HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nenechávejte protékat drahé energie ve vaší domácnosti do prázdna. Navštivte veletrh úspor v Hodoníně

Uvažujete o tepelném čerpadle, fotovoltaice, rekuperaci? Chcete vyměnit okna, zateplit střechu? Stavíte nebo opravujete dům? Chcete získat nejnovější informace nebo najít spolehlivé dodavatele? Na každou z těchto otázek najdete spolehlivou odpověď tento pátek a sobotu na Veletrhu úspor Stavba–teplo–energie v Hodoníně.


Veletrh úspor v Hodoníně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Omnis

29. ročník stavební výstavy pro region Hodonín

První ze série regionálních stavebních výstav se letos koná v Hodoníně v prostorách Domu kultury Horní Valy pod názvem STAVBA – TEPLO – ENERGIE Hodonín s podtitulem Veletrh úspor energií. Pro návštěvníky bude otevřeno v pátek 2. února od 9 do 18 hod., v sobotu 3. února do 17 hod. Tradičně budou výstavní prostory zaplněny expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti. Můžete zde načerpat inspiraci, poradit se s odborníky, nebo využít výstavní slevy a také si poslechnout několik přednášek k aktuálním tématům.

Program přednášek

Pátek 2. února (10:00 hod.)

Požadavky současných předpisů na řešení skladeb zateplených šikmých střech

  • Odborná přednáška zabývající se souvislostmi navrhování zateplených skladeb šikmých střech. Nastavení správného větrání a větrotěsnosti těchto konstrukcí a souvislosti aplikací DHV ve vazbě na typu a způsobu instalace použité tepelné izolace.

Pátek 2. února (15:00 hod.)

Je tepelné čerpadlo výhodné a je přínosem pořídit si fotovoltaiku?

  • Zkušenosti uživatelů. Energetické posouzení a výsledky měření nákladů na pořízení a provoz tepelného čerpadla. Zvýhodňuje fotovoltaika provoz tepelného čerpadla, že je návratnost nižší než 7 let? Nebo je to jen o pocitu soběstačnosti. Jak velký fotovoltaický systém si pořídit? Vrátí se mně náklady?

Jaká kombinace systémů je výhodná?

Pátek 2. února (16:00 hod.)

Modulární stavby – řešení vysokých cen ve stavebnictví

  • Posouzení kvalitních modulárních staveb a možnosti jejich následného rozšiřování na větší dům jak plošně, tak do patra. Ukázka modulárních staveb s dotací zelená úsporám. Odpovídá modulární stavba energeticky úsporné dřevostavbě?

Levné modulové domy: čím se liší od dřevostaveb a opravdu se modulární dům z kontejneru vyplatí?

Sobota 3. února (10:00 hod.)

Tepelné čerpadlo – nejlepší dárek pro Váš nový i starší dům.

  • Nejlepší ochranou proti zdražování energií jsou tepelná čerpadla, která 75% tepelné energie pro vytápění získají zdarma z okolí vytápěného objektu. Jaké jsou systémy tepelných čerpadel, podle čeho vybrat správný typ, výkon a provedení. Vhodný systém pro vytápění – chlazení tepelným čerpadlem. Spolupráce tepelného čerpadla s fotovoltaikou. Ekonomická návratnost, dotace na tepelná čerpadla.

Tepelné čerpadlo a fotovoltaika – může se vůbec vyplatit?

Sobota 3. února (11:00 hod.)

Fotovoltaická elektrárna pro rodinné domy

  • Dotace, úspora el. energie, návratnost. Díky stále probíhající státní dotaci Nová zelená úsporám máte jedinečnou možnost získat příspěvek na realizaci až 200 000 korun. Odborníci vám poradí, jak zabezpečit všechna vyřizování a papírování k dotaci, pomohou vám vybrat tu správnou variantu FVE a samozřejmě řeknou, jak všechno kvalitně nainstalujete a zprovozníte.

Sobota 3. února (13:00 hod.)

Zdravé bydlení bez geopatogenních zón.

  • Co je dobré vědět před koupí domu, bytu, pozemku.

Sobota 3. února (14:00 hod.)

