HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevostavba manželského páru byla postavena v rekordním čase

Manželský pár se znovu rozhodl stavět dům, tentokrát však dřevostavbu. Proč vyměnili zdivo za dřevo. Co je přimělo k výběru onoho konkrétního pozemku a co považují za svou nejlepší investici? Podívejte se na detailní prohlídku jejich nového domu v krátkém minutovém videu.


Proč se rozhodli právě pro dřevostavbu?

Když vám dospějí děti a odstěhují se z domu, všechny místnosti jsou najednou prázdné a zbytečně velké, nevyužívané. Monika a Vladimír se proto shodli na nápadu stavby nového domku. Dříve bydleli s dětmi ve zděném domě, teď ale zvolili dřevostavbu. Moniku nelákala představa dvou let věčného čekání, než bude jejich nový domek hotový, a tak přišla s tímto nápadem. Dřevostavby se mohou pyšnit svojí rychlostí výstavby. Ve stejném časovém intervalu byste postavili šest staveb na bázi dřeva a pouze jednu zděnou stavbu. Vladimír byl však zásadně proti. Za jakými názory si stál a zásadně přes ně nejel vlak? Odpověď se dozvíte v celkovém rozhovoru s majiteli.

Výstavba proběhla bez problémů a v rekordním čase

Nejdříve bylo potřeba vybrat ten správný pozemek, v dosahu chtěl mít manželský pár všechny důležité služby. Netrvalo dlouho a přibližně do dvou týdnů měli podepsanou smlouvu. Od té doby uběhly čtyři měsíce a na světě byl hotový projekt jejich nové dřevostavby. Manželé jsou oba z oboru a sami přiznali, že je udivila rychlost, s jakou bylo vše, skoro jako mávnutím ruky, hotové. Uplynul zhruba rok od výběru pozemku a Monika s Vladimírem měli klíče od kompletně hotového domu. Samotná výstavba trvala pouhých 14 dnů. Po přečtení rozhovoru s manžely se dozvíte více informací o stavebním povolení, inženýrských sítích, systému vytápění a také osobních radách majitelů dřevostavby.

Jak na správný výběr realizační firmy?

Monika i Vladimír se shodují na názoru, že je velice dobré a užitečné sehnat si potřebné informace o firmě. Podívat se na recenze, zeptat se sousedů, dát na doporučení přátel. Monika narazila na tuto konkrétní stavební firmu již dříve a velice se jí zalíbila, dostalo se k ní spousty dobrých ohlasů a velké chvály. Se všemi požadavky bylo manželskému páru vyhověno a problémy byly naprosto minimální. Pro jakou stavební firmu se manželé rozhodli, se dozvíte zde.

Jejich dvoupodlažní typový domek s dispozicí 5+kk nabízí obytnou plochu 115 m2. V přízemí je situován obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, pracovna, technická místnost a WC s umyvadlem. V druhém podlaží mají manželé ložnici, dva pokoje pro děti (příp. pro návštěvy), koupelnu a šatnu.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.02.2022

Photocredit: Dřevostavitel

4

Typový dům, který si majitelé vyšperkovali podle svých představ

Jednoduchý typový domek, který si majitelé díky pár drobným úpravám upravili tak, že je pro ně jedinečný. Přečtěte si o příběhu Moniky a Martina, kteří se rozhodli pro stavbu dřevostavby.

Dřevostavba byla jejich osudem: Dům nám postavili za dva týdny, pochvalují si manželé

Od rozhodnutí stavět až po hotovou dřevostavbu všechno běželo jako po másle. Přečtěte si, jak se to Monice a Vladimírovi povedlo.

Kuchyně v českých dřevostavbách – nahlédněte do dvaceti domácností

Jak bydlí Češi a jaké si nechávají navrhnout kuchyně do svých nových dřevostaveb? Podléhají trendům, nebo spíše svým zvykům? Nahlédněte s námi do 20 různých českých kuchyní v pestré fotogalerii.

Dřevostavba, která prověřila manželství – jeden dům, dvě křídla, tři terasy

Monika a Jiří promítli do domu kus své duše. Prohlédněte si jejich krásnou dřevostavbu u Olomouce, kterou si nechali postavit na pozemku se vzrostlými stromy. S čím jsou nejvíce spokojení a co by dnes udělali jinak?