HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rodinné domy – dřevostavby

Díky velké oblibě dřevostaveb vyrůstají v Česku i po světě rodinné domy a rekreační stavby ze dřeva, které jsou krásné i pozoruhodné. Přiblížíme vám ty nejzajímavější stavby, které byly na bázi dřeva postaveny. Vydejte se s Dřevostavitelem za poznáním úchvatné architektury a rozmanitosti dřevostaveb a inspirujte se pro vlastní bydlení.


KVÍZ: Jak bydlí Leonardo DiCaprio, Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson a další? Přiřaďte hvězdy ke správnému domu
Že slavné osobnosti nebydlí v dvoupokojovém bytě v paneláku nejspíše nikoho nepřekvapí. Nahlédněte společně s námi pod pokličku slavných a zjistěte, jak dobře tyto hvězdy znáte.

Povodeň jim zničila domov. Už bez dětí si museli manželé postavit nový dům, zamířili do Liberce
Takovou živelnou katastrofu by nepřáli ani svému největšímu nepříteli. Přišli o všechno a museli se s tím smířit. Jednoduché to nebylo a jak ostatně popisují sami, strach, který zažili, je bude ještě dlouho doprovázet.

Ke koupi pozemku u Prahy nalákal rodinu developer. Pravdivost informací uvedla na pravou míru až starostka obce
Jednoho dne si řekl budoucí majitel dřevostavby dost a začal situaci intenzivně řešit. Narazil na mnoho překážek, přičemž jednou z nich byl ambiciózní developer, který se za každou cenu snažil prodat nové pozemky v obci poblíž Prahy.

Český hudebník si se ženou postavil nový dům u Brna. Opustili tak svůj dvougenerační dům v horách
Jak sami uvádí, na stáří by jim byl dvougenerační dům akorát na obtíž. Rozhodli se tedy postavit moderní bungalov nedaleko Brna, jehož dispozici si navrhli úplně sami.

Mezigenerační závod o čas vyhráli rodiče. Na stáří si postavili bungalov a bydleli dříve než jejich dcera
Moderní dřevostavbu, kterou si nechali postavit na dokončení, přizpůsobili i bydlení maminky pana majitele. Jejich vícegenerační bungalov tak zaujímá 200 m2 užitné plochy.

Srub jim nestačil, postavili si ještě chatu (54 m2). Majitelé si pochvalují její bezúdržbovost
S užitnou plochou čtyřiapadesáti metrů čtverečních vypadá, že si ji sbalíte div ne do kapsy. A nemůžeme se divit, kdybyste se o to pokoušeli.

Dřevostavba s plochou 200 m2 motivuje své obyvatele, aby trávili hodně času venku
Člověk by řekl, že když už si někdo postaví velký a rozhlehlý dům, dělá to tak, aby v něm mohl trávit co nejvíc času. Tak to možná bylo dřív, ale dnes už to neplatí.

Dynamická fasáda z dřevěných lamel chrání celý bytový dům
Dřevěné prvky coby nástroj snižování emisí a spotřeby energie nevyužili při konstrukci, ale pro fasádu.

Alergie na elektromagnetické záření ji donutila postavit si speciální dům
S rozvojem technologií a všudypřítomným zářením mobilních telefonů a wi-fi sítí se do stále větší pasti dostávají lidé, kteří trpí velmi specifickým a stále ne příliš probádaným problémem, který je zjednodušeně označován jako alergie na elektromagnetické záření.

Senioři si na stáří postavili nový dům. Dokázali, že když se chce, všechno jde
Vyměnili velký dům za menší dřevostavbu o užitné ploše 96 m2 a své rozhodnutí si nemohou vynachválit. I přes původní obavy z velkého neznáma se pustili do výstavby, a svůj nový domov si dokonce dokončili svépomocí.

Geodetka upozornila na půl milionovou chybu v projektu. Bohužel bylo pozdě, majitelé museli sáhnout do kapes
Ukazovat prstem je špatné. Ale co když se jedná o chybu, která se majitelům novostavby vyčíslí až na 500 000 Kč? Svoji nepříjemnou zkušenost, kterou nabyli během procesu výstavby, se rozhodli sdílet se světem.

Bydlení seniorů a mladých je nesrovnatelné. Nahlédli jsme do jejich domovů
Srovnali jsme bydlení mladší a starší generace. Jak bydlí generace Z v porovnání s boomers a mileniály? Prohlédněte si jejich domy. Rozdíly jsou obrovské.

Dobře zvolená kombinace topných systémů zajistila rodině roční přebytek 2,9 MWh. Nabíjí s nimi elektromobil
Nejenže efektivně navržený vytápěcí systém zajišťuje rodině každoročně 2,9 MWh navíc, kombinace těchto technologií jim v létě rodinný dům i chladí.

KVH hranoly a sibiřský modřín nahradil Lumír levnějším materiálem. „Vypadají stejně a ušetřil jsem statisíce,“ říká
Pan Lumír s partnerkou Taťánou stavěli v době největšího zdražování materiálů, které pamatujeme. I přesto však na výstavbě ušetřili 30 % z celkové částky. Prozradili, jaké materiály nahradili levnějšími variantami.

Redakční návštěvy ze všech koutů Česka: 11 rodinám jsme nakoukli až do ložnice
S redakcí Dřevostavitele jsme navštívili již mnoho rodinných domů po celé České republice, a proto jsme se rozhodli udělat výběr TOP 11 nejstylovějších z nich.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů