HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavby 2013 ve Volyni – klasika, která inspiruje

Ve čtvrtek skončil již 17. ročník největší konference o dřevostavbách v ČR – Volyně 2013. Co tento ročník přinesl a jaký je příslib do dalších let? Na následujících řádcích si můžete přečíst malou reflexi leotšního ročníku, který s sebou přinesl hlavně velkou dávku inspirace a pozitivní energie do další práce všech zúčastněných dřevostavitelů.

Dřevostavba model

Na rozdíl od loňského ročníku Volyně byla témata více různorodá a posluchač tak získal názory a pohledy na širší oblast dřevostaveb. Pravidelný návštěvník této konference o dřevostavbách se setkává s některými stálicemi přednášejících, které již nepřináší převratná řešení, jako tomu bylo v prvních ročnících konference, kdy byl nástup dřevostaveb a dřevěných konstrukcí u nás stále v plenkách. Zůstává otázkou, zda v již nastartovaném odvětví, kde jde každý trochu jinou cestou, může vůbec přednášející ohromovat novinkami, které změní celé odvětví. Domnívám se, že to posluchači po přednášejících ani nevyžadují. Vždy se však v přednáškách najde určitá část, ze které mohou dřevostavitelé čerpat navzdory rozdílnosti přístupů a konstrukčních systémů – mezi přednášejícími nechyběla zvučná jména jako Kuklík, Tywoniak, Šála, Smola, Benák.

Nad čím však zaplesá každé srdce, které bije pro dřevo, jsou zdařilé realizace dřevostaveb u nás i v zahraničí. Letošní rok přinesl komentáře k zajímavým dřevostavbám z tradičních dřevařských velmocí Švýcarska (Rohner, Blumer), Kanady (Houdek), Finska (Siikanen), Rakouska (Fadai, Tavoussi, Plöderl) a v neposlední řadě z vycházející dřevostavitelské hvězdy - České republiky (Valíček, Ondruch).

Bude Vás zajímat: Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Pohodová atmosféra, dobrá organizace a kupa inspirace je myslím dobrou vizitkou pro letošní konferenci, která opět vlila novou chuť a energii do lidí, kteří se dřevostavbami zabývají. Děkujeme organizátorům a za rok ve Volyni na viděnou.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
02.04.2013

3