HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Topení a systémy vytápění v dřevostavbě

Hledáte vhodný způsob vytápění pro vaši dřevostavbu? Pak jste na správném místě. Příspěvky v této sekci se věnují jednotlivým topným systémům (včetně otázek zda topit elektřinou nebo plynem a kolik protopíte), ale i dalším tradičním i alternativním způsobům vytápění, chlazení a ohřevu TUV – solární systémy, úspory energií, rekuperace, klimatizace atd.


EPC projekty pomáhají splácet drahé vytápěcí technologie. Povědomí o nich je však malé
Představte si, že byste nemuseli řešit splácení kompletního vytápěcího systému, který si zakoupíte. O nic se nemusíte starat, všechno se vyřeší bez vás.

1 kWh tepla za 1,62 Kč. Cena jednoho z nejlevnějších vytápění dosáhla minima, na podzim výrazně naroste
Způsob vytápění rodinných domů, který je téměř bez práce, a navíc se řadí k těm nejlevnějším. Jak to s cenou tohoto vytápění vypadá do budoucna?

Stěžováním na EU si pod sebou podřezáváme vlastní větev
Poslední dobou se roztrhl pytel s články kritizujícími to či ono rozhodnutí, které k nám dorazilo z Bruselu. Nebo přesněji řečeno s články, které něco takového tvrdí.

Zákaz kotlů se týká přes 150 tisíc českých domácností. Pořízení náhrady se nevyhnou
Nedá se nic dělat. Vybrané kotle budou od září zakázány a na další odklad se již nikdo nemůže spoléhat. Pro více než 150 tisíc domácností tak nastává otázka: Co teď?

Kradli mu dřevo rok co rok. Naštvaný chatař situaci vyřešil jednou provždy
Krádež palivového dřeva zažil skoro každý, kdo jej využívá k topení. Zejména na odlehlých místech, kde nemáme situaci stále pod kontrolou, se sem tam nějaké to polínko ztratí.

Stát konečně přišel s řešením, jak lidem zlevnit energie
Stát vyslyšel přání občanů, kterým komplikují život vysoké ceny za elektřinu a plyn. Přišel s řešením, které snadno lidem pomůže platby za energie snížit a to velmi jednoduše a bez jakýchkoli poplatků navíc.

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel – hádka prodejců zamotala hlavy zákazníkům
Prodejci tepelných čerpadel a plynových kotlů jsou známí tím, že si sem tam vjedou do vlasů. Jaké jsou nejčastější argumenty obou stran? A zakládají se na pravdě?

Topení dřevem údajně drancuje lesy a škodí zdraví. Mnoha lidem unikají důležité informace
Zprávy o plánovaném zákazu topení dřevem se neustále vrací jako bumerang. Má tato obava reálný základ, nebo se jedná o zbytečné strašení, které vyvolalo paniku?

Do obýváku si dovezl luxusní kachlová kamna. Po zimě přišlo vyúčtování, platil měsíčně jen 1 660 Kč
Přestože jim stavební firma ve spolupráci s architektem navrhla krbová kamna, dali na vlastní uvážení. Vybrali si krásná tmavě modrá akumulační kachlová kamna a hned po první zimě byli velice příjemně překvapeni.

Fotovoltaiky jsou známé tím, že rychle ztrácí účinnost. Nové testování však přineslo překvapivé výsledky
Nedávný výzkum poodhalil, jak je to ve skutečnosti s degradací fotovoltaiky. Co nového říká testování a dá se životnost panelů nějak ovlivnit?

Nesolidní prodejci tepelných čerpadel způsobili mnoha domácnostem velké problémy
Na první pohled všechno vypadá tak skvěle a na konci zůstávají jen oči pro pláč. To je situace, která v posledních letech nabývá nových rozměrů.

Na co se zaměřit při výběru bojleru? Volba nesprávného zařízení může znamenat i tisíce navíc
Ohřev vody je jedna z nejvýznamnějších položek v celkové spotřebě domácnosti. Co se nevyplatí při výběru nového bojleru opomenout?

S tepelným čerpadlem země-voda se majitelům povedlo dostat na 1000 Kč/měs.
Jednotka tepelného čerpadla nezaujímá příliš prostoru v technické místnosti, a navíc je její součástí i zásobník na vodu o objemu 169 litrů. V kombinaci s teplovodním podlahovým vytápěním je to trefa do černého.

Do zákazu některých kotlů na tuhá paliva zbývá jen necelého půl roku. Opozdilce čeká tučná pokuta
Do zákazu kotlů první a druhé emisní třídy zbývá už zase o něco méně času. Více než 150 tisíc domácností má stále staré zařízení, pokuta bude vysoká.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů