Materiály a konstrukce
Jaké vybrat materiály a konstrukční systém pro stavbu dřevostavby? To je jedna ze základních otázek každého stavebníka. V následujících článcích jednotlivé stavební materiály a technologie konstrukčních systémů dřevostaveb detailně rozebereme, vysvětlíme jejich výhody a nevýhody i na co si dát pozor. V této sekci najdete i zajímavé realizované konstrukce z celého světa, které neslouží jako rodinné domy, např. školy, školky, dřevěné mrakodrapy, bytovky atp.
Tihle kutilové neměli svůj den. Fotografie ukazují největší přešlapy „šikovných“ řemeslníků
Práce řemeslníků a dělníků ne vždy dopadne tak, jak si člověk představuje. Zde jsou fotografie největších přešlapů na stavbách.
Po povodních volá spousta domácností statika. „Je to to nejhorší, co mohou udělat,“ zdůrazňují odborníci
Povodně jsou nejčastěji hlášenou katastrofou spojenou s extrémním počasím v celém světě. Mnoho domácností však stále neví, jak se správně zachovat v případě vytopení jejich domova, a dělají tak unáhlená rozhodnutí.
KVÍZ: Dorozumíte se se slovenským kutilem? Jen málo Čechů ví, co je krhla, škridla nebo pivnica
I přes značnou podobnost mezi oběma jazyky existují slovenská slova, nad kterými se nechápavě pozastaví nejeden Čech. Otestujte se, jak dobře umíte slovensky.
Umakart byl za socialismu běžnou součástí domácnosti. Jedná se přitom o nebezpečný materiál
Vzpomenete si ještě na kolorit socialistických koupelen z umakartu? Osvěžte si paměť v naší galerii.
KVÍZ: Víte, co znamená kango, bedničák, bazmek nebo kurtna? Spousta Čechů už kutilům nerozumí ani slovo
„Stáhni na krev ten vint, kámo!“ Věta, kterou si jen málo Čechů dokáže přeložit do spisovného jazyka. Kdybyste se někdy dali do řeči s pořádným stavařem, rozuměli byste mu?
KVÍZ: Jen správný kutil ví, co je to vercajk, šuplera, pajsr a fašeta. Porovnejte se s profíky v Česku
„Podej mi sviňák, ať si možu odměřit tu šlicu.“ Znáte dostatečně stavařský slang, nebo by se vám hodila rychlá lekce ze světa kutilů?
KVÍZ: Jen velký znalec ví, co je to atika, lodžie, bednění a pačok. V Česku je takových lidí pomálu
Na konci kvízu zjistíte, jak dlouho vám trvalo zodpovědět všechny záludné otázky, a pokud bude váš čas dobrý, můžete vyzvat i kamarády.
Některé zateplovací firmy v tichosti šidí na materiálu. Zjistit se to dá celkem snadno
Začínají chladné dny. Pokud již máte nemovitost zaizolovanou a nebo o izolaci přemýšlíte, je možná na místě v tuto chvíli zpozornět.
Hledají Češi jen výmluvy nebo jsou hákliví na peníze? Co jde v Norsku, nejde u nás
„My na všechno chceme mít normu, předpis, metodiku, vyhlášku nebo zákon, abychom mohli vůbec něco naprojektovat. V zahraničí používají inženýrský přístup a rozum,“ vysvětluje požární specialista Jakub.
Některé typy cihel při povodních neobstály. Po pár hodinách ve vodě se proměnily v bahno
V některých případech nemusely být škody po povodních tak obrovské, kdyby domy nebyly postaveny z určitého typu cihel. O jaký stavební materiál jde?
Výměnou staré izolace za jiný typ se manželům podařilo ušetřit. Za vytápění platí ročně o 10 tisíc korun méně
Izolace domu je odjakživa samozřejmostí. Technologie a možnosti se však posouvají a na trhu se objevují nové možnosti, které mohou, ale také nemusí být lepším řešením, než je to původně instalované.
Zapomenutý způsob levné povrchové úpravy prodlouží životnost fasády až o 50 let
Pravidelná údržba dřevěné fasády velmi odrazuje mnoho domácností, které o ní uvažují. Existuje však jednorázové řešení, které se u rodinných domů v Česku prozatím příliš neaplikuje, dokáže ale ochránit dřevo před deštěm, sluncem, hmyzem i dřevokaznými škůdci.
Povodně způsobily rodinám milionové škody. Majitelé dřevostaveb zveřejnili fotky po katastrofě
Jistě si dokážete představit, jaké obavy museli zažívat majitelé dřevostaveb v případě nedávných povodní, které zasáhly Českou republiku. Našemu stavebnímu portálu poskytli fotografie svých domovů i míst, kudy jim do domu zateklo. Fotky najdete ve fotogalerii.
Snadnou úpravou zajistil rodině teplo i v horním patře. Za energie nyní platí o třetinu méně
Petr bydlí se svou rodinou v menším dvoupatrovém rodinném domku. Dlouhodobě se potýkal s problémem vytápění horního patra.
Ničivé následky pohromy se zapsaly do pamětí mnoha obyvatel. Získali jsme fotky před a po
Během jednoho dne přišly stovky obyvatel o svůj domov. Jen málokdo z těch, kteří tuto pohromu nezažili na vlastní kůži, si dokáže představit následky. Obyvatelé zasažených vesnic nám také ochotně zaslali fotografie před a po této živelní pohromě – porovnat si je můžete v naší fotogalerii.
další články »
NEJHLEDANĚJŠÍ DOMY
- Bungalovy do L
- Bungalovy inspirace
- Bungalovy na klíč
- Dřevostavby bungalovy
- Dřevostavby do 1,5mil
- Dřevostavby na klíč
- Moderní domy
- Modulové domy
- Montované domy na klíč
- Projekty bungalovů
- Rodinné domy na klíč
- Roubenky na klíč
- Sruby na klíč
- Tiny house
UŽITEČNÉ
NOVINKY E-MAILEM ZDARMA
Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:
E-MAIL
Souhlas se zpracováním os. údajů