HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Cena palivového dřeva

Kalkulačka pro výpočet ceny palivového dřeva stanoví, kolik korun zaplatíte za 1 kilowatthodinu (kWh) při topení daným typem palivového dřeva. Současně tento nástroj doporučí lokální prodejce palivového dřeva v příslušném okresu, u kterého si můžete zjistit také aktuální cenu. Díky tomu si můžete ověřit nejvýhodnější nabídku palivového dřeva a najít i výhodnějšího dodavatele.

Cena palivového dřeva za PRMr a PRMs – návod na použití kalkulačky

Prodejci palivového dřeva prodávají dřevo v jednotkách PRMr (prostorový metr rovnaný) a PRMs (prostorový metr sypaný). Tento údaj je nutné vložit do kalkulačky. Dále je nutné zadat, zda je nakupované palivové dřevo tvrdé/měkké nebo suché/mokré. Do kalkulačky si můžete pro porovnání vložit i vlastní cenu palivového dřeva nebo využít cenu stanovenou aktuálním průměrem trhu.

Kalkulačku lze používat pro porovnání nabídek palivového dřeva od jednotlivých prodejců nebo pro srovnávání různých cenových nabídek s přepočtem na Kč/kWh.

Kalkulačka rovněž doporučuje prodejce palivového dřeva v příslušných okresech.

Prostorový metr rovnaný (PRMr) – definice

Prostorový metr rovnaný (někdy také skládaný) je úhledně složené dřevo objemu 1 kubického metru. Platí, že 1 PRMr je tvořen 60–80 % dřevní hmoty a 20–40 % prázdného prostoru.

Prostorový metr sypaný (PRMs) – definice

Prostorový metr sypaný je volně sypané dřevo příslušné velikosti do prostoru o objemu 1 kubického metru. Platí, že 1 PRMs je tvořen 40–50 % dřevní hmoty a 50–60 % prázdného prostoru.

Vyhledat prodejce palivového dřeva

Prodejce palivového dřeva v příslušném okresu můžete vyhledat napřímo i skrze tlačítko „Vyhledat prodejce palivového dřeva“. Do formuláře zadáte pouze okres.

Poznámka:
Ceny palivového dřeva zadané kalkulačkou vychází z aktuálních běžných cen dřeva a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Forma dodávky:
Typ dřeva:
Vlhkost dřeva:
Okres:
Cena za 1 m3 [Kč]
PRMr / PRMs
← doplnit automaticky
← ZPĚTVYPOČÍTAT →


Kalkulačka pro výpočet ceny palivového dřeva vypočítá nejvýhodnější cenu s přepočtem Kč na kWh a doporučí i lokální prodejce palivového dřeva.

Související kalkulačky


Zobrazit všechny kalkulačky

Další zajímavé články o dřevostavbách

Vlastníkům nemovitostí vznikla nová povinnost
Majitelům nemovitostí přibyla další věc, kterou si budou muset pohlídat. Pokud ji opomenou, mohou být postihnuti sankcí ve výši 400 tisíc korun...

Váš názor na tuto kalkulačku

Přejít na výpočet
  • Tato kalkulačka vypočítá nejvýhodnější cenu palivového dřeva s přepočtem Kč na 1 kWh
  • Kalkulačka dále doporučí lokální prodejce palivového dřeva v příslušných okresech
23 -60

Hodnocení: 2.2/5 (53 hodnocení)

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů