Krbová kamna s výměníkem tvoří základ celého topného systému. Jsou napojena na potrubní rozvod, který umožňuje přenos tepla do akumulační nádrže

Plech je spíše estetický a také si možná trochu přidělávám problém tím, že kamna plním hodně. U popelníku bych o tom uvažoval, protože i když jsem při výběru kamen shromažďoval informace, několikrát jsem se dopátral stejného komentáře, nicméně mám to již jako rituál, že před zátopem vždy vyčistím topeniště a vynesu popelník.
P.S. Zajímáte se o moderní způsoby vytápění a výrobu energie svépomocí? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který probíhá 11. – 19. dubna 2026. Vstupenku lze získat na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován) . Těšit se můžete také na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.
Photocredit: Jindřich D. (se souhlasem)
číst více
