HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Adventní kalendář je symbolem lidské otevřenosti – tipy a inspirace na jeho výrobu svépomocí

Adventní doba čili advent je považován za začátek liturgického roku. V křesťanském pojetí je to období radostného očekávání příchodu Spasitele. Začíná čtyři neděle před 25. prosincem. Na tuto dobu připravujeme adventní věnce na stoly v domácnostech a adventní kalendáře pro děti a blízké. Inspirujte se pestrou nabídkou v naší galerii.


Adventní kalendář
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: pxhere (CC0)

Doba čekání na Vánoce

Adventní kalendář dětem krátí, pro ně tak dlouhé, 24denní čekání na den, kdy přijde Ježíšek a přinese dárky pod vánoční stromeček. Z liturgického hlediska je to období, kdy křesťané čekají na narození Ježíše Krista.

Proč má původní adventní kalendář otevírací okénka?

Adventní kalendář obsahuje 24 přihrádek nebo okének, které si děti otevírají postupně, jak plynou dny v době adventní. Nejčastěji se setkáváme s papírovým adventním kalendářem, který je naplněn čokoládou s vánočním motivem. Forma otevíracích okének má svůj původ v minulosti a není jen tak nahodilá. Otevírací okénka symbolizují lidskou vnitřní otevřenost k ostatním lidem, otevřenost pro tradice, dobro i Boha.

Adventní kalendář vyráběný svépomocí

Pokud jste se rozhodli adventní kalendář nekupovat, ale vyrobit ho vlastními silami doma, máme pro vás mnoho tipů. Moderními nápady se můžete inspirovat v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: pxhere (CC0), Peggy Juche, Hobbycraft, The Inspired Room

Co dát do adventního kalendáře?

Obsah, který najdou v přihrádce či okénku by měl sloužit k mlsání či radosti. Dnes je to nejčastěji čokoláda, dříve to bývaly úryvky z Bible nebo obrázky výjevů událostí, které se děly před narozením Ježíše Krista. V dnešní době pak do podomácku vyrobených adventních kalendářů volíme často čokoládové či zdravé mlsání, malé dárečky, samolepky, oblečení, čaje, kávu, kartičky s citáty, pro dámy kosmetiku, pro pány pak třeba i různé druhy piva.

Inspirace pro DIY adventní kalendář

V dnešní době se často setkáváme s velmi originálními adventními kalendáři, které si lidé vyrobí sami pro svoji potřebu. Mohou být ušité, vystřižené, slepené, s úkoly, s dobrotami… a to pro děti i pro dospělé. Populární je i adventní kalendář pro muže. Pro tyto všechny jsme pro vás připravili mnoho inspirativních nápadů v bohaté fotogalerii. Nebojte se však popustit uzdu fantazii a vymyslet i vlastní design a pojetí!


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.10.2021

Photocredit: pxhere (CC0)

0

Mohlo by Vás zajímat: