HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Revoluční konfigurátor Wood Base je nově dostupný nejen projektantům a architektům

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je na českém trhu klíčovým hráčem v oblasti prosazování kvalitních dřevostaveb. Dnes s potěšením oznamují spuštění svého nového konfigurátoru Wood Base – průlomový konfigurátor pro návrh dřevěných konstrukcí. Certifikované skladby pro dřevostavby jsou nyní snadno dostupné na jediném místě pro všechny projektanty i architekty.


Wood Base
i Foto: Shutterstock, ADMD

Konfigurátor je dostupný zdarma

V konfigurátoru mohou uživatelé jednoduše procházet a filtrovat certifikované návrhy skladeb obvodových stěn, příček, stropů a střech. Konfigurátor vznikl s cílem usnadnit práci těm, kdo navrhují dřevostavby, a nabízí jim možnost využít již předem certifikované a ověřené konstrukce. Wood Base není jen dalším nástrojem. Je to revoluční platforma, která otevírá nové možnosti pro kvalitní návrh dřevostaveb. Výstup najdete ve formátu PDF nebo využijte propojení s BIMTech Tools.

Po správném návrhu odborná realizace

Již při návrhu stavby je důležité zohlednit všechny technické náležitosti zajišťující bezpečnost a užitnou hodnotu budoucího domu. Papír ale snese vše a je nutné myslet také na kvalitní provedení všech detailů a technologickou kázeň při montáži. Všechny zveřejněné konstrukce v konfigurátoru jsou schopny realizovat stavební firmy z ADMD, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu provedení,” dodává Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Konfigurátor je také velkým pomocníkem pro studenty stavebních oborů, kteří tak mají příležitost pustit se do navrhování ze dřeva s veškerou odbornou podporou a bez obav z nevhodně zvolené skladby konstrukce. Díky návaznosti skladeb na konkrétní firmy je také možnost konzultace projektu a jeho následná realizace.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

V některých materiálech byly nalezeny zdraví škodlivé látky. Prodejci vám to samozřejmě neřeknou

Láká vás příprava projektu dřevostavby?

Navrhněte investorovi možnost výstavby ze dřeva a vyzkoušejte Wood Base v praxi. Vaše znalosti si můžete prohloubit také zdarma na online seminářích WOOD CAMP. Jejich aktuální nabídku najdete na webu ADMD a záznamy z předchozích témat na YouTube ADMD.

Vydáno dne:
17.10.2023

Photocredit: Shutterstock, ADMD

2

Aktuální situace na trhu dřevostaveb – zastavilo se zdražování dřeva?
Jak si výrobci dřevostaveb poradí se současnými cenami energií a jak vidí aktuální vývoj na trhu dřevostaveb? Přečtěte si informace v článku.

Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě?
Zajímá vás, co je to zabudovaná vlhkost ve stavbě? V čem nás omezuje? Jak ovlivnit její množství? Přečtěte si více informací v článku.

Kaskádový princip využívání dřeva je synonymem udržitelnosti
Dodavatelé dřevostaveb dlouhodobě sází na panelový systém výstavby, při kterém probíhá veškerá příprava a výroba ve výrobní hale. Přečtěte si více informací v článku.

Statistiky dřevostaveb 2022 – počet postavených domů a jejich průměrné ceny
Výstavba rodinných domů stagnuje, přesto o dřevostavby od členů Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je stále sílící zájem. Když investovat, tak do kvalitní dřevostavby!

Znakem vyspělého státu je schopnost stavět veřejné stavby bez využití betonu a cihel. Jak si vede Česko?
Možná s tím nebude každý souhlasit, ale přesto bychom měli vyznávat a ctít zásadu, že když se učíme, máme se inspirovat vždy u těch nejlepších. A učit se stavět veřejné stavby ze dřeva má smysl, protože je to jeden ze symbolů vyspělých států.

Než koupíte dřevostavbu, podívejte se ZDARMA do již postavených
Již podesáté se letos v říjnu uskuteční Den otevřených dřevostaveb. Rezervujte si sobotu 7. října 2023.

Dřevostavby pozitivně ovlivňují klima v domě i na Zemi
Odvětví lesnictví a dřevařství je u nás i v řadě dalších evropských zemí považováno za významný subjekt v oblasti ochrany klimatu. Proč?

Dřevostavby jsou domy, ve kterých se cítíte dobře
Vlastnosti dřeva jako klíčového stavebního materiálu dřevostaveb, doplněné o um a zkušenosti jejich výrobců jsou základem, ze kterého vyrůstají budovy, které jsou ohleduplné nejen k přírodě, ale i k našemu zdraví.