HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Kde studovat dřevostavby?

Dřevostavby se u nás staví jako o život a proto je třeba stále víc kvalitně vzdělaných inženýrů. Stejně rychle jako se obor rychle rozvíjí, je třeba rychle doplňovat firmy o odborníky, kteří dřevostavbám skutečně rozumí. Kde a jak můžete dřevostavby uceleně vystudovat (a ještě to nebude nuda), se dozvíte v tomto článku.


Student dřevostaveb s knihou na hlavě

I když jsou dřevostavby neustále na vzestupu, studijní programy zaměřené na tradiční ocelovou a betonovou stavařinu jsou stále v převaze. Tradiční stavařské fakulty jako VUT a ČVUT sice dřevostavby a dřevěné konstrukce v jakési formě nabízí, ale nejde o ucelený studijní program, který je na dřevo a stavby z něj zaměřený. Bakalářský a navazující magisterský studijní program s názvem Stavby na bázi dřeva naleznete na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

Co by vás tam měli naučit?

Dřevostavby nejsou jen o tom, jak nadimenzovat dřevěný překlad, ale také o znalosti ostatních materiálů, ekonomie i výrobních a řídících procesů. To vše by měl absolvent oboru Stavby na bázi dřeva umět.

Konkrétní dotazy a informace nejen o tomto oboru se dozvíte na dni otevřených dveří který se koná 30.1. 2015 v 10:00 v budově B.

A to, že studium na LDF (Lesnické a dřevařské fakultě) není jen o biflování nad knížkami vás přesvědčí toto video vytvořené studenty, kteří se dobrovolně zapojili do propagace fakulty v projektu LDF to letí.

První propagační video fakulty „vyhrálo“ dokonce „anketu“ o největší sexistické prasátko. Toto video vyvolalo řadu diskusí i negativní ohlasy. Zde platí ono známé „kdo nic nedělá, nic nepokazí“ a zavděčit se nelze všem. A co všechno z toho plyne? Studiem na LDF proniknete do světa dřevostaveb a rozhodně se u toho nebudete nudit:-).

Autor:

redaktor Dřevostavitele

Vydáno dne:

3 0

Hodnocení: 5/5 (36 hodnocení)

Podělte se s námi o Váš názor:

Související články:

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL