RD Kociánka
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

RD Kociánka

Referenční dům firmy Dřevo-House s.r.o. - Rámová dřevostavba

TIP: Pro tento dům si můžete rezervovat bezplatnou návštěvu (kliknutím do kalendáře níže). Exterier i interier domu si prohlédnete na vlastní oči a získáte nenahraditelnou osobní zkušenost pro další rozhodování.

Dům na ulici Kociánka, se neblíží brněnskému funkcionalismu jen náhodou, je vzdušný, jednoduchý, maximálně funkční a nabízí nádherný výhled na Brno a hrad Špilberk. S trochou nadsázky můžeme říct, že na jeho střeše kvete louka – rostou na ní mechy a rozchodníky. Ty prodlužují životnost střechy, zajišťují lepší odhlučnění a snižují náklady na vytápění i chlazení domu.

Dům jsme navrhli jako dvě propojené kostky a důmyslně jej rozdělili na tři zóny. Zatímco přízemí je určeno rodičům a hostům, druhé patro je celé jen a pouze pro děti. Díky tomu můžete využívat vlastní koupelnu a mít svůj osobní prostor. A až vás odloučení omrzí, můžete se zase všichni potkat v prostorném obývacím pokoji nebo v kuchyni u prostřeného stolu.

Prosklené stěny i relax přímo v okně
Stylový interiér nejvíc vyniká v záplavě denního světla, které zajišťují dvě portálová okna o šířce 5 a 4,5 metru. Stačí sáhnout po vaší oblíbené knížce a v designové relax zóně zabudované přímo v knihovně si dopřát ničím nerušený odpočinek. To vše s pohledem do zahrady. Dominantou přízemí je elegantní konzolové schodiště, které jsme zavěsili na ocelová táhla sloužící zároveň coby zábradlí.

Dům jsme konstruovali jako pasivní. Je vytápěný tepelným čerpadlem a podlahovým topením, které zajišťuje i zpětný chod. To znamená, že v létě můžete interiér efektivně chladit. Do domu jsme také zabudovali rozvody vzduchotechniky s rekuperační jednotku, která snižuje náklady na topení a zlepšuje proudění čerstvého vzduchu. Díky programu Nová zelená úsporám jsme na výstavbu domu získali dotaci 540 tisíc korun a od města Brna dotaci 170 tisíc korun na zelenou střechu.

Počet místností: 6+kk
Zastavěná plocha: 171 m2
Užitná plocha přízemí: 150 m2
Užitná plocha celkem: 198
Typ střechy: plochá zelená extenzivní střecha
Sklon střechy: 2°