HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Online kurz: Jak postavit dům?

Váš průvodce stavbou domu od A do Z

Kdybyste měli začít řešit stavbu domu už zítra, věděli byste, co dřív udělat? Stavba vlastního domu vás nemusí připravit o všechny peníze a nervy. Připravte se na tuto cestu s námi. Řekneme vám:

 • Kde začít a na co v průběhu stavby nezapomenout
 • Skutečnou cenu vašeho budoucího domu
 • Jak dojít do zdárného konce

Nechte si od nás poradit. Shromáždili jsme pro vás užitečné informace, díky kterým ušetříte statisíce korun. Jdete do toho s námi?
Chci se zúčastnit kurzuFAQ – Nejčastější dotazy

Jak dlouho kurz probíhá?

Celým kurzem vás můžeme provést za pouhých 90 minut. Přístup ke kurzu je časově neomezený, můžete se k němu kdykoli v budoucnu vrátit.

Kdo mi zaručí pravdivost informací?

Za kurzem nestojí architektonická kancelář ani stavební firma, pro kterou jste budoucím zákazníkem. Obsah tohoto kurzu byl vytvořen nezávislými odborníky a prošel revizí renomovaných institucí (viz níže sekce partneři). Tím je zajištěna objektivita informací.

Je kurz obecný? Nechci stavět ze dřeva

Ano. Kurz není zaměřen pouze na dřevostavby. Zabývá se stavbou domu obecně – ať už z jakéhokoli materiálu.

Jaký bude závěr kurzu? Co od něj mohu očekávat?

V závěru kurzu Chceme stavět dům budete vědět mnoho důležitých informací ohledně stavby domu. Stejně tak se dozvíte, na jaký rozpočet se připravit (interaktivní pracovní listy započítají ceny např. za právnickou smlouvu, poplatek za vydání stavebního povolení a územního souhlasu atd.). Jako benefit vám také poskytneme doplňující dokumenty (např. seznam dokumentů pro stavební povolení).

4 důvody PROČ se zúčastnit kurzu

 • Seznámíte se se všemi fázemi procesu stavby – od myšlenky po předání klíčů.
 • Spočítáte si předem všechny náklady na stavbu vašeho domu.
 • Pochopíte souvislosti a návaznosti jednotlivých fází stavby.
 • Dozvíte se, které fáze stavby je dobré si pohlídat, a které nechat na ostatních.
 • 1. lekce – Klíčové otázky na úvod

  Stavba vlastního domu je velké rozhodnutí, splnění snu, ale také několikamilionová investice, která s sebou mnohdy nese zadlužení na velkou část života. Novostavitelé nemají žádnou jistotu, že vše dobře dopadne a jejich příběhy často končí frustrací, finančním i duševním vyčerpáním, rozvodem a podobně.

  Abyste se nezařadili mezi ty, kteří si na konci řeknou: „Až budeme stavět příště, budeme chytřejší.“ Věříme, že chcete stavět jen jednou, ale zato pořádně. A my vám k tomu chceme pomoci.

  2. lekce – Řešíme pozemek

  Pokud jste se rozhodli stavět vlastní dům, čeká vás důležitý krok – výběr stavebního pozemku. Této problematice se budeme nyní věnovat. Víte, co všechno je se stavebním pozemkem spojeno a na co si máte dát u jeho koupě pozor?

  3. lekce – Návrh a projekt domu

  Pokud jste se rozhodli stavět vlastní dům a vybrali si stavební pozemek, zaměříme se na další důležitou část stavby vašeho domu, a tou je projekt. Co vás při tvorbě projektu čeká a na kolik vás jednotlivé kroky přijdou? Jaký typ domu zvolit a na co je dobré brát ohled? Jakými směry se při stavbě rodinného domu můžeme vydat a co vše je dobré zahrnout do projektu na stavební povolení.

  4. lekce – Stavební povolení

  Po ujasnění si, zda budete projekt vašeho budoucího rodinného domečku řešit individuálním návrhem, či zvolíte cestu typového projektu, je třeba udělat ještě pár kroků. Zde se dozvíte, co bude nutné obstarat, než zadáte projektantovi k vypracování projekt na stavební povolení, a kolik vás tyto jednotlivé kroky budou stát.

  5. lekce – Výstavba domu

  Pokud už máte za sebou komunikaci s projektantem a stavebním úřadem, přišel čas na samotnou výstavbu vašeho domu. Zde si podrobně vysvětlíme, jaké má fáze a kolik vás jednotlivé části stavby domu budou stát. Ať už se rozhodnete stavět zděný dům nebo dřevostavbu, typový nebo individuální projekt, nikdy nestavte podle dokumentace pro stavební povolení. Proč?

  6. lekce – Interiér a vybavení

  Pokud už víte, že chcete stavět, máte pozemek, projekt, stavební povolení i stojící dům, vypadá to, že máte hotovo. O to více si dejte pozor na tento poslední krok, na který se při plánování stavby často zapomíná. O co se jedná? Přeci o zabydlování domu. Pojďme si shrnout to nejdůležitější, co byste měli u tohoto kroku vědět.

  7. lekce – Klíčové otázky na závěr

  Je to tady, prošli jsme si všemi šesti kroky až k vlastnímu bydlení. V tomto díle si projdeme jednotlivé fáze stavby domu ještě jednou a zaměříme se na to, kde se mohou ztrácet čas a peníze, tedy jednotlivé detaily, které je dobré si pohlídat, nebo jim předejít. Odpovíme si také na 3 závěrečné otázky – za jak dlouho bude váš dům stát, kolik bude stát a jak při jeho stavbě nepřijít o nervy ani o všechny peníze.

