HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2017 ukázal budoucí směr dřevostaveb i pohodovou atmosféru

Minulý týden proběhl veletrh Dřevostavby 2017 v Holešovicích a splnil co slíbil. Pokud jste to nestihli, přečtěte si alespoň tuto reportáž, která vám shrne to nejdůležitější, co se tam událo a kam dřevostavby směřují. Hlavním tahákem veletrhu Dřevostavby 2017 byla bezesporu čtyřpodlažní dřevostavba postavená v hlavní hale. Nešlo ale zdaleka jen o ni.


děti si hrají na výstavišti v Holešovicích

Nešlo tu jen o čtyřpodlažní dřevostavbu

Nepřehlédnutelná stavba byla totiž součástí celého konceptu o budoucím městě. Nechyběla zde kavárna a další běžné součásti občanské vybavenosti každého srdce města. Celá expozice byla kompaktní a jednotliví vystavovatelé prezentovali více než sebe tak ucelenou myšlenku o udržitelné a pro lidi fungující výstavbě a architektuře.

„Návrh byl tak dotažený, že když jsem se tam postavila jako postavička nakreslená v původní studii nepřipadala jsem si, že někde překážím. Mohli jste se tam jen tak postavit a vnímat celé „město“ aniž by člověk někoho rušil nebo byl někým rušen“. Říká Jana Stará šéfredaktorka Dřevostavitele.

Velkou měrou tomu určitě přispěl samotný velkorysý návrh, který nepočítal s využitím každého centimetru výstavní plochy, ale celý dojem byl velmi lehký a vzdušný.

Příjemné a pohodové prostředí panovalo na celém veletrhu

Pokud jste z centrální haly pokračovali do levého nebo pravého křídla, jako by se pohodová atmosféra přenesla i tam. I když byla návštěvnost veletrhu velmi vysoká (27.600), návštěvníci přijali klidnou atmosféru celého veletrhu a místo zběsile proudících davů uličkami, jsme viděli příjemně diskutující návštěvníky s vystavovateli, hrající si děti a podobně.

Za nás má letošní ročník rozhodně palec nahoru a těšíme se, že se stejná atmosféra přenese i do dalších ročníků.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
10.02.2017

1