HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Diskuze na téma: Krutá daň za pasivní dům?

Před vložením Vašeho příspěvku doporučujeme se přihlásit. Pokud ještě nemáte účet, můžete se zdarma zaregistrovat. Komerční příspěvky nejsou dovoleny.


PŘEJÍT NA ČLÁNEKDALŠÍ DISKUSE

ZRUŠIT REAKCI

Text Vašeho příspěvku
Vaše jméno
Napište slovo dřevostavitel
ODESLAT


UživatelPříspěvek

Petr
(nepřihlášený)
12. 09. 2018 ve 12:31

Pokud chcete prodat dům rychle a výhodně, tak mohu z vlastní zkušenosti doporučit realitní kancelář Edoxreality.

Hodnocení příspěvku:

1-1

Daniel
(nepřihlášený)
11. 09. 2018 ve 14:04

Já jsem zkoušel prodat dům na vlastní pěst a moc se mi to nevyplatilo, protože mě to stálo opravdu hodně času a stejně jsem nesehnal kupce, který by dokázal akceptovat cenu.

Hodnocení příspěvku:

0-1

Tom
(nepřihlášený)
09. 09. 2018 v 16:16

Není lepší zkusot prodat dům na vlastní triko?

Hodnocení příspěvku:

10

Daniel
(nepřihlášený)
07. 09. 2018 ve 14:30

Je tu někdo kod by mi doporučil dobrou realitní kancelář pro prodej domu?

Hodnocení příspěvku:

1-1

Bára12
(nepřihlášený)
01. 07. 2017 v 18:27

Kéž by na tom ceny i možnosti byly před deseti lety jako dnes, taky bychom si pasivní domek postavili. :) Ale o soběstačnost se snažíme jak jen to jde. Naštěstí máme na zahradě aspoň tu studnu, ze které přes ponorné čerpadlo vyháníme vodu i do domu. Dost nám to šetří náklady. Pokud taky budete kopat studnu, doporučuji obchod Čerpadla bez starosti - odkaz - tam jsme kupovali my a se zbožím jsme maximálně spokojení. :)

Hodnocení příspěvku:

1-2

Evžen
(nepřihlášený)
30. 09. 2016 v 17:24

Musím souhlasit s Lojzou. Dnes je ta kvalita a ceny trošku jinde. Stavěli jsme s firmou odkaz a nijak jsme nepřeplatili. Investice se nám pomalu vrací. Pokud se někdo rozhoduje, jestli postavit, nebo ne, s touto společností mohu jen doporučit, cenová politika je velmi rozumně nastavená a přístup ze strany personálu je více než profesionální.

Dřevostavitelův robot varuje: Pozor, tento příspěvek je pravděpodobně nepovolené reklamní sdělení vytvořené firmou, o které pojednává.

Hodnocení příspěvku:

7-8

Lojza Baránek
(nepřihlášený)
20. 10. 2015 ve 22:12

Pasivní domy za posledních 5 let tvrdě zlevnily a kvalita šla dost nahoru. odkaz A ceny pasivních domů? Před 10 lety byly ceny pasivních domů cca o 10 - 20 % vyšší, než běžné rodinné domy. Dnes je pasivní dům, díky dotacím, levnější než nízkoenergetický. Je chyba, stavíte - li novostavbu, o pasivním domě neuvažovat. Na obrázku je zděný pasivní dům bez zateplení. Na studeném Valašsku, v údolí, kterému se říká Moravská Sibiř. "Nedávno" tady bylo metr sněhu. Dotace zde v roce 2013 byla vyřízena 435 000,- Kč, ovšem je možno žádat ještě další dotace na termosolární systém 50 000,- Kč, nebo fotovoltaiku. Tím se ještě zvýší energetická soběstačnost domu. Dům má tepelnou ztrátu do 2 kW. Včetně infiltrace (výměny vzduchu) 2,19 kW. Rychlý technický pokrok je výzvou pro developery. Již se vrhli do oblasti pasivních domů. Je to výhodné pro developery, i zákazníky. Pasivní domy v oblasti developerů mají špatný zvuk. U Prahy již asi 5 let jeden developer prodává neúspěšně pasivní viladomy. Klesl ze 7,4 milionu na 5,5 milionu a nějak mu prodej vázne. A to je vážné, hned vedle chce jiný developer postavit 15 pasivních domů, avšak mnohem levnějších a mnohem kvalitnějších.