  Autorem programu je Ing. Petr Novák

  Autorem kurzu je Ing. Petr Novák, který hned po studiích nastoupil do stavební firmy a několik let řídil projekty výstavby rodinných domů. Úspěšně absolvoval i velké developerské projekty či stavby domů pro náročného norského klienta za polárním kruhem.

  Petr byl v každodenním kontaktu s klienty, zažíval s nimi mnoho příběhů a opakujících se událostí, při kterých se dopouštěli chyb, které je stály zbytečně vyhozené statisíce korun.

  Na základě získaných zkušeností se rozhodl změnit svůj životní směr a přešel ze strany stavitelů na stranu lidí, kteří chtějí stavět. Tehdy založil nezávislý informační portál Dřevostavitel, s cílem poskytovat informace lidem, kteří se rozhodli postavit vlastní dům. Dnes je Dřevostavitel již nejčtenějším obrovým médiem v Česku.

  Mimo odborné články předává Ing. Petr Novák zkušenosti lidem také formou přednášek či školení. Díky vysokému zájmu již není v lidských silách vyhovět všem. Proto se rozhodl se svým týmem zpracovat veškeré informace, zkušenosti a know-how do jednoho online kurzu, a ten vám dát k dispozici.  VSTOUPIT DO KURZUInformace o kurzu

Téma
Jak si nechat postavit dům a ušetřit statisíce korun i nervy.

Obsah

 • 7 videolekcí (celkem 90 minut)
 • interaktivní cvičení
 • pracovní listy a užitečné dokumenty

Autor
Ing. Petr Novák, nezávislý odborník

Cena
290,- Kč

Co říkají absolventi kurzu?

Petr Poláček: „Co se týče kurzu, jsem s jeho obsahem velice spokojen. Líbí se mi jeho komplexnost a přehlednost. Pro někoho, kdo uvažuje o novém bydlení a nemá reálnou představu, co to všechno obnáší, přináší kurz cenné informace. Cena za kurz, byly pro mě nejlépe investované peníze za poslední dobu.”

Petr Hanák: „V rámci časového horizontu nám Petr poskytl maximální množství informací. Dotazy i následná diskuze jsou ku prospěchu všem. materiály jsou zpracovány přehledně, přednáška, dotazy i diskuze se týkají přednášeného tématu.”

Martin Dědina: „Super kurz pro každého, kdo uvažuje o stavbě domu, tím spíš o dřevostavbě. Dostal jsem podrobný návod, co krok po kroku zařídit a ještě tipy na konkrétní stavební firmy. Kurz se může lehce protáhnout, ale na druhou žádné otázky nezůstanou nezodpovězeny!”

Hodnocení lektora: „Příjemný, vstřícný, ochotný a znalý problematiky..”

Irena Kadlečková: „Kurz trval 3 hodiny a utekl jako voda, ani chvilku jsem se nenudila. Měl jasně stanovenou strukturu a současně v něm bylo dost prostoru pro konkrétní dotazy a případy. Dozvěděla jsem se všechno, co mě zajímalo a mnohem víc – vím, na jaké věci se teď zaměřit konkrétně a jak si vytříbit cíle.”

Hodnocení lektora: „Je vždycky radost jít na kurz ke zkušenému profesionálovi, jako je Petr. Připravené pracovní podklady pro účastníky, příjemné prostředí a hlavně spousta utříděných praktických informací. .”

Ludmila Formánková: „kurz byl velmi poučný a odpověděl mi na všechny mé otázky”

Hodnocení lektora: „odborník, který ví, o čem mluví, a ještě je vtipný:).”

Jana Formánková: „Kurz byl pro mě přínosem a odpověděl mi na důležité otázky”

Hodnocení lektora: „Lektor měl příjemné vystupování, byl připravený na kurz, vypracoval všem přehledné materiály a snažil se odpovědět na všechny dotazy..”

Pavla Hrubá: „Kurz byl pro mě přínosem, ale trochu delší forma mě ke konci dost vyčerpala. Možná bych kurz rozdělila na dva, ale to je můj osobní názor a neschopnost se delší dobu soustředit ;-)”

Hodnocení lektora: „Petr je odborník a rozumí tomu co říká. Vše od něho bylo srozumitelné..”

Lukáš Úředníček: „Kurz byl velmi zajímavý. Velmi dobrý nápad, jak lidem "otevřít oči a mysl" v případě, že se rozhodnou začít si budovat svůj vlastní domov.”

Hodnocení lektora: „S lektorem jsem byl velmi spokojen. Hned na začátku navodil přátelskou atmosféru a během celého kurzu prokazoval velmi odborné znalosti a zkušenosti, které dokázal "předat dál"..”


Partneři a odborní konzultanti


Přehled kapitol


Krok 1 - Chceme stavět?

Vstoupit »

Krok 2 - Máme pozemek?

Vstoupit »

Krok 3 - Tvoříme projekt

Vstoupit »

Krok 4 - Jdeme si pro povolení

Vstoupit »

Krok 5 - Stavíme dům

Vstoupit »

Krok 6 - Zabydlujeme dům

Vstoupit »

Hlavní otázky nakonec

Vstoupit »