V období socialismu prošla československá energetika zásadním vývojem. Zpočátku byly hlavním zdrojem elektrické energie uhelné elektrárny, které pokrývaly většinu spotřeby

Pokračujte ve čtení níže ↓
Lidé mají tendenci si z minulosti pamatovat především to dobré, a to špatné naopak upozadit nebo přímo vytěsnit. To je také jedním z důvodů, proč se nostalgické vzpomínání na socialismus objevuje stále častěji. Jak to ovšem bylo s elektřinou za socialismu, když se na ni podíváme bez příkras, růžových brýlí nebo naopak bez zbytečné předpojatosti?
P.S. Zajímá Vás, jak splní novostavby v roce 2025 nové požadavky na úspory energií? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který se uskuteční 17. – 31. ledna 2027. Vstupenku lze získat již nyní na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován). Těšit se můžete také na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.
Photocredit: Václav H. (se souhlasem)
číst více
