HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zahrada, terasa a balkón – vybavení

Pokud máte dům, chatu nebo zahrádku, určitě na ní chcete mít kromě stromků, květin a zeleně nějaké místo k odpočinku, posezení s přáteli či prostor pro vaše další oblíbené aktivity. V této sekci se dozvíte vše o venkovním vybavení pro zahradu, terasu i balkón. Načerpejte velkou dávku informací a inspirace.

Skalku lze mít v každém koutě zahrady. Zjistili jsme, které skalničky se hodí do stínu a které na přímé slunce
Existují skalničky, které slunce nepotřebují a upřednostňují stín, i takové, které sluníčko přímo milují. Podívejte se, které jsou ty pravé pro vaši skalku.

Komáři převzali kontrolu nad celou zahradou. Zoufalý zahrádkář neví, jak situaci řešit
Režiséři, kteří se specializují na horory, už představili světu nejeden film, který vychází z útoků všelijakých tvorů. Byli tu mravenci, pavouci, dokonce i ptáci.

Černý bez využívá v kuchyni téměř každý. Málokdo však ví, jak jedovatý a nebezpečný může být
O léčivých schopnostech černého bezu se ví už několik staletí. Při nesprávném použití však hrozí zdravotní problémy a otrava. Jak se tomu s jistotou vyhnout?

Nechali zahradní nábytek na dešti i slunci. Katka, Marie, Libor a Lucka ukázali, jak vypadá po letech
Když si kupujete zahradní nábytek, na fotkách i v hobbymarketu vypadá úžasně. Nás však zajímalo, jak takový zahradí set vypadá po několika letech provozu. Zjistili jsme, jaký nábytek by pro vás mohl být nejlepší volbou a kterému materiálu se raději vyhnout.

Některé stromy a keře umí výrazně lépe odstínit nejen slunce, ale i hluk silnice
Dřeviny, ať už ve formě stromů nebo keřů, jsou nedílnou součástí každé zahrady. Plní různé účely. Největší výhodu, kterou dřevina může poskytnout, však lidé stále velmi často nepochopitelně opomíjí.

Porovnali jsme venkovní dlažbu po letech provozu – zámková dlažba, WPC, kamenná dlažba, modřín, kamenný koberec
Málokdo vám ukáže venkovní dlažbu po několika letech provozu. S redakcí jsme navštívili pět domácností (oblast střední Moravy) a vyfotili jsme si různé typy dlažeb, dřevěná prkna i další venkovní povrchy. Podívejte se na jejich současný vzhled.

Jahodomalina je ovoce na pomezí jahody a maliny. Děti ji milují a daří se jí všude
Maliny i jahody v sobě mají mnoho vitamínů a jak známo, patří mezi nejoblíbenější zahradní plody, zejména u dětí.

Počasí je nevyzpytatelné. Zjistili jsme proto, co je potřeba udělat na zahradě v letošním květnu
Počasí v květnu je nevyzpytatelné, a to především v letošním roce. A byť vám možná zeleninová zahrada ještě neplodí, dozajista roste a vy byste měli být připravení na další kroky.

Ceny party stanů šly dolů právě včas. Déšť ani silný vítr vás letos neodradí od stylové party na zahradě
Lidé letos vytahují své party stany více, než kdy dříve. Příčinou je především nevyzpytatelné počasí, kdy nikdo z nás nechce být nepříjemně překvapený náhlou dešťovou smrští.

Za pokácení stromů na vlastním pozemku hrozí pokuta 100 000 Kč
Ačkoli se mnoho lidí domnívá, že na svém vlastním pozemku si můžou dělat v podstatě všechno, co se jim zlíbí, není tomu úplně tak.

Boj dvou zahrádkářů o lepší sekačku na trávu vyhrál Lukáš. Svému sousedovi ukázal, zač je toho loket
Na českém trhu je spousta sekaček na trávu a vybrat si právě tu, která „sedne“ vašemu trávníku, je náročné. Nejen z toho důvodu jsme navštívili dva zahrádkáře ze střední Moravy, kteří se s námi podělili o svoji přátelskou rivalitu.

O šeříku se říká, že je na migrénu účinnější než Ibalgin. Zjistili jsme, jak je to doopravdy
Málokdo si o šeříku zjistí před zasazením potřebné informace. Kromě svého půvabného vzhledu láká mnoho domácností i svými ozdravnými účinky. Ty však byly prokázány pouze u mála provedených studií.

Lidé podceňují míru jedovatosti oleandru. Měli by ho držet dál od dětí a zvířat
Oleandr je jednou z nejméně náročných přenosných rostlin vůbec, výměnou za tuto vlastnost je však jedovatý. Mnoho domácností o této skutečnosti ví, ale jen málokteré drží tyto rostliny dál od svých dětí.

Obtěžují vás mravenci na zahradě a v domě? Zbavte se jich jednoduchou a šetrnou cestou
Chcete se vlezlých mravenců zbavit bez použití chemie a jednou provždy? Vyberte si některý z našich zaručených tipů a budete mít klid.

Trvalkový záhon – na slunci, v polostínu a ve stínu. Získali jsme seznamy jednotlivých květin a luxusních trav
Vypsali jsme vám seznam jednotlivých rostlin, které pospolu vytvoří luxusní trvalkový záhon. A protože trvalky vyžadují jen nízkou údržbu a mají schopnost přizpůsobit se různým podmínkám, jsou ideální volbou pro každou zahradu.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů