HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stavba dřevostavby

Provedeme vás stavbou dřevostavby krok po kroku – od návrhu přes projekci až po samotnou výstavbu dřevostavby. Poradíme vám v otázkách volby typu dřevěných konstrukcí a zaměříme se na detaily, na které byste si měli při stavbě dřevostavby dávat pozor.


Dům, ve kterém už nemusíte řešit ceny energií. Obrňte se proti tomu, co může v budoucnu nastat
Objevuje se stále více domácností, které chtějí být co možná nejvíce soběstačné, a tím pádem méně závislé na zbytku okolního světa. Možností je spousta, záleží na vás, kam až jste ochotni zajít.

Úřady nestíhají kvůli zákeřným žadatelům. Nemají se jak bránit
Jak už to tak v životě bývá, lidé jsou různí. Někteří se starají o sebe, jiní více o ty druhé. Někteří chtějí své blaho, jiní raději investují čas do poškozování druhých.

Odstranění nemovitosti hrozí některým lidem kvůli nesouladu s katastrem. Většinou o tom ani neví
Laxní přístup se jen málokdy vyplácí. Pravidlo, které v případě nemovitostí platí více než kdekoli jinde.

Češi využívají možnost stavět do 25 m2 bez povolení. Často tím ale porušují zákon
Možnost postavit si na zahradě stavbu v maximální zastavěné ploše nepřesahující 25 m2 s radostí využívá stále více lidí.

Většina lidí si netroufne vytvořit prostupy a položit přípojky s odpady. Přinášíme jednoduché vysvětlení
Řekněme si na rovinu, je to velká zodpovědnost. Pokud provedete špatné napojení trubek, nevychytáte spád položení odpadů nebo zalijete základovou desku se špatným místem vyvedení přípojek, je to velký (finanční) problém.

Spoluvlastnický podíl na cestách lze darovat obci. Přináší to řadu výhod
Možná jste při pohledu do katastru nemovitostí zjistili, že společně se svou nemovitostí a souvisejícím pozemkem jste také majitelem podílu na některých společných prostorech okolo vašich nemovitostí.

KVÍZ: Jak se dělí majetek při rozvodu? Správně odpoví jen každý desátý Čech
Komu připadne zděděný majetek a jak je to s hypotékou při rozvodu? Ačkoliv se v České republice rozpadne téměř každé druhé manželství, na tyto otázky dokáže odpovědět málokdo.

Lidé podávají na stavební úřad špatné žádosti. Zbytečně pak čekají
V povědomí většiny lidí jsou úřady obecně zapsány jako něco, s čím je lepší vůbec nepřicházet do styku. Ať chceme nebo ne, někdy je to však bohužel nevyhnutelné.

Připojení nového odběrného místa na veřejnou elektrickou síť – postup pro laiky
V mrazech to zvládl přítel s pomocí elektrikáře úplně sám,“ popisuje pyšná partnerka Veronika v rozhovoru o jejich osobní zkušenosti s napojením na veřejnou elektrickou síť.

Češi stále častěji přichází o miliony korun kvůli nesolidním firmám
Podvody jsou tu s námi asi od počátku civilizace. Stále se vymýšlí nové a sofistikovanější a cílí obvykle na ty zranitelnější z nás.

Běžný pozemek lze zdarma změnit na stavební. Jeho hodnota vzroste na několikanásobek
Vlastníte vy nebo někdo z vašich blízkých nějaký pozemek? Pak jistě víte, že jeho hodnota se velmi liší na základě toho, k jakému účelu jej lze využít.

Když stavební úřad nedodrží termín, existuje cesta, jak se bránit
Zažil to už skoro každý. Úřady jsou přetížené a často nestíhají odbavovat nápor požadavků, které každým dnem přichází od občanů.

Nahlásil sousedovu černou stavbu, nyní má sám problém
Sousedské spory jsou tu s námi od nepaměti. Přesněji řečeno od doby, kdy si lidé začali stavět své příbytky ve vzájemné blízkosti.

Radon se do domu dostane desítkami způsobů. Češi přitom volí neefektivní způsob zabezpečení
Nebezpečné účinky radonu znepokojují odborníky po celém světě. Ti se na popud svých obav snaží vymýšlet různá řešení, pomocí kterých by jej dostali z vašich domovů pryč.

Dům i s pozemkem lze pořídit do 1,5 mil. Kč. Češi však tuto možnost stále opomíjí
Nedostupnost bydlení je téma, které ve společnosti rezonuje stále častěji. Rostoucí ceny nejen nemovitostí, ale i stavebních pozemků vzdalují mnoha mladým lidem jejich sen o vlastním bydlení.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů