HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Letní pařák ze dřeva? Proč ne!

Letní vedra jsou v plném proudu a s nimi i dovolená u moře, šplouchání vln, brazilská samba a deštníček v koktejlu… Jak vám teď může pomoci dřevo? Vypusťte z hlavy dřevěná lehátka ve stínu borovic. S následujícími dřevěnými vychytávkami nejen že můžete honit parádu na sluncem zalité pláži, ale určitě získáte pozornost místních dam a pánů.

Nápis ze dřeva

VAROVÁNÍ: Ne všechna pozornost je chtěná a ne vše, co je ze dřeva, dává smysl…

Dřevěný ledňák

Zmrzlina patří mezi evergreeny horkých letních dní. Algidě však vyvstala nová konkurence. Tohoto ledňáka vymyslel jeden malý chlapec v San Franciscu již v roce 1905 a italský designér Johny Hermann jeho myšlenku dovedl k dokonalosti v sérii 150 unikátních ledňáků ze dřeva.

Jak sám píše: Každý dřevěný ledňák je originál a má vlastní sériové číslo. Každý je velmi krásný a je absolutně k ničemu.

Houpací síť - hamaka

Co by to bylo za plážovou pohodu bez houpací sítě. V Austrálii hamaky už dávno nevyrábí z rybářských sítí, dokonce i bavlna jim přišla neekologická, a proto dali přednost této 100% přírodní houpací síti z dílny Adama Cornishe.

Vyrobena z ohýbané překližky je nejen ekologická a ergonomická, ale navíc ve vás může údajně vzbudit pocit, že už nikdy nechcete nohou šlápnout na zem. Což je v případě poledním sluncem rozpáleného písku bráno jako silná výhoda tohoto produktu!

Surfování na dřevě

Polehávání ve stínu nezapadá do vaší představy aktivní dovolené? Stylové surfování na dřevěném prkně by už mohlo?

Na tomto prkně si však třísku nezadřete. Tom Wergener je vyrábí ručně ve své dílně, a to na míru každému surfařovi. Jeho „alaia surfboards“ vychází z tradice po staletí zapomenutých surfů, na kterých se vlnami proháněli již staří Havajané.

Jízda na tomto stylovém dřevěném surfu vám vlije do žil notnou dávku surfařské pohody a navíc zajistí i zájem okolních fotografů. Bude to vypadat přesně tak, jako na následujícím videu.

Just Plavky

Ne nadarmo se však říká, že náklonnost davů je vrtkavá!

Také tyto dřevěné plavky pozornost okolních dam (i pánů) určitě zajistí. Bohužel, tento model patří do kategorie: JUST DON´T DO IT!

Opravdu!

Plavecký outfit v dřevěném vzoru hodnotí redakce Dřevstavitele jedním bodem za snahu, ale věříme, že zájemci najdou lepší způsob jak investovat 14 USD.

Do koktejlu deštníček

Na závěr, možná na spravení chuti, si nechejte namíchat pořádný letní koktejl. K jeho dokonalosti však nesmí chybět deštníček! Pokud použijete tento dřevěný z dílny ateliéru Snug., nemusí vaše letní pohoda končit dopitím lahodného koktejlu a odletem domů. Kus si můžete dovést domů a … vyvěsit na ledničku.A až se vzpamatujete dovolenkového a koktejlového opojení, napište nám do diskuse, jak vypadala vaše dřevěná letní dovolená.

Bude Vás zajímat: Modulové dřevostavby do milionu

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.08.2012

8

Dřevěné posezení na lavičce - ze dřeva

Podzim je jednou ročně, ale v těchto lavičkách budete chtít sedět navždy.

Připadá vám váš byt studený a neútulný? S dřevěnými prvky to změníte!

Je váš byt spíše za místo k přespání než skutečný domov? Změňte to! Stačí pár dřevěných doplňků a hned uprostřed čtyř bílých stěn pocítíte teplo domova.

Ultrazvuková termografie nahlédne dovnitř dřeva a odhalí nebezpečné defekty

Nedokonalost, defekt či prasklina může být skryta uvnitř dřeva nebo zamaskována barvou. Podívejte se, jak lze defekty dřeva spolehlivě odhalit.

Kreativní vánoční stromečky, u kterých nezdřevěníte nudou

Vánoční stromeček nemusí být pouze právě uříznutá jedlička nebo smrček.