Hodnocení příspěvku:

13-1

filip
(nepřihlášený)
12. 10. 2015 ve 2:01

Tady se sesla dobra parta mudrcu, vcetne autora clanku. Pry marketing.. A proto v zahranici se tyhle domy stavi uz pres20 let. Nejen ze funguji, ale stavi se jich stale vice a vice. Jednoznacna budoucnost ve stavebnictvi a ti, co to jeste nepochopili, nabiraji kazdnym dnem ztratu vuci konkurenci. Proc zbytecne plytvat energiemi vice, nez je nutne a cpat penize nadnarodnim korporacim? Cesta k maximalni sobestacnosti je cesta ke svobode. Ono to chce hledat a byt aktivni a vzdelavat se a pak jde postavit pasivni dum v cene toho nizkoenergetickeho paskvilu. Dum s minimalnimi ztratami vytopim i zarovkou, vytapeni pres TC ci podlahove topeni je technologicky prezitek v tomto pripade. Nove kompaktni kombinovane jednotky stoji do 200k a zajistim tim uplne vsechno - TUV, topeni, rekuperaci a jeste v pohode dosahnu na dotaci. Misto moderniho podlahoveho topeni si vystacim s malymi radiatory.. Navic se v blizke budoucnosti budou objevovat

Hodnocení příspěvku:

7-6

filip
(nepřihlášený)
12. 10. 2015 v 1:57

i kompaktni, cenove konecne dostupne hybridni FV domaci elektrarny. Pak uz se bude mozne takrka odstrihnout od CEZu a dum si na svoji spotrebu sam energii vytvori. Ne ze se nekde spali hromada uhli ci se zapleveli FV pole a se ztratami to budeme nekde tahat k domu, jako je tomu dnes.. Vy tady zijete minulosti, omlouvat by vas snad mohlo jen stari. V opacnem pripade mi je vas lito.. Nekomu ten nahore nadelil vice, nekomu bohuzel mene..

Hodnocení příspěvku:

9-4

Václav
(nepřihlášený)
03. 02. 2015 ve 22:32

A ještě něco o oknech ze Slavony. Od začátku si myslím,že tato jejich konstrukce je pěkná blbost. Bohužel spousta lidí a hlavně architektů vidí pouze koeficient prostupu tepla na certifikátu. Dnes už se začínají ukazovat slabiny těchto oken. Proč doporučují okna z modřínu? Protože namísto rámové okapnice mají dole pouze navrtané otvory pro odtok vody a logicky jim dole dřevo hnije. Proto doporučují modřín, protože je mnohem trvanlivější a samozřejmě dražší. A rohové spoje spojené na kolíčky? Okna se samozřejmě mnohem více svěšují,než čepovaná. Opět apeluji na zdravý rozum. To,že má někdo reklamy na každé stránce internetu neznamená, že je to to nejlepší. Václav.

Hodnocení příspěvku:

8-3

Václav
(nepřihlášený)
03. 02. 2015 ve 22:09

Realizací pasivního domu si předplácíte teplo na několik desítek let dopředu. Je to totální nesmysl. A ionty vzduchu rozsekané ventilátory rekuperace? Zkuste se raději nadechnout v otevřeném okně a hlavně používat zdravý rozum. Máte zbytečné peníze? Šetřete raději na horší časy a pro děti. Přeji vše dobré. Václav.

Hodnocení příspěvku:

12-5

Pavel Mikuláš
(nepřihlášený)
19. 02. 2014 ve 20:04

Ještě že je internet alespoň zatím relativně svobodné médium. Kevin si tu může v klidu zanadávat na dřevostavby a život jde dál :). Tak to má být :). Kdyby příště bylo i něco konstruktivního, byl by to učiněný ráj na zemi. Ale chápu, že to nejde všechno hned a potřeba negace je silnější než pozitivní stimul. Přeji všem krásný den.

Hodnocení příspěvku:

9-3

kevin
(nepřihlášený)
18. 02. 2014 ve 12:08

To, že se má používat vlastní hlava, o tom žádná. Člověk, který si v našich klimatických podmínkách nechá postavit tzv. dřevostavbu, nemůže logicky očekávat mnoho pozitiv.Hlavní argument "rychlost výstavby" i kdyby byl zcela pravdivý, tak je především hloupý. Dům mnoho lidí splácí prakticky až do důchodu, takže těch pár měsiců výstavby navíc za to rozhodně nestojí. Slovo dřevostavba není ale zcela správný, toho dřeva tam zas tolik není. Z mého pohledu jde mnohdy o bednu s okny z mnoha různorodých materiálů, které se často na venek snaží vypadat jako normální solidní zděná stavba.

Hodnocení příspěvku:

12-5

Marek Vlček
(nepřihlášený)
22. 01. 2014 v 10:15

Jasně že je to marketing! Něco podobného, jako že LED diodové žárovky Vám vydrží 30 - 50 tis. hodin. Nevydrží, ty žárovky vydrží max. 2-3 roky. Pak odejdou součástky, které na to stavěné nejsou. A u těch pasivních domů, přesně jak zde někdo píše, žádná firma Vám nepostaví pasivní dům pod 3,5 mil. - taková cena průměrného občana zkolí + cena za pozemek. Nejlepší je investovat čas do pročítání diskuzí, zaplatit si kvalitního zedníka, dohlížet na něj a máte pasivní dům daleko levněji. Návratnost tepelného čerpadla je taky dobrá pohádka, ale to asi netřeba rozebírat (možná až nyní, kdy ceny padají na 150 tis a účinnost se zvyšuje, ale ne před 5-ti lety).

