HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Brazilský DJ zrekonstruoval bungalov na rezidenci. Má šest koupelen a strom uprostřed domu

Přestavba rezidence v tradičním stylu jim trvala přes dva roky. Čekání se ale vyplatilo. Z původní stavby vznikla moderní vila s netradičním výrazem. Hudební producent a DJ, kterému dům patří, se tak může pyšnit příjemným bydlením s puncem originality i nadčasovosti. Pojďte s námi na návštěvu do MV House.


Zrekonstruovaný bungalov
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: MCA ESTUDIO

Budova se nachází v klasické čtvrti Sao Paulo, kde zástavbu tvoří zejména tradiční rozhlehlé bungalovy. Majitel oslovil architektonický ateliér Studio Guilherme Torres a společně se pustili do náročné rekonstrukce, která s sebou nesla i výrazné stavební zásahy. Konečný výsledek však překvapivě respektoval původní architektonické řešení. Prohlédněte si ho ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: MCA ESTUDIO, MCA ESTUDIO

Z minulosti skokem do současnosti

Architekti se rozhodli některé prvky původní stavby zachovat. Dům slavného DJ, který nechtěl být jmenován, měl výměru 850 metrů čtverečních a tato velkorysá plocha zůstala nedotčena jak rozměrově, tak dispozičně. Také celkový tvar budovy se sedlovou střechou o minimálním sklonu byl zachován. Jinak se však architekti pustili do zásadní přeměny celého bydlení. Jak shrnuje sám architekt Torres: „Nejvýznamnější změnou v projektu byla změna stylu z neoklasického a tradičního na ten soudobý.“

Konstrukční úpravy

Rekonstrukci provázely i přes zachování dispozice výrazné stavební zásahy. Byla nutná oprava střechy, přičemž část z ní byla nahrazena střechou zelenou. Hlavním motivem pro použití zelené střechy nad obývacím pokojem byla otázka tepelného komfortu. Kromě oprav konstrukce střechy bylo nutné zesílit i další nosné prvky budovy. Některé zdi byly nahrazeny nosnými rámy. Díky tomu vznikly propojené prostory, které se otvírají pomocí velkých posuvných oken i do exteriéru.

Šest koupelen a strom uprostřed stavby

Vnitřní dispozice domu je velmi členitá. Dům je pomyslně rozdělen do několika zón s vlastním zázemím v podobě ložnic, koupelen, šaten a pracoven. Dohromady se v budově nachází pět ložnic a šest koupelen. Centrum vily tvoří hlavní místnost, která všechny části propojuje a zároveň otvírá do exteriéru. Velký obývací pokoj s jídelnou je pomocí setu posuvných hliníkových oken o rozměru 2,8 x 2,8 metru možné otevřít a přímo odtud vstoupit na rozlehlou terasu s bazénem. Další terasa se nachází v samém středu stavby, kde vznikl zajímavý kout pro odpočinek pod stromem.

Jednotné, ale výrazné materiály

Architekti se rozhodli interiér i exteriér stavby sjednotit také volbou použitých materiálů. Na vnitřních stěnách, podhledech, fasádě i podlahách jsou použity tenké dřevěné palubky z jihoamerické dřeviny cumaru, jejíž dřevo se řadí mezi nejodolnější na světě. Vedle tohoto výrazně zbarveného dřeva je dalším akcentem černá barva použitá jak na velkých plochách, tak na detailech. Celým domem se táhne černá břidlicová podlaha a některé zdi nesou dekor černých cihel. Černou můžeme hledat i na vnějším stínění oken a většině nábytku. Vše doplňuje pouze bílá barva, betonová stěrka a pár solitérů v ostře červené.

Interiér v černé

Prostornému obývacímu dominuje obrovská kožená sedací souprava s výrazným prošíváním a jídelní stůl s židlemi, vše v kralující černé. Pozornost v obývacím pokoji poutá asymetrická stěna, která ukrývá na první pohled nenápadný krb. Důležitou roli v této hlavní místnosti hraje geometrie. Architekti si dali práci a vytvořili zajímavou souhru různých linií na koberci a obkladech.

Kuchyně je od obývacího pokoje oddělená, ale z otevřené chodby je možné do kuchyně nahlédnout a posedět z barového stolku, který je s kuchyní propojen otvorem ve zdi. Prostorné místnosti poskytly dostatek místa pro umělecké předměty. V domě tak můžeme najít několik velkých obrazů a třeba i černou sochu prasete. Jednoduše barevné interiéry také bylo možné vkusně doplnit různými nábytkovými solitéry. V ložnici například na první pohled upoutá organicky tvarovaná pruhovaná lenoška.

Luxusní zahrada s výhledem

Zahradu domu z velké části tvoří obrovská terasa provedená ve dvou úrovních. Na podlahovou plochu interiéru přímo navazuje terasa s velkým bazénem. Na boku se pak nachází druhá vyvýšená terasa se zapuštěnou vířivkou, která svým umístěním poskytuje návštěvním částečné soukromí. Ve zbytku zahrady byly zachovány původní vzrostlé jehličnany a živé ploty, které vytvářejí příjemné útočiště uprostřed brazilské megalopole.

Náročná rekonstrukce mixující současnou a tradiční brazilskou architekturu se majitelům vyplatila. Vznikla zde neobyčejná stavba mající dle slov architekta rock’n’rollovou atmosféru perfektně vyhovující povaze obyvatel. 

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.05.2018

Photocredit: MCA ESTUDIO

4

Rekonstrukce dřevostavbou – do staré stodoly vložili jeřábem novou dřevostavbu

Článek o tom, že od ruiny k moderní dřevostavbě vede krátká cesta.

Rekonstrukce dřevostavby má svoje specifika

Rekonstrukce dřevostavby se nejčastěji skloňuje se starými okály.

Fotogalerie: Neváhejte s rekonstrukcí. Výsledek bude stát za to!

Přemýšlíte, že předěláte své bydlení, ale nemůžete se rozhoupat? Naše fotogalerie vám ukáže výsledky rekonstrukce, které stojí za to!

Moderní bungalov na tradiční farmě? Posuďte sami, jak se architektům povedl

Je možné postavit moderní vzdušný bungalov na tradiční farmě v jižní Anglii? Přečtěte si náš článek a posuďte sami, jak se architektům podařilo skloubit staré s novým.

Geniální dřevěný interiér, který plynule přechází v zahradu. Jak se žije bez hranic?

Brazilská stavba „OF House“ vyniká svéráznou absencí hranic mezi vnitřním a vnějším prostředím. Zahrada jako součást domu, dům jako součást zahrady. A hlavně všudypřítomné dřevo.

Brazilský dům pro návštěvy, který vznikal netypickým způsobem

Tento brazilský domek pro návštěvy je ukázkou toho, že i ve velkém tropickém vedru dokáží šikovní architekti zvládnout jakoukoli situaci a přijít s kvalitním řešením.

Moderní bungalov připomíná svým uspořádáním starou tradiční farmu

Pokud máte také rádi bungalovy pro jejich praktičnost a jednoduchost, díky které krásně zapadnou do okolní krajiny, nenechte si ujít dnešní článek. Prohlédněte si tři bungalovy v jednom.

Jaké jsou trendy v koupelnách? Moderní technologie, ale i námi oblíbené dřevo

Nejen loni, ale i tento rok budou trendům v bydlení vládnout přírodní materiály. A jak to souvisí s trendy pro koupelny?

Dřevěný bungalov s bazénem se stal dokonalým útočištěm před městským shonem

Dřevěný bungalov s bazénem uprostřed přírody – co víc si přát, když hledáte klidné útočiště před každodenním shonem velkoměsta.

Luxusní dřevěná vila vyrostla téměř v oblacích

Luxusní dřevěná vila s dechberoucími výhledy do dalekého okolí okouzlí každého milovníka dokonalého designu a velkorysých prostor.