HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Obývací pokoje: Fotogalerie, inspirace, trendy

Nejsilnějším trendem v oblasti obývacích pokojů je jednoduchost. Při tvorbě interiéru svého obývacího pokoje vsaďte na lehkost. Vyvarujte se přeplácanosti, stěnám plným obrázků a kredencům plných artefaktů pochybné kvality. Chcete-li umělecký předmět, vyberte jeden či dva, které mají švih a vhodně doplní celý interiér, nebo s ním naopak vytvoří zajímavý kontrast. Více inspirace a tipů pro váš obývací pokoj najdete v této fotogalerii.


Obývací pokoj inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Dee Speed (Flickr)

Jak vymalovat obývací pokoj?

Neexperimentujte ani nijak s malbou, bílá či jemné pastelové tóny jsou optimální a umožní vám bez potíží zkusit různé varianty nábytku, aniž by působily protichůdně proti ladění stěn. Strohost a minimalismus vytváří prostor pro fantazii, dává svobodu pracovat třeba s osvětlením obývacího pokoje zajímavou stojatou lampou.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Dee Speed (Flickr), Dunelm UK, Society6, Cartell Hairs

TIP: Fotogalerie plná inspirace pro malování pokojů

Kolik nábytku do obývacího pokoje?

Nenechte se svazovat přemírou předmětů a kusů nábytku. Vzdušnost zařízení je hlavním ze současných hesel moderních obývacích pokojů. Stačí jeden dva kusy – křesla do obývacího pokoje nebo sedací souprava. Stěna, třeba vestavěná. Knihovna, konferenční stolek. Stačí.

Nezahltíte-li místnost nábytkem, můžete si dovolit třeba i kontrast hypermoderní kožené sedací soupravy se starožitným dřevěným stolkem. Bude působit výborně.

Chcete přidat dřevo do vašeho interiéru? Prohlédněte si dřevěné sedačky a lavičky

Jaké interiéry obývacích pokojů dnes letí?

Rustikální, venkovský, country styl. Líbí se vám? Hlavní roli v luxusním obývacím pokoji dnes často hraje dřevo, s ním je důležité sladit ostatní prvky. Důležité je pak doladit i celý styl bydlení, aby váš country obývák nepůsobil jako facka proti kuchyni nabité hypermoderními spotřebiči.

Také venkovský styl se však dá také vhodně zkombinovat s modernou, třeba staré proutěné křeslo s jinak novou sedací soupravou. Chce to ale trochu citu a nadhled při vybírání jednotlivých kusů nábytku.

Chcete netradiční nábytek? Inspirujte se ve fotogalerii nábytku z palet

„In“ je retro styl i minimalistická moderna a extravagance

Podobně jsou „in“ i různé retro styly, kdy se pro váš obývací pokoj můžete inspirovat v dobách našich maminek či babiček. Retro prvky se dají přizpůsobit moderní době novým nátěrem nebo barevným oživením a budou vypadat úchvatně.

Ale pozor: Moderní nábytek do obývacího pokoje však již nejsou členěné obývací stěny jako kdysi, kdy měly za úkol ukrýt všechno od televizoru přes suvenýry z dovolené, cédéčka až po knihy. Ty současné mají podobu malých většinou nízkých, ale často podlouhlých skříněk.

Chcete-li být trochu kreativní, nebojte se třeba neobvyklých doplňků na stěnách. Podívejte se, jaké zajímavé nápady vám servíruje naše fotogalerie.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.08.2015

Photocredit: Dee Speed (Flickr)

2

Moderní bytové interiéry: Fotogalerie plná inspirace

Jakým směrem jdou moderní bytové interiéry? Podívejte se na fotky, trendy a inspiraci.

Nábytek z palet: Fotogalerie plná nápadů a inspirace

Líbí se vám nábytek z palet? Hledáte nápady a inspiraci?

Dětské pokoje: Inspirace a fotogalerie

Jak vybavit dětský pokoj pro své potomky? Přinášíme malou inspiraci.

Malování pokojů a stěn – nápady, inspirace a fotogalerie

Řešíte jak vymalovat váš pokoj a hledáte inspiraci? Najdete ji zde.

Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

Kuchyně je centrem každého bytu nebo domu. Setkává se v ní celá rodina

Ložnice: Inspirace a fotogalerie pro moderní ložnice

Hledáte inspiraci pro zařízení vaší ložnice? Jaké použít barvy

Obklady do kuchyně: Inspirace, trendy a tipy

Hledáte inspiraci pro vaše obklady do kuchyně? Naleznete zde.

Tapety na zeď: Návod jak na to

Rozhodli jste se pro tapety na teď. V tomto článku se dozvíte, které tapety jsou vhodné do jaké místnosti a řekneme si správný postup při tapetování.

Ratanový nábytek do interiéru: Fotogalerie a praktické rady

Zvažujete do vašeho interiéru ratanový nábytek? Zde zjistíte jaké má ratanový nábytek výhody a nevýhody a inspirujete se v bohaté fotogalerii.

Předsíňový nábytek: Fotogalerie plná inspirace

Vytvořit stylovou a funkční předsíň není otázkou investice do drahého nábytku. Jde hlavně o nápad a inspiraci. Oboje najdete v tomto článku a fotogalerii.