HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Blíží se již 13. ročník Mezinárodní konference Centra pasivního domu

Centrum pasivního domu ve spolupráci s ABF pořádá 13. Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 s podtitulem INOVACE PRO NULOVÉ BUDOVY. Konference se uskuteční v rámci veletrhu FOR PASIV 2018 ve čtvrtek 8. února 2018 v kongresovém sálu areálu PVA EXPO Praha v Letňanech.

Cílem konference je přinést informace o nových a připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie a energeticky soběstačné zástavbě.


pasivní dům
i Foto: © Dřevostavitel

Mezinárodní konferenci 2018 pořádá nezisková organizace Centrum pasivního domu, která představuje nejrozsáhlejší a nejvlivnější platformu v oblasti pasivních domů v České republice.

Jednodenní konference se prvně koná v Praze, a to v rámci veletrhu FOR PASIV 2018, na kterém se budou prezentovat desítky firem z oblasti architektury, stavebnictví nebo úspory energií. Cílem konference je přinést informace o nových a připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie. Konference je určena pro odbornou veřejnost, zejména pro projektanty, zástupce firem nebo pro studenty.

„Program konference je rozdělen do třech samostatných přednáškových okruhů, první bude zaměřen na inovace ideové, v druhém řečníci představí inovativní materiály a prvky a třetí okruh je věnován inovacím v technologiích. Budeme mluvit také o praktických příkladech řešení a zkušenostech z praxe, například jak se staví pasivní domy v době klimatických změn, o vývoji střešních oken nebo o zpětném získávání tepla z odpadních vod,“ přibližuje průběh konference Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, a dodává: „Velký prostor věnujeme také diskusi, která bude součástí každého okruhu přednášek a produktovým prezentacím.“

Ukázka programu:

  • Chytré komunitní lokální sdílení energie (přednáší keynote speaker Dieter Herz)
  • Nové možnosti ve stavebnictví díky nanomateriálům (přednášející Jiří Kůs)
  • Různé přístupy řešení soběstačného ostrovního domu (přednášející: Jana Hořická)
  • Jak ovlivní klimatické změny návrh budov (přednášející: Pavel Kopecký)
  • Inovativní rekonstrukce školy v nulovém energetickém standardu (přednášející: Jiří Tencar)
  • Varianty řešení řízeného větrání pro stávající budovy (přednášející: Rainer Pfluger)
  • Systém prefabrikovaných dílců pro rekonstrukce poválečných bytových domů na nulové budovy (přednášející: Antonín Lupíšek)
  • Zkušenosti z návrhu a provozu kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaikou (přednášející: Petr Filip)
  • a řada dalších

O tom, že má Mezinárodní konference mezi odborníky skutečnou prioritu, svědčí také záštita, kterou akci udělil mj. místopředseda vlády České republiky Pavel Bělobrádek, ČKA, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Technologická agentura ČR nebo ČKAIT.  Na Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 proběhne také vyhlášení výsledků soutěže Pasivní dům 2017.

Více informací o Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 naleznete na stránkách www.konference.pasivnidomy.cz .

Další informace:

Martina Hyklová, tel.: +420 721 665 576

Email: marketing@pasivnidomy.cz

www.pasivnidomy.cz


Vydáno dne:
07.12.2017

9

Jít na veletrh zadarmo?
S Dřevostavitelem můžete. Stačí Vám správná odpověď na následující otázku:

Jak se na Stavebních veletrzích dozvědět co nejvíce o dřevostavbách?
Jak se dozvědět co nejvíce o dřevěných domech? Tady máte krátký návod

Startuje další ročník soutěže Pasivní dům 2017. Přihlašte se i vy!
Přihlásit stavbu do soutěže může vlastník, nebo zvolený zástupce. Zapojte i vy svůj pasivní dům do soutěže a vyhrajte hodnotné ceny.

Video: Superior Dome jako největší dřevěný stadion světa
Víte, kolik lidí se vleze do největšího dřevěného stadionu světa? Pojďte se do něj podívat.

Pozvánka na Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018
Zajímáte se o pasivní domy? Zúčastněte se i vy 13. ročníku Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2018 s podtitulem INOVACE PRO NULOVÉ BUDOVY.

Dřevostavitel na veletrhu v Holešovicích nesmí chybět. Přijďte se za námi podívat!
Projděte si s Dřevostavitelem cestu k Vaší vysněné dřevostavbě. Zastavte se za námi na stánek už příští týden a dozvíte se všechny informace, které potřebujete vědět pro stavbu domu. Poradíme vám i s výběrem firmy.

Veletrh Dřevostavby 2018 je za rohem. Přijďte se podívat i vy!
Zajímáte se o dřevostavby nebo řešíte vytápění? Pak právě na veletrhu v Holešovicích se dozvíte vše, co potřebujete vědět. Veletrh probíhá v termínu 1. – 4. 2. 2018, tak neváhejte a přijďte se podívat.

Cena kWh – Jaká je cena elektřiny v domácnosti?
Začněte šetřit za elektřinu. Není na tom nic těžkého, stačí jen dodržovat jednoduchá pravidla. Podívejte se, jaké jsou sazby a cena kWh!