HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

KVÍZ: Která bylinka pomáhá na klidný spánek, která odhání komáry a čím zklidníte žaludek?

Bylinky jsou oblíbené nejen pro své kulinářské využití, kdy přidávají jídlu chuť a aroma, ale také pro své léčivé vlastnosti, které jsou využívány v tradiční i moderní medicíně. Může se tak stát, že pomocí drobného kvítku se snadno zbavíte dlouhotrvajícího nachlazení, zažívacích potíží nebo chmurných nálad. Stačí vědět, po kterém sáhnout. Otestujte se, zda to víte i vy.


Umíte využít potenciál bylinek naplno?
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: PxHere (CC0) a Public domain pictures (CC0)

V jednoduchosti je kouzlo 

Po dlouhá staletí patřily bylinky mezi hlavní pilíře medicíny a léčitelství. Ačkoliv jsou v dnešní době spíše nahrazovány moderními léky, stále mají bylinky své věrné fanoušky, kteří na ně nedají dopustit. Aby taky ne, jejich účinky proti nachlazení, bolesti hlavy a dalším neduhům prověřila řada let. Připomeňte si, jaké je využití nejznámějších bylinek.

SPUSTIT KVÍZ →

Vydáno dne:
03.07.2024

Photocredit: PxHere (CC0) a Public domain pictures (CC0)

0

KVÍZ: Které ovoce zlepšuje krevní tlak a po kterém uvidíte jako ostříž? Otestujte své znalosti ovoce a zeleniny
Že je ovoce a zelenina základem každé zdravé a vyvážené stravy, ví úplně každý. Najde se však také plno faktů, které vám tak jasné být nemusí. Otestujte své znalosti.

KVÍZ: Troufnete si správně určit prvky krovové soustavy? I zkušení kutilové se zarazí u obrázkové poznávačky
Dokážete určit správný název konstrukce a ukázat tak, že jste lepší než letití odborníci?

KVÍZ: Existují věci, které do kompostu nesmí. Většina lidí netuší, které to jsou
Co když do kompostu házíte něco, co tam nepatří? Existují potraviny i další věci, které nejenže tvorbu kompostu nepodpoří, ale mohou kompost zcela zničit.

KVÍZ: Poznáte nejznámější druhy stromů? Otestujte se, zda zvládnete učivo prvního stupně
Poznávat jednotlivé druhy stromů se učí děti už na základní škole. Pro vás by to tedy měla být hračka. Tak co? Víte, co je smrk a co jedle?

KVÍZ: Jak bydlí Leonardo DiCaprio, Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson a další? Přiřaďte hvězdy ke správnému domu
Že slavné osobnosti nebydlí v dvoupokojovém bytě v paneláku nejspíše nikoho nepřekvapí. Nahlédněte společně s námi pod pokličku slavných a zjistěte, jak dobře tyto hvězdy znáte.

KVÍZ: Znáte správná pojmenování střech? Sedlovou zná každý, mansardovou téměř nikdo
Dokážete určit správný název střešní konstrukce a ukázat tak, že jste lepší než někteří vystudovaní stavaři? Ne všichni zvládnou dojít až na konec dnešního kvízu bez jediné chyby.

KVÍZ: Víte, kde bydleli prezidenti Československé a České republiky? Přiřaďte k nim správné sídlo
Odhalili jsme zajímavá fakta a detaily, které oživí vaši představu o každodenním životě prezidentů a jejich bydlení. Nejenže se dozvíte nové informace, ale také si ověříte své dosavadní znalosti v této oblasti.

KVÍZ: Poznáte nejznámější české houby? Zkuste si, jestli přežijete návštěvu lesa
Mezi jaké houbaře se řadíte? Poznáte pouze bedlu a hřib nebo jsou vaše znalosti mnohem širší? Otestujte se v našem kvízu.

Kvíz: Nostalgie socialismu. Vzpomenete si, k čemu sloužily předměty z vašeho dětství?
Některé z těchto věcí už v současných domácnostech nenajdete, jiné se pouze modifikovaly do novější varianty. Otestujte se, jak dobře si na běžné vybavení socialistické domácnosti vzpomínáte.

KVÍZ: Poznáte místa z nejznámějších českých filmů? Správně odpoví jen opravdoví znalci
Pokud jste opravdovými milovníky filmů, budete mít tento kvíz hotový rychlostí kulového blesku a v případě, že zvládnete správně zodpovědět všechny otázky, jste „zřejmě slušnej oddíl“.