Hodnocení příspěvku:

14-2

Tomfotograf
(nepřihlášený)
22. 12. 2012 ve 21:54

Bydlení v takovém domě je prostě zdravé. Nikde nemáte plíseň, nerosí se okna, je tu pocit tepla i při nižší pokojové teplotě, v létě se nepřehřívá (v létě max. 24,5C),... P.S: Neberte to osobně, ale nejsem zastáncem dřevostaveb. Má konstrukce je mnohovrstvý kompozit - v jednoduchosti: betonový skelet se silnou vnější izolací a nahoře přece jen..... dřevo - provětrávaná fasáda ze sibiřkého modřínu. Hezké vánoční svátky všem :-)

Hodnocení příspěvku:

11-3

Tomfotograf
(nepřihlášený)
22. 12. 2012 ve 21:38

Zdravím všechny příznivce i odpůrce EPD. S článkem souhlasím i ne. Vyprojektoval jsem si a z 90% postavil vlastními silami samostatně stojící EPD. A tak si troufnu trochu přispět. 1) Zcela souhlasím z nesmyslem "jen o 10%" dražší. Nenajdete firmu, jenž vám EPD (na klíč) postaví pod 3,5mil ať je jakoliv velký (pardon malý). 2) EPD opravdu nemusí být závislé na složité technice. Já ji nemám (topím plynem - vlastní automatický systém řízení kotle + podlahové topení). Ale nemám ten komfort automatického větrání, "musím" občas okna otevřít. A tím "papírově" nesplňuji podmínku přiznání EPD. Ovšem nikoliv spotřebou tepla na vytápění. 3) K tomuto bodu jen tolik. Není nic složitého mírně přizpůsobit chování-užívání domu. Prostě se zbavíme zlozvyků jenž jsme přinesli z předešlého bydlení. Člověk se stále učí. 4) Ohledně návratnosti bych to vůbec neřešil. O tom to to není. Mě dům 130m2 (po dokončení) výjde na 2,5mil. Ovšem stavím si ho sám (je to koníček).

Hodnocení příspěvku:

8-4

Vojta J.
(nepřihlášený)
04. 10. 2012 v 8:36

Ja si naopak myslím, že článek není vůbec extrémistický natož militantní :). A dovolil bych si panu Hruškovi oponovat v jednom podstatném: čtením více informací o pasivních domech docílíte jenom toho, že si přečtete více reklamy od výrobců pasivních domů. Tento příspěvek nebyl evidentně propagační a hned je z něj militantní? Proto bych doporučil jedno: čtěme míň reklamy a mysleme zdravým rozumem, co se vyplatí a co ne.

Hodnocení příspěvku:

12-3

Tomáš Hruška
(nepřihlášený)
02. 10. 2012 v 18:50

Prosím všechny čtenáře, přečtěte si o pasivech více a pak si dělejte názor! Tady z tohoto jednoho extrémistického (podle mě až militantního) názoru nedělejte závěr, zajímejte se více a pak si udělejte VLASNÍ názor. Jinak na internetu jsem už taky četl, že Michel Jackson je Marťan - možná pro autora námět na příští článek :)

Hodnocení příspěvku:

13-4

Martin Vítek
(nepřihlášený)
13. 03. 2012 ve 20:50

Investice možná, kdybych nevěděl co s penězma. Ale vyšší hypotéku bych si na to určitě nebral.

Hodnocení příspěvku:

14-6

Mario Kamenik
(nepřihlášený)
07. 03. 2012 ve 20:28

Je ale také nutné počítat se zvyšující se cenou za energie. Nyní je toho ropa důkazem. Pokud jsou finance, určite je to velice dobrá investice do budoucna a jisté "důchodové připojištění".

Hodnocení příspěvku:

13-7

Filip Černý
(nepřihlášený)
28. 02. 2012 ve 20:49

Mohl byste prosím alespoň zhruba určit o kolik procent je tedy pasivní dům dražší v porovnání se standardem (mám na mysli porovnání dvou totožných domů)?

Hodnocení příspěvku:

11-3

Václav Druhý
(nepřihlášený)
26. 02. 2012 v 19:43

Plně souhlasím s tímto článkem. Jsem ve stádiu stavby nového pasivního domu na bázi dřevostavby a již nyní je mi jasné, že vložené náklady do této investice se mi nemohou vrátit. Je to pouze marketingová akce.

Hodnocení příspěvku:

37-9


ZOBRAZIT DALŠÍ DISKUSE

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL