HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevěné posezení na lavičce - ze dřeva

Barevný podzim pomalu přichází. O to intenzivněji nasávejme sluneční paprsky, kterých pomalu ubývá. Až přijde příští, poslední, ale o to barevnější slunečný podvečer, vypněte počítače, pořádně se oblékněte a běžte se do parku kochat padajícím listím. A u toho si pohodlně sedněte, protože máte na co koukat! Podzim je tu jen jednou ročně, ale v těchto pohodlných dřevěných lavičkách budete chtít sedět už navždy…

Dřevěná lavička pod stromem
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Soft wood sofa

Jeden by řekl: dřevěná klasika. Posezení na této lavičce však bude měkčí, než si myslíte. Soft wood sofa totiž mate tělem. Tato lavička z dílny tří dam vystupujících pod jménem Design Front totiž má ze dřeva pouze „kostru“, zbytek je polstrovaná sedačka s dřevěným potiskem.

Spagetti bench

Ani tato další lavička nepatří mezi ty tradiční, které denně přehlížíme v parcích a na ulicích. Tohoto unikátu, který navrhl francouzsko-argentinský umělec a designér Pablo Reinoso, si nemůžete nevšimnout. Každá lavička z této kolekce je ručně dělaný originál.

Lavička Romea a Julie

K další lavičce ani nebudete potřebovat okolní park. Stromy jsou její základní součástí – stejně jako Romeo a Julie „budou navždy spolu, aniž by se však mohli dotknout.“ V roce 2004 tuto lavičku navrhli designéři Koen Baeyens, Stijn Goethals a Basile Graux, na její výrobu bylo použito FSC certifikované dřevo a více se o ní dočtete zde.

Bude Vás zajímat: 7 tipů na ochranu dřeva

Hug – Born to make you smile

Pokud patříte mezi ty, co si rádi sednou teď tady, zítra zas jinde, stolička Hug od  Emo design je pro vás to pravé ořechové. Vyrobená není jen z ořechu, ale z různých nepravidelných a opotřebovaných kusů dřeva a díky stylové rukojeti ji můžete přenést, kam chcete. Nenoste ji však moc daleko, tato masivní stolička se pěkně pronese. Nejbližší park bude stačit.

@Tweetingseat

Pokud však ani v parku nemůžete přestat myslet na svou virtuální identitu, usaďte se na toto tzv. Tweeetingseat. Tato interaktivní lavička je vybavena dvěma kamerami – jednou v oku ptáka sedícího na lavičce a druhý podobný pták sedí na nejbližším stromě. Lavička má svůj vlastní účet na Twitteru, kam uploaduje obrázky lidí, kteří na ní sedí. Chris McNicholl ji navrhl, aby propojil online a offline komunity a vám se tak naskýtá jedinečná možnost sdílet své podzimní prožitky se všemi, co místo v parku sedí doma u počítače.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.10.2012

Photocredit: Archiv redakce

20

Letní pařák ze dřeva? Proč ne!

Letní vedra a dovolená jsou v plném proudu. Jak vám může pomoci dřevo?

Dřevěný listopad s knírem, známý též jako Movember

Potkáváte čím dál častěji muže s kníry a říkáte si: „Co to?“

Dřevěná zima v bílém kabátu

Zima je v plném proudu a bílý kabát dřevostavbám prostě sluší

Fotogalerie: adventní věnce, inspirace a návod na výrobu

Adventní věnce jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. Vyrobte si i vy adventní věnec podle našeho návodu.

Hamaka: houpací síť aneb pohodlí zavěšené na stromě

Kolik stojí houpací síť a kde všude ji můžete pověsit? Povíme v článku.

Jen tak si vylézt na strom a důvody, proč to udělat dnes a zítra zase

Lezli jste jako děti po stromech? Určitě! V článku najdete důvody, proč to udělat znovu.

Když v dřevostavbě zapomenete umělce

Podívejte se, jak naložili s dosluhující dřevostavbou umělci Dan Havel a Dean Ruck.

Základy včelařství: Vyrobte si včelí úly svépomocí (Rady a tipy)

Začněte se včelařstvím a postavte si vlastní včelí úly. Dozvíte se, jak si postavit vlastní včelí úly svépomocí.

Zahradní houpačka trochu jinak – venkovní posezení pro malé i velké

Přinášíme vám inspiraci na odpočinkový prostor s houpačkami. Tento vznikl v italských horách, hodil by se ale i na vaši zahradu!

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE