HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Den dřevorádů 2019: zasazené lípy a postavené lavičky pro charitu

Na palouku u 60letých sekvojovců v pražském lese se sešlo v neděli 15. září přes 120 nadšenců, kteří měli během slunečného odpoledne napilno. Sázeli lípy, závodili ve dřevácích a také objevovali les očima lesníka. To vše na druhém ročníku Dne dřevorádů. Ten zorganizovala Nadace dřevo pro život v rámci projektu Dřevo je cesta, aby ukázala přínos dřeva jako naší obnovitelné suroviny pro českou veřejnosti i planetu.VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

„Ta procházka s lesníkem byla perfektní. Takhle jsem o lese nikdy neuvažoval,“ svěřil se jeden z účastníků se svými dojmy. Účastníci byli nadšení také z toho, že mohli postavit šest dřevěných laviček pro tři dobročinné organizace z okolí: Thomayerovu nemocnici, Sue Ryder a Klokánka.

Během prvního ročníku Dne dřevorádů byl vytvořen republikový rekord v počtu dřevorádů na jednom místě, kterých se tehdy sešlo 72. Letos se ho organizátoři akce pokusili překonat – a úspěšně. V jeden moment a na jednom místě sešlo 87 dřevorádů! Příští rok prý cílí na rovnou stovku. Podaří se jim to? Zapište si do diáře, že Den dřevorádů 2020 se koná 13. září 2020, a přijďte se přesvědčit sami.

Kdo je to ale dřevorád. Pro nás je to každý, kdo má rád les a dřevo, je si vědom významu péče o naše lesy a zároveň se registruje na našem webu. Dostane se tak do komunity stejně naladěných lidí, pro které pořádáme alespoň jednou ročně akce v lese. Do komunity se mohou hlásit jak fyzické, tak právnické osoby. Všichni dostanou letáčky, placky a nálepky, aby svou lásku ke dřevu mohli šířit i mezi své známé či zákazníky. Do projektu se již zapojilo 901 dřevorádů – fyzických osob – a 199 firem z lesnicko-dřevařského sektoru, mimo jiné i portál Dřevostavitel.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Terezie Poláková

Vydáno dne:
22.10.2019

Photocredit: Nadace dřevo pro život

1 0

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE