HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Hlasujte pro stavby ze dřeva, které navrhli studenti

Hlasujte v 9. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva a vyberte nejlepší dřevěné stavby z 57 přihlášených návrhů od 61 vysokoškolských studentů. Vítězové získají ceny v hodnotě 200 000 Kč a hlasující, kteří pošlou hlas v každé ze dvou kategorií, mohou vyhrát dřevěnou balanční desku a zábavnou deskovou hru. Cílem soutěže se záštitou 4 ministerstev a 18 českých i slovenských fakult je motivovat studenty k práci s přírodním obnovitelným materiálem – dřevem.


Hlasujte pro stavby ze dřeva, které navrhli studenti
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Hlasujte pro malé i velké dřevěné stavby

Veřejnost může pro studentské stavby hlasovat on-line na webu soutěže (StavbySVuniDreva.cz) až do 27. srpna. Vybírat může z 17 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – malé a z 40 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – velké. Do soutěže se tak přihlásili rodinné domy, kaple, mola, sportovní areály, stavby pro relaxaci v přírodě a nechybí ani objekt nádražní haly. Vítězové soutěže budou vyhlášeni v září v Praze.

„Pro budoucnost českého stavitelství je velmi důležité, aby se mladí architekti a projektanti učili pracovat se dřevem a dalšími moderními materiály, jelikož budoucnost tohoto sektoru tkví ve využívání obnovitelných surovin. Proto mám velkou radost z každého z 396 studentů, kteří se během devíti let přihlásili do naší soutěže. A obzvláště fandím těm, kteří mají ambice navrhovat ze dřeva nejen rodinné domy, ale i stavby pro komerční či veřejné užití. Projekty se sice stále potýkají s velkými limity, věřím ale, že se již brzy jejich výstavba usnadní. Ti, kteří budou na nové možnosti nejlépe připraveni, získají velkou konkurenční výhodu,“ komentuje budoucnost dřevěného stavění Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, organizátor soutěže.

O Nadaci dřevo pro život

Nadace dřevo pro život už od roku 2005 přináší více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti přínosy dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na webu Nadace.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.07.2021

Photocredit: Nadace dřevo pro život

1