HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Diskuze na téma: Komentář: Chci si postavit dřevostavbu a všichni jsou proti!

Před vložením Vašeho příspěvku doporučujeme se přihlásit. Pokud ještě nemáte účet, můžete se zdarma zaregistrovat. Komerční příspěvky nejsou dovoleny.


PŘEJÍT NA ČLÁNEKDALŠÍ DISKUSE

ZRUŠIT REAKCI

Text Vašeho příspěvku
Vaše jméno
Napište slovo dřevostavitel
ODESLAT


UživatelPříspěvek

Eliška
(nepřihlášený)
dnes ve 14:23

Tak to třeba nechápu proč tě od toho lidé odrazují. Všichni si asi myslí, že když oni mají zděné baráky, tak je potřeba aby všichni měli to samé. Celkově jsou věci ze dřeva hrozně krásné. Mně se třeba líbí pro děti i obyčejné odkaz dětské zábrany, které teď instalujeme pro našeho prcka.

Hodnocení příspěvku:

00

Ivanka
(nepřihlášený)
20. 04. 2022 v 15:37

No tak v dnešní době bych teda také asi byla proti tobě pokud na stavbu nějak moc nespěcháš. Si vezmi jaké jsou ty ceny dřevěných staveb oproti jiným letům. To se dalo mnohem více ušetřit, ale dnes? Šílené. Vidím tu krizi úplně všude. Prodám na odkaz grilovací nářadí a nikdo nemá zájem.

Hodnocení příspěvku:

00

Projektant, statik, VŠ pedagog
(nepřihlášený)
06. 12. 2016 v 9:57

(pokračování)... chůzi, položení nábytku a to nemluvě o kmitání celého pokoje při chůzi. A navíc to vrzaní (kdo má doma dřevěné schody ví své). Dřevo nám totiž časem ještě víc měkne. A proto je tedy logické mít strop nejlépe železobetonový. A železobeton je na oplátku těžký a proto se jako svislé nosné konstrukce volí zdivo, beton a u mrakodrapů dokonce ocel. Lidi bydlící v dřevostavbách si je pochopitelně chválí, jen znáte takové, co v nich bydlí 50 let jak v cihlových? A byli jste někdy v dřevostavbě 50 let staré? Nesmrdělo to tam náhodou zatuchlým dřevem? Jako na půdě, ne? Mimochodem, k možnosti nastěhovat se do půl roku od započatí stavby. Každý zkušený stavitel vám řekne, že to ne špatně. Proč si zjistěte samy. Každopádně každému kdo bydlí v dřevostavbě fandím, těm co bydlí v roubenkách a srubech možná i závidím  Každopádně je to celé o penězích.

Hodnocení příspěvku:

4-3

Projektant, statik, VŠ pedagog
(nepřihlášený)
06. 12. 2016 v 9:55

Nezlobte se, ale pro mě je to jen další zaujatý článek. Tento krát o tom že dřevo je nejlepší… Osobně mám dřevo rád, líbí se mi jeho vůně, struktura, barva. Dřeveně domky se mi líbí (tak proto navštěvuji tenhle web). Kdybych si stavěl chatu v lese na samotě, rozhodně dřevěnou, ale… „Stavět dřevostavby nebývalo vždy bláznovství nebo vášeň, ale prostě logika Stačí se vrátit nějakých sto let zpátky a uvědomit si, že například v Krkonoších byla naprostá většina domů ze dřeva.“ - nesmysl. Dřevo bylo jen nejdostupnější materiál. Té době prakticky zdarma. Tam kde byl nejdostupnější kámen, jsou všude kamenné domy atd. Pokud jde o morální zastaraní stavby, u dřevěných konstrukcí je to nejrychlejší. Stačí se podívat na hrady, zdi stojí ale stropy (dřevěné) nám často nějak chybí. Kdo ví proč? Lze tedy říct, že ta myšlená křivka směruje do kamenných domů? Protože kámen opravdu tradiční materiál je. A vlastně beton je vlastně umělý kámen, konkrétně slepenec. Co teď? Panelákovou džungli bych sem netahal už vůbec, to byl bohužel velký omyl socialistické společnosti 30-40 let zpátky kdy byla velká poptávka po bydlení. Na druhou stranu si neumím představit, kde by všichni bydleli, kdyby měl každý vlastní dům. Nebyla by tady betonová džungle ale bylo by kompletně všechno zastavěné. A teď k samotním vlastnostem materiálů. Pevnost dřeva v tlaku 17/2,2 MPa, zdivo cca 2,5 MPa, Beton 15-25 MPa (obvykle pro pozemní stavby), ocel 235 MPa. Jenže nejde jen o tlak, často důležitější vlastnost je modul pružnosti (když tak google…). Dřevo 7 MPa, zdivo 1-2 GPa, Beton cca 30 GPa, Ocel 210 GPa. A na tom závisí, jak se konstrukce prohýbají. V tomhle případě je dřevo řádově úplně někde jinde (na tom špatném konci). Proto dřevo není vhodné na stropy, a když tak ho musí být opravdu hodně. Stačí se podívat, jak vypadají střechy starých domů, průhyby vaznic vidět okem. Další hezký příklad jsou stropy bytových domu po větších městech. Průhyby uprostřed místnosti prakticky nedovolí rozumnou

Hodnocení příspěvku:

4-4

Jakub
(nepřihlášený)
09. 11. 2015 v 10:14

Mnohokrát jsem se setkal s naprosto iracionálním, nebojím se říct "primitivním" uvažováním lidí na vesnici. Pro řadu z nich je dřevo jen pro "nuzáky". Znamení chudoby. Mít velký, několikapatrový, zděný dům považují za výdobytek doby a značku luxusu. Čím větší a vyšší "krabice" tím lepší. Asi to vzniklo v době jezeďáckého funkcionalizmu, kdy se ve velkém rozkrádalo a každý stavěl "městský" dům na vesnici. Tyhle názory ale přežívají dodnes. Je to smutné a vcelku nepochopitelné, ale hodně lidí tak uvažuje. Stačí se podívat na naše vesnice, jaké novostavby zde rostou. V 90 % jsou to naprosto bezcenné obludy, dalších 5 % jsou paskvily typu ruských srubů a jen malé množství novostaveb má nějakou přidanou hodnotu (nehledě na stavební materiál). Je také nutné si uvědomit, že stavět v dnešní době klasickou dřevostavbu prakticky nelze, nevyhoví normám. Přesto vznikají (převážně v zahraničí) nádherné stavby, které jsou z větší části dřevné a využívají přírodních izolačních materiálů.

Hodnocení příspěvku:

12-1

Honza
(nepřihlášený)
08. 11. 2015 v 8:17

Máme dřevostavbu 6 let.Před tím jsem měl zděný domek 33 let.Dřevostavba se nedá přirovnat kněčemu jinému.Je to prostě pecka nádhera.V cihelném domku nedocílíte takové tepelné úspory jako v dřevostavbě.Víte co jsem zedník a v roce 70 mě můj tchám vysvětloval ,že zděný domek je zděný.A není tomu tak.Mohl bych přirovnat -tepelná uspora.rychlost-suchá stavbe dá se nastěhovat do 3 měsíců dle velikosti. bezpečnost hoření.Budete se divit ale stejná místnost vazděná stropy miako a místnost dřevěná odolá víc proti ohni a zbourání jako zděná.To je fakt -A co se ýče pevnosti? Vemte si trám 30x30x30xa vemte si cihlu v tomto rozměru a dejte je pod tlakový lis. A máte důkaz hned.Cihla nevydrří.A to chtějí staří mistři tvrdit že cihla je cihla a dřevo né.Je toho spousta na porovnání.Pokud chcete napište mě nebo zavolejte 776109604

Hodnocení příspěvku:

18-1


ZOBRAZIT DALŠÍ DISKUSE