HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Starý byt v historickém centru vypadá po rekonstrukci parádně: dvě patra, parkety z bílého dubu a mramorová vana

Starý byt v historické části města dostal novou tvář. Renovovaný dvoupatrový apartmán z dnešního článku se nachází v historické čtvrti francouzské metropole. Byt má 168 metrů čtverečních a nachází se v nádherné staré vile. Je plný dřeva a zajímavých materiálových prvků, který mi stojí za to se inspirovat.


Moderní pařížský byt
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

Vzdušnost, světlé barvy, jednoduchá elegance. To jsou společné jmenovatele pařížského bytu, který vám dnes představíme. Vzhledem k tomu, že v něm bude žít rodina italského původu, i tým architektů pochází z italského studia, které do svých návrhů často dostane velké množství dřeva. Dřevo hraje hlavní roli i v tomto bytě.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

Elegance a světlé barvy

Dům, v němž se apartmán nachází, leží v čtvrti Le Marais na pravém severním břehu řeky Seiny, která je dnes plná nádherných galerií, muzeí, elegantních podniků a paláců. V jednom z nich také sídlí Francouzský národní archiv. Právě eleganci, moderní přístup a atmosféru čtvrti se snažili architekti přenést i do interiéru bytu. Krom odstínů dřeva zde najdete světle modrou barvu přecházející do šedého mramoru. Barvy čalounění, podlah, stěn i stropu jsou prý inspirovány pařížskými střechami.

Dvě patra jednoho bytu

Byt má dvě patra. Hned za vstupem je zajímavým způsobem řešená podlaha. Obytná část je v dřevěném provedení, a to z parket z běleného dubu, naopak okolo vede půlkulatá chodba z teraca, směsi cementu a kamení. Celý prostor je tak koridorem naznačeným na podlaze pomyslně rozdělen do dvou různě využitelných ostrůvků. Najdete tu na jedné straně odpočinkový kout s výhledem na Seinu určený k relaxaci, četbě nebo diskusím. Na druhé straně je pak kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj s krbem obloženým mramorem. Prohlédněte si netradičně řešenou podlahu v naší fotogalerii.

Výrazné schodiště

Zásadním prvkem spodního patra je pak schodiště vedoucí do horního podlaží, které prostor opticky rozčleňuje. Ve spodním patře jsou dále dvě ložnice, koupelna a technické zázemí, jako je šatna, WC a prádelna. V jedné z ložnic najdete elegantní volně stojící vanu z jednoho kusu mramoru, skvěle vypadající v kombinaci se dřevem. Nicméně velkou výzvou bylo stávající konstrukci domu posílit tak, aby těžký kamenný kousek unesla.

V horním patře najdete skvělou multifunkční místnost s možností domácího kina, ale také pokoj pro hosty s vlastním sociálním zařízením.

Dřevo v interiéru a lampy

Velmi důležitou roli hrají i prvky přinášející světlo. Lampy jsou většinou černé, hodně výrazné a kontrastní k zbývajícím prvkům světlé barvy. Téměř veškerý nábytek je ze dřeva, ať už jsou to postele, posezení, koupelnové skříňky nebo stoly, židle a šatna. Prohlédněte si celý interiér v naší galerii.


Photocredit: noa* network of architecture, photos: Antoine Huot

1

Moderní bytové interiéry: Fotogalerie plná inspirace

Jakým směrem jdou moderní bytové interiéry? Podívejte se na fotky, trendy a inspiraci... Číst více →Venkovní vchodové dveře do domu i do bytu: Jaké jsou možnosti?

Venkovní vchodové dveře do bytu a domu zvyšují bezpečnost vaší domácnosti. Zároveň by měly dobře izolovat. V článku najdete tipy, jak vchodové dveře vybrat... Číst více →Neotřelá rekonstrukce bytu, kde levituje nábytek a chybí zdi

Originální přestavba bytu v ikonickém kompletu Lake Shore Drive u jezera Michigan získala několik architektonických ocenění. Podívejte se, jak vypadá byt, kde se místo televize sleduje okolní příroda přes prosklenou fasádu a kde nábytek vytváří optické iluze... Číst více →Připadá vám váš byt studený a neútulný? S dřevěnými prvky to změníte!

Je váš byt spíše za místo k přespání než skutečný domov? Změňte to! Stačí pár dřevěných doplňků a hned uprostřed čtyř bílých stěn pocítíte teplo domova... Číst více →Jak zařídit byt pro chlapa, který má styl?

Už vás nebaví načančané pokoje s pastelovými polštáři a květinovými vzory? Možná je ten pravý čas podívat se, jak vypadá typicky pánský interiér... Číst více →Autonomní nábytek: chytrá hříčka, která promění interiér

Vypadá to jako zmatek a náhodná změť dřevěných hranolů. Všechno tu ale má svůj řád a význam... Číst více →Zázrak posuvných dveří: Renovace starého bytu dala vyniknout dřevu v interiéru

Dřevěné posuvné a skládací dveře v interiéru jsou vlastně jen maličkost. Mohou ale výrazně změnit charakter celého bytu k lepšímu. Podívejte se, jak se to povedlo v tomto bytě... Číst více →Malý byt pro velkého chlapíka: komplexní rekonstrukce na ploše 35 metrů čtverečních

S novým dřevěným jádrem a na míru sestaveným víceúčelovým nábytkem objevíte i v malém bytě velký zdroj radosti. Podívejte se na podařenou rekonstrukci mini bytu v centru Amsterdamu... Číst více →Architekti opravdu překvapili. Vytvořili byt, jehož místnosti se vznáší ve vzduchu.

Architekti opravdu překvapili komplexní rekonstrukcí interiéru tohoto francouzského domečku. Vložením vznášejících se dřevěných boxů neztratil prostor výšku a obyvatelé získali rozhled... Číst více →Renovace malého bytu nemusí bolet. S vestavěným dřevěným nábytkem nepotřebujete demolici

Prohlédněte si povedenou rekonstrukci malého bytu o výměře 42 metrů čtverečních. Jakým způsobem z něj majitelka vytvořila své dokonalé místo pro bydlení bez nutnosti demolice?.. Číst více →