HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Oblíbené křeslo ušák existuje v pěti různých variantách. Každá je vhodná na něco jiného

Samostatné křeslo do obýváku nemělo nikdy více stylové, než dnes. Křeslo ušák je součástí mnoha domácností v Česku a má to své opodstatnění. Přečtěte si, jaké jsou aktuální ceny takového nábytku a který styl by se hodil nejvíce k vám do interiéru. Dáte na modernu, klasiku, nebo zvolíte vintage či retro styl?


Křeslo ušák
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Unsplash (free licence)

Pohodlné, stylové a relativně cenově dostupné „ušákové“ křeslo rozzáří váš obývací pokoj. Křeslo ušák s různým typem čalounění se perfektně hodí do prázdného koutu v místnosti, vznikne vám tak skvělý odpočinkový prostor. V naší fotogalerii se dozvíte další zajímavosti o „ušákových“ křeslech, například k čemu původně opravdu sloužily výrazné opěrky a kam až sahá historie těchto křesel. Níže v článku jsme pro vás připravili i aktuální cenové srovnání křesel typu ušák na našem trhu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Unsplash (free licence), Nastassia Alvarez, Pixie Courcel

Křeslo ušák – vyberte si váš styl

Ikonické křeslo ušák je možné sehnat v mnoha variacích designu. Od klasických, nepříliš výrazných křesel až po glamour a vintage styl. Které z nich vás nejvíce nadchne? Nezapomeňte také porovnat aktuální ceny uvedených křesel.

Moderní ušák

Samostatné křeslo do obýváku se bude hodit v případě větší návštěvy. Hosté se posadí do pohodlného křesla a vychutnají si skvělou kávu. Tento stylový kus nábytku by neměl chybět v žádném moderním domě. Křeslo ušák je vhodné pořídit také s podnožkou, podívejte se na různé varianty ve fotogalerii.

Více informací a cenu krásného tmavě zeleného či modrého křesla ušák si přečtěte zde.

Retro ušák

Aby bylo retro křeslo ušák součástí vaší domácnosti, nemusíte mít nutně celý interiér v tomto stylu. Právě naopak. Křeslo ve stylu retro oživí i elegantní a minimalisticky zařízené interiéry, bude vaším skvělým společníkem při sledování televize, čtení knih i při relaxování.

Cenu krásného tmavě šedého křesla ušák v retro designu naleznete zde.

Vintage ušák

Čalouněná vintage křesla ušák snad nikdy nevyjdou z módy. Hodí se téměř do každé domácnosti a vypadají naprosto fantasticky. Opěrná část křesla je polstrovaná a svým tvarem podtrhuje ostré rysy celého křesla.

Podívejte se na právě jedno takové v nabídce včetně ceny.

Zajímavosti ze světa čalounění: Neuvěříte, jak pohodlně se dá sedět

Skandinávský ušák

Stylový a minimalistický vzhled v mnoha barevných, často pastelových,  odstínech. Křeslo do obýváku ve skandinávském stylu má v mnoha případech dřevěnou konstrukci a jedinečný design. Podívejte se, jak vypadá např. takové žluté křeslo v interiéru.

Cenově dostupné křeslo ušák ve skandinávském stylu naleznete zde.

Klasické křeslo ušák

Nehledáte žádný konkrétní styl, chcete klasiku? To nebude problém. Vyberte si mezi malými nebo velkými křesly ve fotogalerii a inspirujte se při návrhu vašeho obývacího pokoje.

Cenu pohodlného a nepříliš výrazného křesla ušák naleznete zde.

Parametry křesla do obýváku

Nejenže se tato pohodlná křesla nabízí v mnoha stylech, můžeme je rozdělit také podle ceny, hmotnosti a nosnosti.

  • Zpravidla bývá hmotnost křesel přibližně od 12 kg až do 50 kg.
  • Nosnost se pohybuje cca od 120 kg až do 140 kg.
  • Ceny obyčejného křesla ušák se pohybují přibližně od 2 000 korun. Ta nejdražší mohou stát až okolo 80 tisíc.

Výběr stylových a relativně cenově dostupných křesel si prohlédněte zde.

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.11.2022

Photocredit: Unsplash (free licence)

1

Křesla do obývacího pokoje: Fotogalerie, trendy, tipy, ceny

Jak a podle čeho vybrat křesla do obývacího pokoje? Zde se dozvíte kolik takové křeslo stojí a inspirujete se v bohaté fotogalerii.

Obývací pokoje: Fotogalerie, inspirace, trendy

Řešíte jak vybrat nábytek, osvětlení nebo křesla do vašeho obývacího pokoje?

Dětský nábytek: Jak ho vybrat a na co si dát pozor?

Vybíráte dětský nábytek? V tomto článku se dozvíte jak dětský nábytek vybrat, čím se při nákupu řídit a navíc se budete moci inspirovat ve fotogalerii.

Předsíňový nábytek: Fotogalerie plná inspirace

Vytvořit stylovou a funkční předsíň není otázkou investice do drahého nábytku. Jde hlavně o nápad a inspiraci. Oboje najdete v tomto článku a fotogalerii.

Bydlení podle Feng Shui: obývací pokoj vám může pomoci se vztahy i kariérou

Obývací pokoj je místo, kde se potkává nejvíce lidí. Přečtěte si, jak jej zařídit, aby co nejvíce odpovídal vašemu životnímu stylu.

Jak by měl vypadat moderní obývací pokoj? 60+ inspirací podle nejnovějších trendů

Lámete si hlavu s kombinací odstínů ve vašem obýváku? Nezoufejte. Sestavili jsme pro vás v galerii plnou inspirace a přehlídku těch nejoblíbenějších stylů obývacích pokojů.