Rekuperace – pro zdravé bydlení a snížení nákladů na vytápění

  • Řízené větrání – odborně zvaná rekuperace – se v rodinných domech i bytech stává nezbytností. Utěsněné domy, aby z nich neunikalo drahé teplo, ale dalo se v nich zdravě bydlet, vyžadují větrání bez ztráty tepla. Jaké jsou způsoby, co pro jejich instalaci je potřeba zajistit, možnosti dotací a následná diskuse je předmětem této přednášky.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Zachrání záchod Billa Gatese miliony dětských životů? Revoluční WC je první inovace za 200 let

Nenechávejte protékat drahé energie ve vaší domácnosti do prázdna

Zastavte proud peněz, který se zbytečně sype z vaší peněženky pryč. Přijďte se podívat a získat informace, do jakých úsporných technologií investovat a snížit tak vaši energetickou spotřebu. Rady, tipy, doporučení. Vše na jednom místě na veletrhu.

Součástí výstavy je doprovodný program formou přednášek

Fundovaní odborníci seznámí návštěvníky se zajímavými tématy, převážně o energeticky úsporných způsobech vytápění. Přednášky budou probíhat po oba dny, harmonogram najdete na webu nebo v přiložené pozvánce.

Pro všechny, kteří zavítají, je připravena soutěž o zlatou cihličku

Na pozvánkách na výstavu, které obdrželi do schránek obyvatelé okresu Hodonín i Břeclav před výstavou, je otištěn losovací kupón. Losovací kupóny budou k dispozici také přímo na výstavě, stačí vyplnit a vhodit do losovacího osudí.

Proto si udělejte čas, přijďte načerpat informace i inspiraci a využít veletržních slev na výstavu Stavba–Teplo–Energie do Hodonína. 

Vydáno dne:
01.02.2024

Photocredit: Omnis

1

Fotovoltaika se nemusí vždy zrovna vyplatit

Vyplatí se investovat do fotovoltaiky? Podívejte se na návrhy různých systémů a kalkulace možných úspor... Číst více →Fotovoltaika nejsou soláry – chybná volba se vám může prodražit

Který systém je pro účely ohřevu teplé užitkové vody výhodnější? Srovnání systému včetně pořizovacích nákladů a životnosti... Číst více →Fotovoltaiku a baterie chce dnes každý, ale může se to vůbec vyplatit?

Odborníci porovnali dva fotovoltaické systémy včetně přínosů a investice. Jak moc se vyplatí dnes tolik žádaná fotovoltaika? .. Číst více →Tepelné čerpadlo a fotovoltaika – může se vůbec vyplatit?

Jak moc je výhodná investice do tepelného čerpadla s fotovoltaikou? A ve kterém případě se to nevyplatí? Srovnání návratnosti... Číst více →Nový systém pro výrobu elektřiny svépomocí je o 50 % výkonnější než fotovoltaika

Domácí větrná elektrárna je stejně efektivní zdroj energie jako fotovoltaika, a to s nižšími pořizovacími náklady. I její pořízení má však své mouchy... Číst více →Která fotovoltaika je nejvýhodnější? Velké srovnání 3 základních typů

Velké srovná 3 typy fotovoltaických elektráren. Která fotovoltaiky je nejvýhodnější z pohledu ceny a která z pohledu využitelnosti?.. Číst více →Spočítali jsme reálné náklady tepelného čerpadla. Jeho pořízení i provoz se prodraží

Pokud si pořizujete tepelné čerpadlo jako výhodný a tichý zdroj vytápění, nejspíše budete zklamaní. Podívejte se, na kolik tepelné čerpadlo vyjde ve skutečnosti... Číst více →1 kWh tepla za 1,3 Kč. „Lidové vytápění“ je stále levnější než tepelné čerpadlo

S příchodem zimy se nabízí otázka, jaký topný zdroj zvolit, abyste neprotopili celé jmění. Levněji než moderní technologie vychází klasický způsob vytápění... Číst více →Mnohá tepelná čerpadla v zimě neobstojí. Jejich provoz se nečekaně prodražuje

Jak si tepelné čerpadlo poradí s mrazivými teplotami? Čeká ho nelehký úkol, aby splnil nereálné sliby prodejců... Číst více →