HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Materiály a konstrukce

Jaké vybrat materiály a konstrukční systém pro stavbu dřevostavby? To je jedna ze základních otázek každého stavebníka. V následujících článcích jednotlivé stavební materiály a technologie konstrukčních systémů dřevostaveb detailně rozebereme, vysvětlíme jejich výhody a nevýhody i na co si dát pozor. V této sekci najdete i zajímavé realizované konstrukce z celého světa, které neslouží jako rodinné domy, např. školy, školky, dřevěné mrakodrapy, bytovky atp.


Nejhorší kutilové všech dob – fotografie zachycené v Česku jsou reálnou vizitkou „profi“ kutilů
Byť se u těchto nepovedených projektů zasmějeme, jejich majitelé mají dnes šedé vlasy a prázdnou peněženku. Opravy jsou v řádech statisíců.

Srovnání tepelných izolací – nejčastěji používaná dopadla překvapivě nejhůř
Jaká tepelná izolace je nejlepší? Nejhůře dopadla právě ta, kterou používá největší procento Čechů.

Cena spotřebované vody stoupá. Mnozí začínají ke snížení nákladů využívat retenční nádrže
Průměrná cena spotřebované vody rodinného domu každoročně stoupá. A existuje jen několik málo možností, jak náklady na spotřebu vody snížit o tisíce korun.

Nová metoda zpevňování svahu. Vesnice na Brněnsku sází na průkopnická řešení
V malé vesnici u Brna se rozhodli dělat věci jinak. Pro zpevnění svahu tak vybrali originální metodu. Jak svou volbu hodnotí obec s odstupem času?

4 hodiny práce přinesly úsporu 40 % nákladů na energie. Zkušenost s málo známou izolací si rodina pochvaluje
Mladá rodina sáhla při zateplení půdy po méně tradičním řešení. Naše redakce provedla srovnání její volby s izolačními rolemi. Která izolace z toho vyšla lépe?

Úsporu za vytápění v řádu tisíců ročně přinesla výměna prosklení. Získali jsme překvapivá data
Nevěříte, že by pouhý správný výběr skla mohl představovat úspory na vytápění v řádech tisíců? Přinášíme příklad na konkrétním domě.

Ceny stavebních materiálů v roce 2024. Data ukazují, zda se vyplatí začít stavět
Po třech chudých letech ve stavebnictví začínají všichni vyhlížet lepší časy. Dočkají se jich už letos nebo doufají marně a jejich čekání se ještě více protáhne?

Stavbu za miliony korun využívají jen 3 týdny v roce. Výhled z ní ale nedostanete z hlavy
Sportovci ji využívají jen tři týdny v roce, přičemž svým monumentálním vzhledem ohromuje desítky kolemjdoucích. V odstavcích níže se dočtete, kde tato třípatrová dřevostavba stojí a jak moc se liší vizualizace od reality.

Michal z Vysočiny sáhl po méně používané izolaci. Teplota okamžitě stoupla o 16 °C
Pan Michal se rozhodl sáhnout po méně běžném způsobu izolace, který má celou řadu výhod, přitom je však stále neprávem opomíjený.

Statisíce ušetřili při stavbě domu na základech. Stačil jen 1 kubík betonu
Chtěli ušetřit, a tak stavěli svépomocí, postavili úsporné základy a také zvolili tzv. suchou výstavbu domu. Jak postupovali a které drahé materiály nahradili finančně dostupnými variantami?

Stačí vám obyčejný vrut? Tesařský mistr nás naučil, jaký typ na co použít
Pro každý materiál nebo konstrukci existuje vrut s ideálním typem závitu, hlavy nebo pohonu. Důležitý je správný výběr těchto prvků a jejich kombinace.

Při rekonstrukci střechy nemanipulujte s prvky původní krovové soustavy. Může dojít ke zřícení střechy
Je důležité myslet na to, že všechny prvky krovové soustavy jsou ve střešní konstrukci z nějakého důvodu. V článku jsme odkryli důležitá statická okénka.

„Doslova mě děsí výsledky naměřené odborníky,“ varuje zkušený tesař z Turnova před účinky VOC v novostavbách
Podle pana Jaroslava, zkušeného tesaře z Turnova, by se majitelé neměli stěhovat do novostaveb ihned po výstavbě. V domě na ně totiž čeká neviditelné nebezpečí. Týká se to zejména miminek a astmatiků.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů