HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Superior Dome jako největší dřevěný stadion světa

Michiganská univerzita se od roku 1991 může pyšnit jedním z největších dřevěných stadionů světa, který je domovem několika úspěšných univerzitních týmů.


Gigantická dřevěná struktura zvaná Superior Dome, která byla po svém otevřená v roce 1991 vyhlášena jako největší dřevěný stadion světa, spadá pod Northern Michigan University. Stavba je hojně využívána pro nejrůznější akce od sportovních turnajů a atletiky, až po výstavy, veletrhy a přehlídky, přičemž velice oblíbená činnost, pro kterou lidi Superior Dome navštěvují, je chození. Po obvodu celého stadionu vede široký betonový chodník a právě ten je zasvěcen této populární aktivitě. Po zdolání deseti koleček váš může hřát vědomí, že jste nachodili téměř 5 kilometrů.

Líbí se vám stadion? podělte se o své dojmy v diskuzi.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.11.2017

0

Olympijský ovál ve Vancouveru 2.díl – Hlavní nosná konstrukce

Rozbor inovativních řešení, která byla použita pro hlavní konstrukci stadionu

Polykarbonát: využití, návod i ceny

Informace, návod na montáž polykarbonátových desek i odpověď na otázku: Kolik stojí polykarbonát?

Stadiony ze dřeva? Originální a udržitelné řešení pro budoucnost

Modulární stadion nebo sportovní arénu ze dřeva můžete po skončení utkání rozebrat a postavit znovu tam, kde je zapotřebí. Čtěte více o této převratné myšlence.

Olympijský stadion ze dřeva a oceli zdobí letošní olympijské hry v Tokiu

Národní stadion v Tokiu, ve kterém probíhal zahajovací ceremoniál LOH 2021, má komplikovanou historii i úžasnou konstrukci. Přečtěte si o něm víc.