HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dřevěné posezení na lavičce - ze dřeva

Barevný podzim pomalu přichází. O to intenzivněji nasávejme sluneční paprsky, kterých pomalu ubývá. Až přijde příští, poslední, ale o to barevnější slunečný podvečer, vypněte počítače, pořádně se oblékněte a běžte se do parku kochat padajícím listím. A u toho si pohodlně sedněte, protože máte na co koukat! Podzim je tu jen jednou ročně, ale v těchto pohodlných dřevěných lavičkách budete chtít sedět už navždy…

Dřevěná lavička pod stromem
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »

Soft wood sofa

Jeden by řekl: dřevěná klasika. Posezení na této lavičce však bude měkčí, než si myslíte. Soft wood sofa totiž mate tělem. Tato lavička z dílny tří dam vystupujících pod jménem Design Front totiž má ze dřeva pouze „kostru“, zbytek je polstrovaná sedačka s dřevěným potiskem.

Lavička mezi stromy

Spagetti bench

Ani tato další lavička nepatří mezi ty tradiční, které denně přehlížíme v parcích a na ulicích. Tohoto unikátu, který navrhl francouzsko-argentinský umělec a designér Pablo Reinoso, si nemůžete nevšimnout. Každá lavička z této kolekce je ručně dělaný originál.

Designová lavička

Lavička Romea a Julie

K další lavičce ani nebudete potřebovat okolní park. Stromy jsou její základní součástí – stejně jako Romeo a Julie „budou navždy spolu, aniž by se však mohli dotknout.“ V roce 2004 tuto lavičku navrhli designéři Koen Baeyens, Stijn Goethals a Basile Graux, na její výrobu bylo použito FSC certifikované dřevo a více se o ní dočtete zde.

lavička pro zamilované z květináčů

Bude Vás zajímat: 7 tipů na ochranu dřeva

Hug - Born to make you smile

Pokud patříte mezi ty, co si rádi sednou teď tady, zítra zas jinde, stolička Hug od  Emo design je pro vás to pravé ořechové. Vyrobená není jen z ořechu, ale z různých nepravidelných a opotřebovaných kusů dřeva a díky stylové rukojeti ji můžete přenést, kam chcete. Nenoste ji však moc daleko, tato masivní stolička se pěkně pronese. Nejbližší park bude stačit.

Dřevěný bobek na sezení

@Tweetingseat

Pokud však ani v parku nemůžete přestat myslet na svou virtuální identitu, usaďte se na toto tzv. Tweeetingseat. Tato interaktivní lavička je vybavena dvěma kamerami – jednou v oku ptáka sedícího na lavičce a druhý podobný pták sedí na nejbližším stromě. Lavička má svůj vlastní účet na Twitteru, kam uploaduje obrázky lidí, kteří na ní sedí. Chris McNicholl ji navrhl, aby propojil online a offline komunity a vám se tak naskýtá jedinečná možnost sdílet své podzimní prožitky se všemi, co místo v parku sedí doma u počítače.

Lavička Tweet

Tak co? Vyrazíte ven za posledními slunečními paprsky? Pokud ano, napište nám, kolik padajících listů jste napočítali a na jak pohodlné lavičce jste seděli.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
08.10.2012

20 -1

Mohlo by Vás zajímat:

Srub s posezením

Dům měsíce v galerii
100 Dřevostaveb