HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Jak postavit Tee pee?

Indiánské tee pee je obydlí indiánů, které se stavělo z bizoních kůží. Samotná stavba tee pee není je jen otázkou cviku. Podívejte se na video a naučte se stavět tee pee i vy!


Nosnou kostru tee pee tvoří 9 až 20 tyčí z borovicového nebo jasanového dřeva. Tyče je potřeba v určitém pořadí naskládat, tak aby vytvořily kužel. Na poslední tyč se uváže i půlkruhová plachta, kterou se zakryje celá konstrukce. U vchodu se plachta sepne jehlicemi. Uprostřed tee pee je vybudováno ohniště, kde může hořet otevřený oheň a horní část plachty má uzavíratelný průduch.

Zevnitř se v tee pee napne vnitřní plachta, která však sahá jen do asi 2 metrů výšky. Tato plachta zajišťuje tepelný komfort. Tee pee bylo dále vybaveno dalšími bizoními kůžemi, které vytvářely pohodlné bydlení.

Líbí se vám video? Podívejte se na další zajímavá videa na našem portálu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.09.2017

2

Dřevostavba podle Feng Šuej

Prohlédněte si dřevostavbu pečlivě navrženou dle principů Feng Šuej.

Pravda o jurtách: Jsou levnější než dům a vydrží navždy?

V článku se dozvíte pravdu o jurtách, jaké mají nevýhody, jak je lze řešit a kolik stojí?

Hausbót: dřevostavba, na které si ujedete

Líbil by se Vám život na hausbótu? V tom případě se nechte inspirovat touto fotogalerií, kde najdete velmi povedené a zajímavé kousky.

Důmyslnost korejských dřevostaveb z 15. století inspiruje i dnes

Korea a Japonsko jsou již tradičně mekkou funkčního a promyšleného architektonického designu. Pojďme se inspirovat historií jejich dřevostaveb.

Video: Zapalte si finský oheň a grilujte i v zimě

Plánujete grilovačku nebo survival pobyt v divočině? Naučte se rozdělávat finský oheň! K čemu slouží a co k němu potřebujete, se dozvíte ve videu.