HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Vzorový dům Ježek

Referenční dům firmy VESPER FRAMES s.r.o. - Rámová dřevostavba

TIP: Pro tento dům si můžete rezervovat bezplatnou návštěvu (kliknutím do kalendáře níže). Exterier i interier domu si prohlédnete na vlastní oči a získáte nenahraditelnou osobní zkušenost pro další rozhodování.

Pasivní zelený dům s difuzně otevřenou kontrukcí postavený v duchu "less is more". Dispoziční řešení 5+kk v tomto domě umožní čelům rodiny být neustále v kontaktu.Pokud chtějí.

Obecná charakteristika: zelený dům / zelené konstrukce / 90% materiálů je na přírodní bázi (dřevovláknité izolace, dřevo, sádrovláknité desky, dřevěný obklad). Energetický koncept obálky budovy - pasivní dům. Konstrukce obálky budovy - difuzně otevřená konstrukce. Izolace proti chladu / teplu - dřevovláknitá izolace (stěny 360mm / střecha 460mm). Fasáda je dvouplášťová konstrukce s větranou mezerou / modřín svisle (profil VESPER EXperience). Recyklovatelnost použitých materiálů: 95% (platí pro horní stavbu dřevostavby). Stavba má v sobě integrovanou nejmodernější technologii pro výrobu, řízení spotřeby energií, takže je sám sobě z 85% soběstačný. Použitý hybridní systém má díky kapacitě baterií velké přebytky vyrobené energie, která muže být požita pro jiné elektro zařízení (el. auto, motorka atp.) Dům je vytápěn / chlazen podlahovým vytápěním / chlazením. Zdrojem pro vytápění je akumulační výměník, který energeticky v kombinaci zabezpečují krbová kamna s výměníkem / termické solární panely / fotovoltaická elektrárna. Interiér je inspirován sociální sítí Facebook - Umožňuje všem členům vnitřní sítě domu být v neustálém kontaktu, pokud chtějí. K tomuto účelu slouží propojení místností přes galerie, světlíky, okna a jiné otvory. Lidí tak žijí spolu, nejen vedle sebe.

Tento dům je možno nalézt také v soutěžní galerii 100 Dřevostaveb, které se Vám líbí.


Zobrazit profil domu v galerii