HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zbavte se klíčů a odemykejte otiskem prstu nebo mobilem

Klíče a zámky jsou staré jako lidstvo samo. Vynalezli je už staří Egypťané, a přestože prošly tisíciletým vývojem, používají se dodnes. Většina z nás si život bez klíčů neumí ani představit. Přesto dnes již existují jiné, modernější způsoby odemykání zámků dveří. Pojďte se s námi na ně podívat. Třeba se i vy rozhodnete zahodit klíče a odemykat si pomocí mobilního telefonu či otisku prstu.


Moderní zámek na dveře
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Mul-T-Lock Technologies

Ty z(a)tracené klíče!

Každý z nás už někdy stál přede dveřmi, hledal klíče po kapsách či v kabelce a nemohl je najít. Nebo si zabouchl dveře a klíče zůstaly uvnitř. A to nemluvím ani o situacích, kdy klíče ztratíme a jsem přinuceni vyměnit celý zámek, aby se do bytu či domu nikdo nepovolaný nedostal. Tehdy si říkáme, jak by bylo příjemné se klíčů zbavit a odemykat jiným, jednodušším způsobem.  Ale jaké to jsou způsoby? Zde jsou některé z těch, které jsou vhodné pro rodinné domy a byty – můžete si je prohlédnout také přímo ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Mul-T-Lock Technologies, Keith Williamson, Bohman, multlocktechnologies

Mobilní telefon

Mobilní telefon má dnes už opravdu každý. Proč si jím neotvírat i dveře? Stačí si stáhnout aplikaci a pak jednoduchým, bezdotykovým ovládáním otevírat vstupní dveře do bytu či domu. Zámek zamyká už sám pouhým zavřením dveří.

V aplikaci si můžete nastavit správcovskou funkci a udělovat jiným uživatelům právo otevřít vaše dveře. Nemusíte si tak pokaždé, když vyměníte paní na úklid nebo vám sousedi jdou zalít kytky, předávat klíče a bát se, jestli od nich někde není udělaná kopie, ale jednoduše odeberete přístup v aplikaci.

Otevírání mobilním telefonem je velmi praktické i v případě, že máte děti. Zatímco klíče zapomínají pořád a všude, bez mobilního telefonu se nikam nehnou a mají ho neustále při ruce. Můžete být tedy bez obav, že vaše dítě bude stát přede dveřmi a volat vám, že zase někde zapomnělo klíče.

Bude vás zajímat: Bezpečnostní dveře do bytu i domů: Výběr v 6 krocích

Otisky prstů

Ještě jednodušší varianta je zámek se čtečkou otisku prstů. V tomto případě s sebou nemusíte nosit vůbec nic, stačí jen vaše ruce. Zámky většinou umožňují nahrání otisků většího počtu uživatelů a otisky dvou prstů od každého uživatele.

Velkou výhodou čtečky je nastavení časových oken. Pokud chcete, aby paní na úklid měla přístup pouze v úterý od 8.00 do 16.00, jednoduše nastavíte časové okno a uklízečka se v jinou dobu do vašeho domu nedostane. Vše naprogramujete přímo na čtečce.  Čtečka není vhodná pro rodiny s malými dětmi, protože jejich otisky se těžko snímají.

PIN

Otevírání pomocí PINu dnes už není žádnou novinkou, uplatňovalo se ale spíše u kancelářských budov nebo bytových domů. Nyní si můžete čtečku PINu nainstalovat i na vchodové dveře do bytu či rodinného domu.

Stejně jako u čtečky otisku prstů nemusíte nic nosit v kabelce nebo po kapsách, stačí si pouze zapamatovat několikamístné číslo.  Na rozdíl od prstu ale můžete PIN někomu říct na dálku.  Odjeli jste na služební cestu a kousek za Bratislavou si vzpomenete, že jste nezavřeli balkonové dveře? Žádný problém se zámkem s PINem. Zavoláte kamarádce a ta vám doběhne dveře zavřít. A po návratu domů PIN jednoduše změníte na nový.

Dálkový ovladač

Dálkový ovladač musíte stejně jako klíče nosit u sebe, ale na rozdíl od klíčů má tu výhodu, že si s ním můžete otevřít na dálku. Vyložíte tašky z auta a než si jimi zaplníte obě ruce, otevřete si ovladačem dveře. Nebo sedíte v obývacím pokoji na gauči a zazvoní očekávaná návštěva. Nemusíte běžet ke dveřím, zmáčknete jenom ovladač a dveře se samy otevřou.

Zámek zamyká za vás

Všechny tyto způsoby odemykání fungují s běžnou cylindrickou vložkou. Znamená to, že máte normálně zamčeno tak, jak jste zvyklí s klíčem.  U některých zámků můžete navíc zvolit funkci „stále zamčeno“, kdy zámek vždy po zabouchnutí automaticky zamyká. Nemusíte se tedy bát, že byste zapomněli při odchodu nebo na noc zamknout.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
12.06.2018

Photocredit: Mul-T-Lock Technologies

5

Plastová okna do dřevostavby: Jaké mají výhody a nevýhody?

Jaká je cena plastových oken, jak je vybrat a jak probíhá jejich montáž?

Posuvné dveře do pouzdra: Jak je správně vybrat?

Jaké jsou typy posuvných dveří, jejich výhody, nevýhody a způsoby montáže?

Venkovní vchodové dveře do domu i do bytu: Jaké jsou možnosti?

Venkovní vchodové dveře do bytu a domu zvyšují bezpečnost vaší domácnosti. Zároveň by měly dobře izolovat. V článku najdete tipy, jak vchodové dveře vybrat.

Dveře, kterými budete chtít chodit tam a zase zpátky

Dveře tvoří hlavní komunikační uzel ve stavbách. I proto by měly mít náležitou pozornost. Podívejte se, jak vypadají originální a efektní dveře napříč trendy.

Ukliďte dům krok za krokem. Na co nezapomenout?

Čeká vás pořádný úklid? Kde na nás číhá největší špína a odkud s úklidem začít? Poradí tipy a rady nejen našich čistomilných babiček.

Zajistěte si čistý domov – recept na úklidové prostředky domácí výroby

Dejte i vy šanci domácím čistícím prostředkům. Fungují stejně jako ty kupované, ale jsou mnohem levnější a také bezpečnější pro vaše zdraví.