HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tipy ke stavbě

Dřevostavby a jejich návrh, projekce i realizace vyžadují přístup, který je často založen na dodržování základních detailů. Nedodržení těchto zdánlivě nedůležitých pravidel se však v budoucnu může na dřevostavbě negativně projevit. Poradíme vám, na čem byste neměli při stavbě dřevostavby šetřit a čemu byste měli věnovat zvýšenou pozornost. Dočtete se tu především praktické a právní informace spojené s pozemkem, stavebním povolením, zákony a energetickými požadavky.


Odstranění nemovitosti hrozí některým lidem kvůli nesouladu s katastrem. Většinou o tom ani neví
Laxní přístup se jen málokdy vyplácí. Pravidlo, které v případě nemovitostí platí více než kdekoli jinde.

Češi využívají možnost stavět do 25 m2 bez povolení. Často tím ale porušují zákon
Možnost postavit si na zahradě stavbu v maximální zastavěné ploše nepřesahující 25 m2 s radostí využívá stále více lidí.

Spoluvlastnický podíl na cestách lze darovat obci. Přináší to řadu výhod
Možná jste při pohledu do katastru nemovitostí zjistili, že společně se svou nemovitostí a souvisejícím pozemkem jste také majitelem podílu na některých společných prostorech okolo vašich nemovitostí.

KVÍZ: Jak se dělí majetek při rozvodu? Správně odpoví jen každý desátý Čech
Komu připadne zděděný majetek a jak je to s hypotékou při rozvodu? Ačkoliv se v České republice rozpadne téměř každé druhé manželství, na tyto otázky dokáže odpovědět málokdo.

Lidé podávají na stavební úřad špatné žádosti. Zbytečně pak čekají
V povědomí většiny lidí jsou úřady obecně zapsány jako něco, s čím je lepší vůbec nepřicházet do styku. Ať chceme nebo ne, někdy je to však bohužel nevyhnutelné.

Připojení nového odběrného místa na veřejnou elektrickou síť – postup pro laiky
V mrazech to zvládl přítel s pomocí elektrikáře úplně sám,“ popisuje pyšná partnerka Veronika v rozhovoru o jejich osobní zkušenosti s napojením na veřejnou elektrickou síť.

Češi stále častěji přichází o miliony korun kvůli nesolidním firmám
Podvody jsou tu s námi asi od počátku civilizace. Stále se vymýšlí nové a sofistikovanější a cílí obvykle na ty zranitelnější z nás.

Běžný pozemek lze zdarma změnit na stavební. Jeho hodnota vzroste na několikanásobek
Vlastníte vy nebo někdo z vašich blízkých nějaký pozemek? Pak jistě víte, že jeho hodnota se velmi liší na základě toho, k jakému účelu jej lze využít.

Když stavební úřad nedodrží termín, existuje cesta, jak se bránit
Zažil to už skoro každý. Úřady jsou přetížené a často nestíhají odbavovat nápor požadavků, které každým dnem přichází od občanů.

Nahlásil sousedovu černou stavbu, nyní má sám problém
Sousedské spory jsou tu s námi od nepaměti. Přesněji řečeno od doby, kdy si lidé začali stavět své příbytky ve vzájemné blízkosti.

Dům i s pozemkem lze pořídit do 1,5 mil. Kč. Češi však tuto možnost stále opomíjí
Nedostupnost bydlení je téma, které ve společnosti rezonuje stále častěji. Rostoucí ceny nejen nemovitostí, ale i stavebních pozemků vzdalují mnoha mladým lidem jejich sen o vlastním bydlení.

Firmy provádějící stavební průzkumy si naceňují nesmyslné částky. To stejné můžete mít za třetinu ceny
Mladý pár staví dům na jižní Moravě a potřeboval stavební průzkum na svém pozemku. Oslovili několik společností a dostali čtyři cenové nabídky, které se však značně lišily.

Češi přeplácí desítky tisíc ročně na složenkách. Stát přitom nabízí řešení, které ale málokdo využívá
Skoro všichni Češi platí na pravidelných platbách za různé služby víc, než musí. Není výjimkou, kdy tyto částky v součtu domácnosti přesahují i desítky tisíc korun ročně.

Lidé mohou v tichosti přijít o své stavební pozemky
Vlastníte vy nebo někdo z vašich blízkých stavební pozemek? Dost možná vás vyvedeme z omylu. Je totiž docela dobře možné, že váš pozemek již stavební není, a jeho hodnota se tak několikanásobně snížila.

Přišel o 1,5 mil. korun kvůli změně územního plánu. Chyba byla na straně úřadu
Stavba rodinného domu s sebou nesla více problémů, než si na počátku pan Josef myslel. I přesto, že na úřadě dostal ujištění, že po změně územního plánu se s jeho projektem nic radikálního nezmění, opak byl pravdou.
další články »


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů