HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Jak postavit Tee pee?

Indiánské tee pee je obydlí indiánů, které se stavělo z bizoních kůží. Samotná stavba tee pee není je jen otázkou cviku. Podívejte se na video a naučte se stavět tee pee i vy!


Nosnou kostru tee pee tvoří 9 až 20 tyčí z borovicového nebo jasanového dřeva. Tyče je potřeba v určitém pořadí naskládat, tak aby vytvořily kužel. Na poslední tyč se uváže i půlkruhová plachta, kterou se zakryje celá konstrukce. U vchodu se plachta sepne jehlicemi. Uprostřed tee pee je vybudováno ohniště, kde může hořet otevřený oheň a horní část plachty má uzavíratelný průduch.

Zevnitř se v tee pee napne vnitřní plachta, která však sahá jen do asi 2 metrů výšky. Tato plachta zajišťuje tepelný komfort. Tee pee bylo dále vybaveno dalšími bizoními kůžemi, které vytvářely pohodlné bydlení.

Líbí se vám video? Podívejte se na další zajímavá videa na našem portálu.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
21.09.2017

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE