HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

70 + 7 pasivních staveb se otevře už tento víkend bezplatně

O tomto víkendu 8.–10. listopadu se pro vás zdarma otevře okolo 70 zcela originálních pasivních domů po celé republice a poprvé proběhnou také komentované exkurze v 7 veřejných pasivních stavbách. Které zajímavé domy to budou a kde je budete moci navštívit?


Pasivní dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Centrum pasivního domu

Návštěvníci mohou bezplatně navštívit již postavené domy, nebo i ty, které se teprve staví anebo jsou těsně před dokončením, inspirovat se architekturou, vnitřní dispozicí, konstrukčními systémy či technologiemi. Mají příležitost se přesvědčit, že pasivní dům je domov, kde chytré technologie slouží, šetří a hýčkají.

Celá řada firem připravila i doprovodný program ve formě přednášek či exkurzí: Jak se změní nároky na komíny od roku 2020, jak na zdravé bydlení od ledna 2020 anebo jak řešit tepelné mosty. Je také připravená praktická ukázka na stavbě pasivního domu popř. prohlídka závodu s foukanou izolací.

Své dveře otevřou i veřejné stavby – pasivní školka oceněná v soutěži Energy Globe, největší pasivní základní škola u nás, komunitní centrum pro seniory, rezidence 15 pasivních bytů v Praze anebo UCEEB – moderní multioborové pracoviště se špičkově vybavenými laboratořemi.

Do kterých veřejných staveb se můžete zajet podívat? Prohlédněte si je v naší fotogalerii nebo klikněte pro více informací na pasivnidomy.cz.

Na všechny registrované návštěvníky čeká čestná vstupenka na veletrh For Pasiv 2020.

Praktické informace

Kdy? 8.–10. 11. 2019, 10:00–18:00

Kde? Celá ČR. Prohlédněte si mapu otevřených domů.

Dny pasivních domů pravidelně pořádá Centrum pasivního domu (CPD).

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
07.11.2019

Photocredit: Centrum pasivního domu

3

Pasivní domy 1. díl - Od nízkoenergetického k pasivnímu domu

Nízkoenergetické domy mají oproti obvyklým novostavbám mírně zvýšenou tepelnou ochranu.

Pasivní domy 2. díl - Charakteristické vlastnosti konstrukcí pasivních domů

Pasivní dřevostavba musí respektovat charakteristické vlastnosti konstrukcí

Pasivní domy 3. díl - Tepelné mosty a vzduchotěsnost

V třetím dílu seriálu o pasivních domech se budeme věnovat termínům, které jsou

Pasivní domy 4.díl - Technické vybavení v pasivním domě

Pasivní dům bez správného technického vybavení si lze jen těžko představit.

Rodinný dům po roce 2020, jak bude vypadat?

Po roce 2020 budeme stavět jen pasivní domy, větrat pomocí rekuperace a stavby zdraží o desítky procent. Nic z toho není pravda. Přečtěte si, jak se bude stavět po roce 2020.

Rodinný dům, který je z 85 % soběstačný

Vždy jste toužili po jedinečném domě? Prohlédněte si pasivní dřevostavbu, která je jiná než všechny ostatní: efektivní, šetrná, krásná i nezávislá.