HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

VERITAS+

Referenční dům firmy MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY s.r.o. - Rámová dřevostavba

TIP: Pro tento dům si můžete rezervovat bezplatnou návštěvu (kliknutím do kalendáře níže). Exterier i interier domu si prohlédnete na vlastní oči a získáte nenahraditelnou osobní zkušenost pro další rozhodování.

Jedná se o přízemní rodinný dům vycházející z typového domu Veritas s netradičně řešenou dispozicí 4+kk. Základní myšlenkou je eliminace chodeb a maximální otevření společného obytného prostoru.

Dům je navržen jako montovaná dřevostavba v certifikovaném stavebním systému DMK, konkrétně je na obvodové stěny použit panel DMK Difu s difuzně otevřenou skladbou, vnější dřevovláknitou deskou tl. 100 mm a dodatečně zateplenou instalační předstěnou tl. 60 mm. Prostor mezi nosnými sloupky (KVH 60/140 mm) panelu je vyfoukán celulózou. Výhodou této skladby je skvělá akustika a především značný fázový posun (cca 15 hodin), díky kterému se při vhodném zastínění jižních okenních výplní naše dřevostavby v létě nepřehřívají. Součinitel prostupu tepla U se pohybuje okolo 0,15 W/m2K v závislosti na tom, jaká tepelná izolace v předstěně případně mezi nosnými sloupky se zvolí. Ve výrobě byla do stěnových panelů osazena okna DafePlast Progress s oboustrannou imitací.

Valbová střecha se sklonem 25° je tvořena dřevěnými příhradovými vazníky s prolisovanými trny a při jejím návrhu bylo uvažováno s přitížením fotovoltaikou i úložným prostorem v podstřeší.

Větrání domu zajišťuje větrací jednotka Jablotron Futura L s rekuperací tepla i vlhkosti. Na systém větrání je napojeno malé tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (modul CoolBreeze), které zajišťuje z větší části vytápění a velice příjemné letní dochlazování domu. Nezávislý tepelný zdroj představují krbová kamna Schiedel King Fire, která jsou ozdobou obývacího pokoje. Doplňkově jsou v podlahách navrženy elektrické topné folie. Ohřev TUV je zajištěn bojlerem (250L) s integrovaným tepelným čerpadlem.