HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Mobilní dřevostavby představují např. USA určitý životní styl. Jsou mobilní dřevostavby „hack“ na celoživotní zadlužení hypotékou? Představují mobilní dřevostavby možnost (nebo spíše nutnost) se zbavit přebytečného haraburdí a soustředit se tak na to, co je opravdu důležité? Nebo malé dřevostavby zavrhneme jen pro to, že si nemáme kam dát věci, které stejně nepotřebujeme.

Pojďme se na mobilní dřevostavby podívat blíže v tomto článku.


Mobilní dřevostavba na trávě
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Tammy Strobel

Jak žít bez dluhů, pracovat méně hodin v týdnu, mít více času na sebe a na rodinu? Řeknete si, kdybych tak vyhrál ve sportce nebo dělat velmi dobře placenou práci. Ani jedno Vám základní požadavky nezajistí. Většinu peněz, které člověk vydělá, utratí za bydlení.

Jedna možnost je roztočit spirálu směrem vzhůru: budu pracovat více za více peněz a budu si moc koupit pořádný dům (v tom případě je dřevostavba ta správná volba). S hypotékou půjdu ideálně na co nejvyšší částku, protože jsou teď levné. Jestli je toto vaše volba, pak veškerý svůj čas budete věnovat tomu, abyste měli dostatek peněž na splácení hypotéky.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Tammy Strobel, Mobile Hut, 2cycle2gether, mikecogh

Mohlo by vás zajímat: Katastr nemovitostí: Nahlížení do KN a návod jak na to

Mobilní dřevostavba vás bude stát zlomek ceny „normálního domu“

Nebo si vyberete jinou cestu a snížíte svůj největší výdaj na bydlení na minium. Ano, na mnohé nemusí život v mobilní dřevostavbě působit na první pohled pohodlně. Bude tam málo místa, musíte se zbavit všech krámů, co máte a nechat si jen to, co potřebujete…  

Bydlení v mobilní dřevostavbě určitě není pro každého, protože je to „oproti normálnímu domu, jaksi horší nebo pod úroveň“ nebo „v maringotce přece nebudu žít“, jak tvrdí zlí jazykové. Na druhou stranu zjistíte, že máte svůj malý dům za pár let splacený a že vám k zaplacení všech běžných výdajů stačí naprosto běžná práce a třeba i na poloviční úvazek.

Více o životě v malém domě zde. 

Menší prostor mobilní dřevostavby vás nebude lákat k nakupování věcí, které nepotřebujete. A když nebudete dělat přesčasy v práci ani pobíhat po nákupech, potom zbývá čas na to, věnovat se věcem, na kterých vám skutečně záleží a které mají pro Vás cenu.

V tomto videu se můžete podívat na zkušenosti lidí, kteří si zkusili v miniaturní mobilní dřevostavbě bydlet.

O bydlení v mobilních a malých domech existuje řada blogů a lidé se dokonce předhání v tom, kdo bude mít menší mobilní dřevostavbu. Nic není nutné brát do extrémů, ale zbavit se věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete a bydlet v menším domě je skutečně zajímavý „hack“.

Více o mobilních domech zde.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.03.2015

Photocredit: Tammy Strobel

12

Celoroční mobilní domy plní díru na trhu

Mobilní dřevostavby, čím jsou přelomové a jak řeší problémy dnešní doby?

Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Bydlení v malém domě může nabídnout podstatně více než málo místa.

Dřevostavba do 1 milionu – bydlíte v malém, ale ve svém

Dřevostavba za milionu korun postavit lze, má ale řadu podmínek, které třeba hlídat

Moderní dřevostavby jsou jednoduché a nízkoenergetické

Moderní dřevostavby nejsou jen otázkou vkusu nebo designu.

Mobilní domy – jsou vhodné pro celoroční bydlení?

Líbí se vám mobilní domy? V České republice je to rostoucí trend. Hodí se mobilní dům k celoročnímu bydlení?

Nejlevnější dřevostavby nejsou ty nejmenší, a které tedy?

Hledáte mezi nabídkami firem ty nejlevnější dřevostavby?

Ekologické stavby jako utopie nebo budoucnost?

Zajímají vás ekologické stavby a domy? Podle čeho se měří míra ekologie

Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?

Maringotky k bydlení nebo jako chata jsou stále populární. Maringotka na prodej je možná za odvoz nebo i za statisíce. Jak se v nich bydlí? Dozvíte se zde.

Rekonstrukce zapomenuté maringotky: Kolik stojí a jak na to?

Máte starou maringotku, se kterou nevíte co dál? Toužíte po víkendovém místě v přírodě bez starostí? Načerpejte inspiraci na rekonstrukci maringotky v galerii.

Video: Na prohlídce v mini domku

Mini domek Shed si postavili jeho majitelé sami a za nízké náklady. Ušili si ho na míru, efektivně využili každý cm a vytvořili si bydlení, které jim plní sny.