HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Chytrý trojsměrný spoj Kawai Tsugite

Kawai Tsugite je japonská technika spojování, u které lze spojovaný materiál orientovat do třech různých směrů. Japonská technika spojování materiálů zvaná Kawai Tsugite je založena na rotační symetrii krychle, která se po rotaci o 120° vždy nachází ve stejné poloze.


 Spoj vytvoříme rozříznutím krychle na dvě části, na které poté nalepíme jednotlivé tvarované prvky, nebo vyřezáním jednotlivých částí přímo do materiálu, čímž dosáhneme vizuálně čistšího výsledku.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.07.2017

2

Video: Preciznost japonského tesařství, která vás dostane

Video, které zachycuje japonské pojetí tesařského řemesla. Uvidíte v něm, jak lze spojovat a napojovat dřevěné konstrukce bez použití kovových spojovacích prostředků.

Video: Tvorba rybinového spoje

Ve videu naleznete návod na tvorbu rybinového spoje krok po kroku.

Video: Řezbářské bohatství z Krušných hor

Nenechejte si ujít video o výrobě unikátních vyřezávaných stromků z dřevěných hoblin z oblasti Krušných hor! Jsou překrásnou inspirací nejen na Vánoce.

Video: Tisk na dřevo – 5 způsobů jak na to

Chcete si udělat vlastní potisk dřeva? Podívejte se na instruktážní video, ve kterém se naučíte hned pět způsobů, jak si vlastnoručně přenést jakýkoli obrázek na dřevo. Jednotlivé metody jsou popsány a ukázány velice přehledně.

Video: Dřevěný spoj ve tvaru vycházejícího slunce

Tradiční japonský tesařský spoj, kterému se přezdívá „Sunrise“ neboli Východ slunce. Jeho tvar připomíná sluneční paprsky, ale také je velice složitý. Podívejte se na tento krásný tesařský spoj ve videu.

Dřevěná skládanka Brettstapel: z malých kousků dřeva postaví velké domy

Je možné bezpečně využít nekvalitní dřevo ve stavební praxi? S metodou skládaného dřeva se často doberete lepších výsledků, než při běžné práci s kvalitním dřevem.

První chytrá skříň na světě, která vás i oblékne – vyrobil ji brněnský student

První chytrá skříň na světě vám pomůže se vhodně obléknout a nic důležitého doma nezapomenout. V budoucnu vám dokonce bude umět nakoupit nové oblečení do šatníku. Představujeme chytrou skříň Oloo.