HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Den energeticky úsporného bydlení 2016

Vedle brněnského výstaviště stojí vzorové rodinné domy, které můžete navštívit a tzv. vyzkoušet si je na vlastní kůži. V sobotu 23. dubna však bude navíc v tomto areálu Národního stavebního centra probíhat akce s názvem „Den energeticky úsporného bydlení 2016“, jejímž cílem bude odpovědět vám na všechny otázky, které souvisí s oblastí energeticky úsporného vytápění resp. bydlení v rodinných domech. 

Vstup na akci (i parkování) je zdarma a v tomto článku se dozvíte, jaký bude program a jaké informace se můžet dozvědět.


vzorové domy Národní stavební centrum Brno

Národní stavební centrum ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů, Asociací pro využití tepelných čerpadel (AVTČ) a společností Veletrhy Brno a.s. bude dne 23. dubna 2016 od 10:00 do 17:00 hodin pořádat v areálu centra vzorových domů v Brně na Bauerově ul. 10 zajímavou akci pod názvem „Den energeticky úsporného bydlení 2016“.

Cílem akce, které se budou aktivně účastnit odbornci z firem vystavujících své domy v Národním stavebním centru, bude odpovědět návštěvníkům na všechny otázky, které souvisí s oblastí energeticky úsporného vytápění resp. bydlení v rodinných domech. 

Jedná se zejména o technická zařízení spojena s vybavením domu:

  • tepelnými čerpadly,
  • solárními nebo fotovoltaickými panely,
  • řízeným větráním s rekuperací popř. klimatizačním zařízením,
  • inteligentními systémy řízení,
  • systémy na úspory vody v budovách apod.

Návštěvníkům akce budou k dispozici kvalifikovaní odborníci jednotlivých firem, kteří nejenom teoreticky vysvětlí funkce a parametry jednotlivých zařízení, ale také na vzorcích konkrétních exponátů předvedou, jak které zařízení funguje a jaké přináší přínosy při úspoře energií a tím nákladů na bydlení.  Některé exponáty je možno vidět a seznámit se s nimi v provozu, např. tepelná čerpadla DIMPLEX a NEOTA, protože jsou nainstalovány a jsou v provozu přímo ve vzorových domech.

Důležitou součástí programu bude také poradenství pracovníků České spořitelny a.s. o možnostech zajištění financování výstavby Vašeho nového domu.

Je pro Vás také připraven soubor odborných prezentací a přednášek, které se budou konat v sobotu 23. dubna 2016 ve 3D expozici Stavebního a interiérového centra. Zde můžete získat cenné informace o pasivních a nízkoenergetických domech, jednotlivých výrobcích vhodných pro úspory energií a společnostech, které tyto výrobky dodávají. Názvy firem a jména přednášejících včetně názvů jejich prezentací i ostatní informace naleznete na stránkách www.stavebnicentrum.cz.

V rámci programu je pro návštěvníky připravena také slosovací soutěž o zajímavé ceny, prodej odborné stavební literatury, občerstvení … a další.  Vstup a parkování u budovy Nového Tuzexu – Stavebního a interiérového centra (Bauerova ul. 10) je zdarma.

Akce „Den energeticky úsporného bydlení 2016“ bude také součástí doprovodného programu Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a DSB, který se bude konat od 20.4. do 23.4.2016 na přilehlém výstavišti BVV Brno. To znamená, že se můžete nejenom dozvědět o moderních technologiích a možnostech úspor energií v Národním stavebním centru, ale současně navštívit i brněnský stavební veletrh.   

Pokud na akci vyrazíte, dejte nám pak v diskusi vědět, co zajímavého jste se dozvěděli!

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
18.04.2016

Photocredit: Národní stavební centrum

1

Zkroťte náklady na vytápění dřív, než dům postavíte

Nová kalkulačka vám spočítá náklady na vytápění vašeho domu

Kdy se elektrické přímotopy vyplatí - 1. díl

Jsou elektrické přímotopy právem strašákem pro jejich drahý provoz? To zda a kdy se vám přímotop vyplatí naleznete v tomto seriálu.

Podlahové topení v dřevostavbě

Zvažujete podlahové topení do dřevostavby? Jaké jsou výhody a nevýhody a jak v dřevostavbě podlahové topení funguje se dozvíte v našem článku.

Elektřina nebo plyn: Kdo zaplatí víc? Počítejte s námi

Počítejte s námi: dva stejné rodinné domy. Kdo za energie zaplatí víc?

Krbová kamna, jak vybrat ta správná

Na co si při výběru krbových kamen dát pozor a jak se nespálit

Krbová kamna, nebo krbové vložky? Topíme dřevem

Přemýšlíte o tom, zda si budete topit nebo přitápět dřevem?

Topení v energetické krizi – odborné srovnání ceny za 1 kWh kamny, elektřinou a plynem

Jak je to s topením dřevem v energetické krizi? V článku naleznete srovnání cen za 1 kWh vytápění kamny, elektřinou, plynem a ilustrační příklad výpočtu ceny 1 kWh energie.