HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavba Arnolda Schwarzeneggera je na prodej se slevou. Tady žil terminátor 25 let

Kdo by čekal, že si slavný kulturista, filmová hvězda akčních filmů 80–90. let a v neposlední řadě bývalý guvernér státu Kalifornie zvolil pro svůj domov dřevostavbu? Arnold Schwarzenegger žil se svou manželkou Marii Shiver a dětmi v rozlehlém sídle na venkově dlouhých 25 let. V loňském roce se tato idylická dřevostavba objevila znovu k prodeji s velmi zajímavou cenovkou. A právě díky této jedinečné nabídce se konečně můžeme podívat, jak dlouhá léta vypadal pravý domov Barbara Conana.


Terminátor Arnold Schwarzenegger bydlí v dřevostavbě
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Dřevostavba z oblíbené čtvrti, kde bydlí i Tom Hanks

Rozlehlé sídlo se nachází na pozemku o velikosti 7000 m2 v soukromé uličce Sunset Boulevard v městské čtvrti Pacific Palisades v Los Angeles. Tato čtvrť je již dlouhá desetiletí oblíbeným rezidenčním místem řady celebrit a svůj dům zde mají například Steven Spielberg, Michelle Pfeiffer nebo Tom Hanks. Dřevostavba byla postavena už v roce 1981 a charakterizují ji architektonické styly Nové Anglie a Kalifornie.

Manželé Schwarzeneggerovi se do domu nastěhovali o pár let později se svými čtyřmi dětmi a žili zde až do roku 2011. Příčinou jejich odchodu z domu nebyla nespokojenost s dřevostavbou, ale rozvod. Nádherný dům i s pozemkem byl předmětem mimosoudního vyrovnání a došlo na jeho prodej. Novými majiteli se poté stali příbuzní z manželčiny strany, Max a Vicki Kennedyovi (členové slavného amerického klanu Kennedy), kteří jej koupili v přepočtu za cenu 320 milionů korun. Před nedávnem se ale oba rozhodli tento dům prodat, a to za velmi zajímavou cenu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock , Fuetotene

Nenápadná dřevostavba o rozloze basketbalového hřiště

Na první pohled působí Schwarzeneggerova dřevostavba jako obyčejný dům. Objekt na rozlehlém pozemku maskují staré duby a platany, takže to vypadá, jako by dům byl umístěn někde v lese. Interiér o velikosti 400 m2 je vybaven pěti samostatnými ložnicemi, šesti koupelnami a rozsáhlou kuchyní, kterou si na první pohled zamiluje každý nadšenec do vaření. Dominantou domu je společenský pokoj s velkým zděným krbem a přilehlou terasou, na kterou vedou dvoje dveře. Díky velkému prosklení je celá místnost nádherně prosvětlená a vzrostlá zeleň za okny ve vás vyvolává pocit, že sedíte v korunách stromů.

Jak celá rezidence včetně jednotlivých místností vypadá, si můžete prohlédnout v galerii.

V domě se dále nachází i místo na relaxaci v podobě sauny a bazénu s kamennou obestavbou. Ta má vytvářet dojem koupání v kamenné jeskyni. Samozřejmostí je i posilovna s vybavením, za které by se nemuselo stydět žádné fitcentrum. Herecká kariéra Arnolda byla primárně vybudována na jeho svalnaté postavě. Není tedy divu, že se udržoval ve formě i ve svém volném čase v domácím fitness. Za domem si manželé nechali dodatečně vybudovat i tenisový kurt, neboť tenis byl jednou z jejich společných vášní. V neposlední řadě stojí za zmínku i garáž pro několik automobilů a motorek, která je úzce spojena s hlavním domem u příjezdové cesty.

Důvod pro volbu dřevostavby byla ekologie

Dřevostavby jsou v oblastech Kalifornie velmi populární. Jejich realizace je rychlá a výstavba zatěžuje životní prostředí méně než stavba zděného domu. To bylo i jedno z rozhodnutí, proč si manželé Schwarzeneggerovi pořídli dřevostavbu. Arnold je již dlouhé roky zastáncem a propagátorem ekologického stylu života. V nedávném rozhovoru pro BBC uvedl, že světoví lídři, kteří se nezaměřují na boj s klimatickými změnami kvůli obavám z poškození vlastní ekonomiky státu, jsou lháři nebo hlupáci. „Nakupujte místní produkty od místních výrobců. Pokaždé, když si koupíte něco, co bylo vyrobeno v zámoří, je to škodlivé pro životní prostředí a je to ta nejhorší věc, kterou můžete udělat," řekl v reportáži pro Britskou stanici BBC. Svým postojem tak ukazuje cestu, že nakupování produktů od lokálních dodavatelů může snížit nároky na lodní dopravu, která zatěžuje životní prostředí, a především podpořit oblastní ekonomiku.

Jedinečná příležitost: dům je nyní na prodej s výraznou slevou

Současní majitelé domu, Max a Vicki Kennedyovi, se nedávno rozhodl dům prodat. Přestože, dům původně pořídli za 320 milionů korun, do nabídky realit byl vložen za cenu, která aktuálně odpovídá 272 milionů korun. Co je příčinou nižší ceny, není známo. Nicméně pokud byste měli zájem pořídit si dům, který patřil idolu devadesátých let, máte jedinečnou možnost ušetřit na jeho koupi.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.09.2022

Photocredit: Shutterstock

1

Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

Navštivte s námi překrásnou moderní roubenku postavenou z netradičního dřeva – z alpské borovice. Majitelem této roubenky není nikdo jiný než legendární horolezec Zoltán Demján. Jak se mu bydlí ve dřevě?

Bydlení podle Feng Shui: harmonická zahrada je živoucím místem, které respektuje okolní přírodu

Zařiďte si zahradu podle Feng Shui, a získáte tak svůj kousek přírody a neutuchající zdroj radosti a klidu. Inspirujte se v našem článku.

Moderní rodinné bydlení vytvořili v tradiční zástavbě velkoměsta

Útulné rodinné prostředí vytvořila moderní přístavba v historické části velkoměsta. Dokonalý způsob, jak chytrým způsobem využít nevyužitou část pozemku v tradiční zástavbě.

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Trendu tiny house propadl i vizionář Elon Musk. Stává se tak tento znovuobjevený fenomén řešením dostupného bydlení?

Experimentální dům z marihuany přináší majitelům radost. Má nízké náklady na provoz

Farmáři z anglicého Marigentu pěstují konopí ve velkém a staví z něj domy. Podívejte se, jak se v takovém marihuanovém domě žije!

Bill Gates bydlí v dřevostavbě za 2300 milionů. Na energiích ale šetří

Jak může být dům o rozloze fotbalového hřiště mimořádně energeticky úsporný a čím se u Billa Gatese inspirovat při realizaci vlastního domu?