HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Přidejte se k velkému jarnímu úklidu. Letošní zájem dobrovolníků je rekordní

Před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 6. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko již přes 3 600 nahlášených úklidů. O nastávajícím víkendu se mohou dobrovolníci k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů a také se mohou těšit na tradiční fotosoutěž. Uklízet se bude v dubnu dokonce i v Českém Banátu v Rumunsku.


Velký jarní úklid
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Ukliďme Česko (se souhlasem)

Rekordní zájem o uklízení

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je opět rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce. „Rozesíláme celkem 3 200 balíčků s úklidovým materiálem. K místním organizátorům v nich putuje bezmála 150 000 pytlů na sběr odpadků a také pracovních rukavic,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Čeká na vás fotosoutěž

Ruku v ruce se zajištěním úklidového materiálu proběhla i příprava a výzva k zapojení se do letošní fotosoutěže. Každý dobrovolník se tak může zúčastnit tradiční fotosoutěže o zajímavé ceny. Novinkou je kategorie Bike. Díky tomu mohou také letos všichni účastníci akce Ukliďme Česko využít k cestě za úklidem sdílená kola zdarma.

Těší mě, že je naše společnost i letos partnerem tohoto projektu. Zároveň mám obrovskou radost, že se naši zaměstnanci aktivně zapojují napříč Českou republikou. Úklidové akce probíhají na celém území s cílem uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Je důležité udržovat prostředí, ve kterém společně žijeme, čisté, bez odpadků a udržitelné pro další dekády. Je jen na nás, jak naše okolí vypadá,“ říká Šárka Nevoralová, tisková mluvčí přední banky.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Leonardo DiCaprio postavil sobě a své mamince dřevostavbu v Malibu

V dubnu se bude uklízet dokonce i v rumunském Banátu

„Stáže v zahraničí nebývají jen o zábavě, ale i o činnostech, které mohou zlepšit místo působení k lepšímu. Jelikož si při každodenních procházkách přírodou všímáme velkého množství jak drobného odpadu, tak i rozsáhlých černých skládek, rozhodli jsme se spojit síly a uklidit co nejvíce takového odpadu,“ sdělila organizátorka úklidu Alena Hubáčková.

Akce Ukliďme Eibenthal v Českém Banátu připadá symbolicky na sobotu 20. dubna, „předvečer“ tradičního Dne Země. Úklidu se zúčastní děti různého věku, obyvatelé Eibenthalu v čele se stážisty, kteří v Eibenthale momentálně působí. Úklidová akce je jako jedním z programů chystaných v tzv. Zeleném týdnu, kdy si děti ve škole připomínají, jak důležitá naše planeta je a co vše pro ni můžeme udělat.

Vydáno dne:
05.04.2024

Photocredit: Ukliďme Česko (se souhlasem)

0

Jak vyrobit domácí ruční papír snadno ve třech krocích
Nebojíte se výzev? Vyzkoušejte si prastarou metodu a vyrobte si krásný ruční papír v domácích podmínkách. Sežeňte si kus starých novin, rám a trochu vody. Máme pro vás jednoduchý návod ve třech krocích.

Ceny stavebních materiálů v roce 2023 – tento vývoj predikují odborníci
Stavební materiály v Česku přestanou tak rapidně zdražovat. O kolik se zpomalí narůst cen v roce 2023?

Zavírání kamenolomů a pískoven v Česku pokračuje
Uzavírání kamenolomů a pískoven bez náhrad bude mít nepříznivý dopad na české stavebnictví, které nyní zažívá turbulence stavební výroby.

Betonovým stavbám odzvonilo. Nahradí je cihly z cukru
Tým odborníků z Anglie přišel v rámci rozsáhlého výzkumu k zajímavým poznatkům. Vytvořili stavební materiál z bagasy, který má velmi podobné vlastnosti jako cihla či beton. Cenově by však měl být dostupnější.

Správce paneláku vyřešil úsporu desítek tisíc pro 22 bytů. Návratnost systému je méně než šest let
Správce paneláku v severních Čechách se nebojí jít proti proudu. Na čističku šedé vody navázal rekuperací tepla, která paneláku ušetří téměř 27 tisíc ročně.

Systémy recyklovaného stavebnictví zachvátily Česko. Využívá je už 80 % firem
Stavební a demoliční odpady představují téměř polovinu všech odpadů produkovaných v České republice. Stavební společnosti jsou schopny recyklovat stále větší množství stavebního materiálu. Většině se podaří znovupoužít do stavebního procesu nejvýše 20 % odpadu.

Správným používáním baterií lze zvýšit jejich výdrž na několikanásobek
Bez baterií se náš každodenní život jen tak neobejde. Přečtěte si, jak je správně používat, aby vám vydržely co nejdéle a zbytečně se neničily.