HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejbohatší zpěvačka světa žije v nadupané dřevostavbě za 220 milionů. Jedná se o nejskromnější z jejích domů

Držitelka devíti cen Grammy Rihanna zatoužila bydlet v soukromí, ale zároveň nechtěla být příliš daleko od hollywoodské smetánky. Dřevostavba v samém srdci Beverly Hills umožňuje jedné z nejslavnějších zpěvaček světa obojí, a ještě mnohem víc. Podívejte se, jak se jí podařilo skloubit starý tudorovský styl sídla s moderními technologiemi.


Rihanna si pořídila dřevostavbu v tudorovském stylu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: celebrityabc (Flickr CC 2.0)

„Skromný“ příbytek v tudorovském stylu

Ani zpěvačka Rihanna neodolala bydlení v Beverly Hills, a stala se tak sousedkou Jennifer Lopez, Paula McCartneyho nebo Madonny. Jedna z nejbohatších žen světa si v této lokalitě pořídila rezidenci, která pochází z konce 30. let 20. století. Dvoupatrová dřevostavba nese několik charakteristických znaků architektury tudorovského stylu a pod vedením zpěvačky prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Užitná plocha domu je 473 m2 a dělí se na hlavní budovu a byt umístěný nad garáží.

Soukromí v samém srdci Beverly Hills

Dům se sice nachází jen pár minut od samotného rušného centra Beverly Hills, nicméně poté, co projdete branou, se nemovitost elegantně stahuje z ulice. Díky své poloze ve slepé ulici v sobě sídlo spojuje dostatečnou míru soukromí a zároveň dostupnost centra dění. Dřevostavba Rihanny disponuje čtyřmi ložnicemi a pěti koupelnami. Na stropech můžete vidět přiznané trámy a v místnostech se nachází původní krby.

Kuchyni dominuje centrální ostrůvek s barem. Zpěvačka původem z Barbadosu si může vychutnávat ranní kávu ve snídaňovém koutku s francouzským oknem, které vede přímo do zahrady. Další jídelna je zde pro formální příležitosti. Obývací pokoj se může pyšnit krbem, který je obložený kamenem. Další krb, tentokrát obkládaný cihlami, se nachází v mediální místnosti s velkoformátovou televizí.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

V některých materiálech byly nalezeny zdraví škodlivé látky. Prodejci vám to samozřejmě neřeknou

Hosté nemají vlastní pokoj, ale rovnou celý byt

Dům nemá pouze pokoj, ale celý byt pro hosty. V něm se nachází obývák s kuchyňským koutem, ložnice a pracovna. K nemovitosti patří rozlehlá zahrada s výměrou téměř 2 000 m2, ve které nemůže chybět bazén nebo zastřešené ohniště. Rihanna je známá svou láskou ke sportu, proto si nechala u domu vybudovat vlastní basketbalové hřiště.

Skloubení původního stylu a moderních technologií

Zpěvačka se při rekonstrukci snažila zachovat původní kouzlo domu a také jeho originální tudorovský styl. Rozhodla se ponechat přiznané trámy i štíty, hrázděná okna či mřížové vikýře. Na druhou stranu však nemovitost vybavila všemi dostupnými moderními technologiemi. V celém domě se tak nachází podlahové topení, které vytápí sídlo během chladnějších měsíců. Rihanna chtěla do rezidence dostat co nejvíce světla, nechtěla však, aby se přes velkou míru prosklení dostával do domu hluk z rušných čtvrtí. Správné volbě oken proto věnovala speciální pozornost.

Ačkoliv se vám může zdát toto sídlo jako luxusní a přepychové, jedná se o jednu ze skromnějších rezidencí zpěvačky. Na další nemovitosti Rihanny se můžete podívat zde.

Sázka na dřevostavbu se při rekonstrukci vyplatila

Díky tomu, že je dům Rihanny dřevostavba, ušetřila zpěvačka při rekonstrukci mnoho času i peněz. Rekonstruovat dřevostavbu je totiž mnohonásobně jednodušší než rekonstruovat zděný dům. Zatímco u cihlových domů je nutné po dokončení hrubé stavby vysekávat drážky pro vedení elektroinstalace, u dřevostaveb lze jednoduše vést elektroinstalaci v již zhotovených předstěnách. Navíc není nutné čekat na vysychání, jako je tomu u zděných domů.

Hvězda z filmu Avatar vsadila na dřevostavbu. Dům v pralese rozhodně nečekejte

Vydáno dne:
22.12.2023

Photocredit: celebrityabc (Flickr CC 2.0)

3

Americká dřevostavba v Česku: Jak se v ní žije?
Manželé se před důchodem rozhodli pro americkou dřevostavbu.

Bill Gates bydlí v dřevostavbě za 2300 milionů. Na energiích ale šetří
Jak může být dům o rozloze fotbalového hřiště mimořádně energeticky úsporný a čím se u Billa Gatese inspirovat při realizaci vlastního domu?

Dřevostavba Arnolda Schwarzeneggera je na prodej se slevou. Tady žil terminátor 25 let
Život v dřevostavbě si zamiloval i představitel Barbara Conana. Čím překvapí a kolik stojí dřevostavba od Arnolda Schwarzeneggera?

Představitel Iron Mana bydlí v bizarní dřevostavbě z 19. století
Pokud čekáte, že představitel Iron Mana bydlí ve futuristickém domě, jste na omylu. Objevte výstřední dřevostavbu Roberta Downeyho Jr.

Peníze z filmu Titanic utopil DiCaprio v nádherné dřevostavbě pro sebe a maminku
Leo DiCaprio pořídil před 25 lety v Malibu pro sebe a svou maminku nádhernou dřevostavbu. Proč se rozhodl právě pro dřevostavbu?

Natočil Star Wars a postavil si dřevostavbu snů. Skywalkerův ranč je ale před veřejností ostře chráněn
Nahlédněte do nepřístupného Skywalkerova ranče režiséra a autora Star Wars. Tento dům byste od George Lucase rozhodně nečekali.

Jim Carrey nechal veřejnost nakouknout do své okázalé dřevostavby s vodopádem
Dům Jima Carreyho je galerií, kinem i fitkem. Herec si na luxusním ranči nechal zavést systém, který si můžete pořídit i do svého bydlení.

Slavná Scarlett Johansson koupila legendární dřevostavbu v tajném místě Hollywoodu
Slavná herečka Scarlett Johansson bydlí v tajné čtvrti newyorského Hollywoodu. V domě, který navrhl slavný architekt z USA.

Hvězda z filmu Avatar vsadila na dřevostavbu. Dům v pralese rozhodně nečekejte
Představitelka princezny z Avatara vlastní dřevostavbu v Beverly Hills. Ta má pět ložnic, sedm koupelen, hernu, tenisový kurt i vířivku.

Mezinárodní odborná konference Dřevostavby se uskuteční tradičně před Velikonoci na VOŠ Volyně
V úterý 26. března 2024 a ve středu 27. března 2024 proběhne na VOŠ Volyně 25. ročník mezinárodní odborné konference Dřevostavby. Pro letošní jubilejní ročník je připraveno 32 přednášek.