HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Preciznost japonského tesařství, která vás dostane

Na tomto videu uvidíte, jakým způsobem pracují a uvažují japonští tesaři. Z evropského pohledu je to kombinace neznámých spojů, které jsou neuvěřitelně promyšlené, funkční a pevné. Je to koncert preciznosti, přesnosti a prostorové představivosti. Tam kde české tesařství končí čepem a dlabem nebo rybinovým spojem, tak je pro tesaře v Japonsku naprostým začátkem.


i Foto: © Dřevostavitel

Vydáno dne:
11.01.2017

16

Pergola, kterou vám budou sousedi závidět
Tato promyšlená pergola bez problému pojme 15 lidí, kteří pod ní mohou společně vařit, jíst a schovat se před deštěm. Více naleznete v této fotogalerii.

Škola Fujian – dřevěný most mezi minulostí a budoucností
Škola v čínské provincii Fujian tvoří dřevěný most mezi minulostí a budoucností.

Fotogalerie dřevěných mostů z celého světa
Nechte se unést krásou mostů z celého světa. V této fotogalerii naleznete přes 15 dřevěných skvostů, které spojují rozpojené břehy.

Video: Stavba srubu norskou technologií krok po kroku
Půlhodinový dokument o stavbě srubu vlastníma rukama od kácení stromů, přes otesávání trámů až po až po zabydlení interiéru a zatopení v krbu. Video, které musíte vidět.

Video: Útěk do divočiny s dobrým koncem
Dokument, který natožil Dick Proenneke zachycuje jeho roční pobyt v divočině. Na rozdíl od hlavního hrdiny oblíbeného filmu Útěk do divočiny (Into the Wild) s dobrým koncem.

Video: Každý dřevostavitel je tak trochu umělec ale tenhle chlapík válí
Každý dřevostavitel je částečně umělcem, ale to co předvádí tento chlapík je až neuvěřitelné. V přítomnosti stavebního dozoru to ale rozhodně nezkoušejte.

Video: Překrásné japonské tesařské umění
Ukázka dokonalého ručního opracování dřeva podle tradičních japonských postupů.

Důmyslnost korejských dřevostaveb z 15. století inspiruje i dnes
Korea a Japonsko jsou již tradičně mekkou funkčního a promyšleného architektonického designu. Pojďme se inspirovat historií jejich dřevostaveb.

Video: Chytrý trojsměrný spoj Kawai Tsugite
Už jste někdy viděli trojsměrný spoj? Ve videu se ho naučíte dokonce vyrobit!

Video: Lesní dům inspirovaný japonskou architekturou
Jaké asi je bydlet v domě, který je ze všech stran obklopen lesem? Někdy je méně více. Tento malý lesní dům je toho přímým důkazem.