HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Představitel Iron Mana bydlí v bizarní dřevostavbě z 19. století

Roberta Downeyho Jr., jednoho z nejslavnějších herců současnosti, asi netřeba více představovat. Představitel Tonyho Starka alias Iron Mana z komiksového universa studia Marvel umí překvapit nejen svými výkony na filmovém plátně. Pokud čekáte futuristickou vilu našlapanou moderními technologiemi, jste na omylu. Robert Downey Jr. je vlastníkem výstřední historické dřevostavby Edward DeRose Windmill Cottage ve východním Hamptonu, kde trvale žije se svou rodinou od roku 2017. Podívejte se, jak toto bizarní sídlo vypadá, a objevte nečekanou paralelu s jeho ikonickou filmovou rolí.


Herec Robert Downey Jr. bydlí ve výstřední dřevostavbě
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Gage Skidmore (Flick CC 2.0)

Rozkaz zněl jasně: Najít něco neobyčejného

„Chtěli jsme mít něco, co rozhodně jen tak neuvidíte,“ říká filmový Tony Stark, když popisuje svůj dům, který si s manželkou Susan koupili v roce 2017. S pořízením nemovitosti i její rekonstrukcí jim pomohl známý newyorský designér Joe Nehamam, se kterým se oba manželé setkali o dva roky dříve, když si pronajali jeho dům. Oběma se velmi zalíbil styl, jakým byl Nehemamnův dům navržen, a doslova si toto místo zamilovali. „Bylo to, jako když navštívíte kuchyni šéfkuchaře,“ vzpomíná filmová producentka Susan Downeyová. Rozhodli se proto sjednat si s designérem schůzku, jejíž předmětem bylo najít neobyčejný dům, který se objeví v nabídce okolí přímořského letoviska Hamptons ve státě New York. Po 6 měsících hledání se Joe ozval se zprávou, že našel místo, které splňovalo jejich zadání na 100 %. Pokud čekáte moderní high-tech dům, tak se nenechte mýlit. Robert a Susan se rozhodli pořídit si unikátní větrný mlýn z konce 19. století.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Gage Skidmore (Flick CC 2.0), Urvi Islaniya, Wiktoria Brzezińska, Ruta

Rekonstrukce rodinného domu za 6 týdnů? S dřevostavbou žádný problém 

Dřevostavba původně sloužila jako herna pro místní honoraci. V pozdějších letech dům jeho původní majitelé přebudovali na rezidenci, kterou se rozhodli oba manželé zrekonstruovat. Designér Joe si tak ve svém úspěchu nalezeného domu nemohl libovat moc dlouho, neboť dostal skalní limit 6 týdnů, během kterých měl celou rezidenci přebudovat ve výstředním stylu jeho majitele. „Měli jsme necelé dva měsíce na kompletní přebudování domu, od přestavby celé dispozice obývacího pokoje až po výběr povlečení a příborových sad,“ říká Joe. Jelikož byla celá residence konstruována jako dřevostavba, byl celý proces obnovy velmi rychlý.

V domácnosti představitele Tonyho Starka žádný futurismus

Nejzásadnější rekonstrukcí prošel právě zmíněný obývací pokoj, který se nachází přímo za věží větrného mlýna. Ten byl dispozičně kompletně přebudován a zvětšen. Jeho hlavní dominantou se stal velký krb s otevřeným topeništěm, jehož masivní římsu s krbovou stěnou navrhl umělec Petr Lanea. Herec i jeho manželka rádi spolupracují s talentovanými umělci a na interiéru domu je to znát. Celý interiér domu je kombinací rustikálních a výstředních prvků, které utváří zajímavý harmonický celek. Příkladem je třeba koupelna, jejímž ústředním motivem je kombinace růžových stěn a puntíkované fialovo-černé podlahy. Ta je podle slov Susan manželovým oblíbeným pokojem v domě. Různé bizarní formy umění jsou v interiéru doslova na každém kroku. Oba manželé jsou vášniví sběratelé, jejich vkus a výběr děl je někde na pomezí surrealismu a postmoderny.

O tom, jak moc bizarní je interiér domu Roberta Downeyho Jr., se můžete přesvědčit v naší galerii.

Zvláštní znamení: „Nepouštějte kočky ven“

Celý dům Downeyových je poset cedulemi s nápisem „nepouštějte kočky ven“. V domácnosti s manželi a jejich dvěma dětmi žijí i dvě kočky, které dle slov Roberta jsou skutečnými pány v domě. Tento výstřední fakt ale může potvrdit snad každý chovatel koček. Výstřednější je snad už jenom výzdoba okolo domu. Hned u vstupu vás může zarazit halloweenská výzdoba, která je zde instalována po celý rok. Dále se zde nachází různé prapodivné sochy, z nichž nejvýraznější je asi socha kudlanky vysoká 2,5 metru. Rodina tráví na zahradě poměrně dost času, proto nechali propojit interiér rezidence s venkovním bazénem. Zastřešená terasa je místem, kde spolu tráví nejvíce času. Podobností mezi výstřednostmi Roberta Downeyho Jr. a jeho ikonickou rolí výstředního miliardáře Tonyho Starka je tak více než dost. Není proto divu, že jeho výkon v této roli byl tak autentický, neboť v mnoha směrech jsou si tyto charaktery opravdu podobné. Jeho dům si můžete prohlédnout také v tomto videu:

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
12.10.2022

Photocredit: Gage Skidmore (Flick CC 2.0)

2

Brazilský DJ zrekonstruoval bungalov na rezidenci. Má šest koupelen a strom uprostřed domu

Tradiční bungalov v klasické zástavbě byl zrekonstruován od hlavy až k patě. Z nevýrazné bílé budovy vznikla luxusní rezidence s dřevěnými obklady a velkými černými plochami, která je propojená se zahradou. Navštivte s námi MV House.

Nejslavnější filmové lesy: Kde se natáčely Hvězdné války či Predátor?

Hollywood si umí přírodní kulisy pro natáčení dobře vybrat. Které lesy se díky nim změnily na Antarktidu nebo mimozemskou planetu?

Větrné mlýny z celého světa – co mají společného?

Vyznáte se ve větrných mlýnech? V následujícím článku vám tyto netypické dřevostavby představíme a ukážeme vám, jak vypadají v různých koutech světa.

Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

Navštivte s námi překrásnou moderní roubenku postavenou z netradičního dřeva – z alpské borovice. Majitelem této roubenky není nikdo jiný než legendární horolezec Zoltán Demján. Jak se mu bydlí ve dřevě?

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Trendu tiny house propadl i vizionář Elon Musk. Stává se tak tento znovuobjevený fenomén řešením dostupného bydlení?

Bill Gates bydlí v dřevostavbě za 2300 milionů. Na energiích ale šetří

Jak může být dům o rozloze fotbalového hřiště mimořádně energeticky úsporný a čím se u Billa Gatese inspirovat při realizaci vlastního domu?