šatna. Na střeše spodního patra je ještě velká terasa s posezením. Široká brána sloužící jako přístřešek pro auto a krytý vchod spočívá na opěrné zdi, která byla vzhledem k velmi strmému terénu nezbytná.

Minimalistická kombinace dřeva, oceli, hliníku a kůže

Stavba byla doopravdy celá vyrobena lokálně. Převážná většina materiálů a pracovní síly použité při jejich konstrukci pochází z regionu a představuje vynikající kvalitu místního zpracování a produktů. Například všechna okna jsou vyrobena z quebeckého hliníku, žula použitá v kuchyni pochází z místního kamenolomu, vnější obložení je vyrobeno ze dřeva z Quebecu. Na fasádu byla zvolena kombinace světlejšího opracovaného bílého cedru a tmavšího červeného cedru, která dobře ladí s okolními lesy a trávou. V interiéru jsou podlahy i stěny obloženy světlým dřevem, stropy a některé stěny jsou bílé, ale téměř všechen nábytek je v odstínech šedé či černé, které ladí tón v tónu s rámy oken. Kuchyně, vybavení koupelny a centrální krb jsou vyrobeny z oceli. Kombinace oceli, hliníku, dřeva a kůže vytváří v interiéru pocit luxusu.

Nádherný dům obložený dřevem vypadá, jakoby se zrodil z hory a zapadl do dokonalého souladu s okolními stromy


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
13.01.2022

Photocredit: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE