HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jak se žije v pasivní dřevostavbě? Přesvědčte se na vlastní kůži.

Uvažujete o pasivní dřevostavbě a máte spoustu nezodpovězených otázek? Máme pro vás pozvánku na akci, která by vám neměla uniknout. Akce Dny pasivních domů ve dnech 9. –11. 11. 2018 vám nabídne desítky otevřených pasivních domů, které můžete osobně navštívit, a setkat se s lidmi, kteří v nich bydlí. Nahlédněte i do naší fotogalerie, kde si můžete prohlédnut některé z otevřených dřevostaveb. 


Pasivní dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Centrum pasivního domu

Ve dnech 9. –11. listopadu 2018 od 10 do 18 hodin můžete navštívit pasivní dřevostavby po celé České republice v rámci akce Dny pasivních domů 2018. Potkejte se osobně s obyvateli i staviteli pasivní domů a zeptejte se jich na to, co vás zajímá. Využijte jedinečné příležitosti na vlastní kůži zjistit, jak se pasivní domy staví, jak se v nich bydlí a jak fungují. Akci organizuje Centrum pasivního domu.

Desítky otevřených domů

Během celého víkendu otevřou své dveře desítky pasivních domů po celé České republice, z toho i přes 20 pasivních dřevostaveb. Otevřené budou stavby dokončené i těsně před dokončením.

Rady od zkušených

Akce je ideální příležitostí pro získání informací z první ruky od majitelů i odborníků a zjistit, jaké jsou výhody pasivních domů a na co si dát naopak při jejich plánování i stavbě pozor.

V rámci akce proběhne i fotografická soutěž o hodnotné ceny. 

Více informací včetně mapy otevřených domů najdete na: https://www.pasivnidomy.cz/akce/dny-pasivnich-domu-2018-777/879.

 

Vydáno dne:
05.11.2018

Photocredit: Centrum pasivního domu

0

Pasivní domy 1. díl - Od nízkoenergetického k pasivnímu domu
Nízkoenergetické domy mají oproti obvyklým novostavbám mírně zvýšenou tepelnou ochranu.

Pasivní domy a jejich možnosti realizace
Využívání energie, jejíž výroba uvádí do chodu celou mašinérii znečišťovacích

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)
Průkaz energetické náročnosti prozradí, kolik primární energie spotřebujete

Dřevostavby na vzestupu. Kolik průměrně stojí?
Kolik se u nás postaví ročně dřevostaveb? Jaký meziroční nárůst mají stavby dřevěné oproti těm klasickým? A jaké jsou průměrné investiční náklady na jednu dřevostavbu? Čtěte a dozvíte se.

Hledá se nejlepší moderní dům Česka
Ty nejlepší energeticky efektivní „zelené“ domy se představí v soutěžní přehlídce Pasivní dům 2018. Více o soutěži, termínech i porotě se dozvíte v tomto článku.