HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Cena palivového dřeva

Kalkulačka pro výpočet ceny palivového dřeva stanoví, kolik korun zaplatíte za 1 kilowatthodinu (kWh) při topení daným typem palivového dřeva. Současně tento nástroj doporučí lokální prodejce palivového dřeva v příslušném okresu, u kterého si můžete zjistit také aktuální cenu. Díky tomu si můžete ověřit nejvýhodnější nabídku palivového dřeva a najít i výhodnějšího dodavatele.

Cena palivového dřeva za PRMr a PRMs – návod na použití kalkulačky

Prodejci palivového dřeva prodávají dřevo v jednotkách PRMr (prostorový metr rovnaný) a PRMs (prostorový metr sypaný). Tento údaj je nutné vložit do kalkulačky. Dále je nutné zadat, zda je nakupované palivové dřevo tvrdé/měkké nebo suché/mokré. Do kalkulačky si můžete pro porovnání vložit i vlastní cenu palivového dřeva nebo využít cenu stanovenou aktuálním průměrem trhu.

Kalkulačku lze používat pro porovnání nabídek palivového dřeva od jednotlivých prodejců nebo pro srovnávání různých cenových nabídek s přepočtem na Kč/kWh.

Kalkulačka rovněž doporučuje prodejce palivového dřeva v příslušných okresech.

Prostorový metr rovnaný (PRMr) – definice

Prostorový metr rovnaný (někdy také skládaný) je úhledně složené dřevo objemu 1 kubického metru. Platí, že 1 PRMr je tvořen 60–80 % dřevní hmoty a 20–40 % prázdného prostoru.

Prostorový metr sypaný (PRMs) – definice

Prostorový metr sypaný je volně sypané dřevo příslušné velikosti do prostoru o objemu 1 kubického metru. Platí, že 1 PRMs je tvořen 40–50 % dřevní hmoty a 50–60 % prázdného prostoru.

Vyhledat prodejce palivového dřeva

Prodejce palivového dřeva v příslušném okresu můžete vyhledat napřímo i skrze tlačítko „Vyhledat prodejce palivového dřeva“. Do formuláře zadáte pouze okres.

Poznámka:
Ceny palivového dřeva zadané kalkulačkou vychází z aktuálních běžných cen dřeva a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Pokračujte volbou pomocí tlačítka:


1. Spočítat skutečnou cenu za 1 kWh

2. Vyhledat prodejce palivového dřeva

Kalkulačka pro výpočet ceny palivového dřeva vypočítá nejvýhodnější cenu s přepočtem Kč na kWh a doporučí i lokální prodejce palivového dřeva.

Související kalkulačky


Zobrazit všechny kalkulačky

Další zajímavé články o dřevostavbách

Zářezy z minulého týdne
Jasně, výstižně, stručně a bez obalu – přinášíme ty nejzajímavější zářezy z uplynulého týdne. Pohodlně se usaďte, dejte si něco dobrého a pojďme na to...

Váš názor na tuto kalkulačku

Přejít na výpočet
  • Tato kalkulačka vypočítá nejvýhodnější cenu palivového dřeva s přepočtem Kč na 1 kWh
  • Kalkulačka dále doporučí lokální prodejce palivového dřeva v příslušných okresech
25 -23

Hodnocení: 2.6/5 (48 hodnocení)

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů