HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Typovou roubenku postavíte za dostupnou cenu i na pozemcích s omezením

Stavební parcely nás v mnoha případech limitují. Ať už svojí velikostí, strukturou nebo regulativy, které předepisuje obec. Mnohdy je také těžké postavit náš vysněný dům na pozemku, který je pro nás finančně dostupný. V ideálním případě bychom chtěli větší pozemek, prostorný dům a velkou zahradu. Je to vůbec možné? Nuže, prozkoumejte tento unikátní typový projekt, který lze postavit i na pozemcích s omezením. Zhodnoťte jeho cenu a prohlédněte si i dispozici domu ve fotogalerii.


Malý dům
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Malý dům na klíč 3+kk

Zastavěná plocha roubenky s názvem R1 činí pouhých 49 m2. Ačkoliv se může zdát, že je tento rodinný dům malý, opak je pravdou. Užitná plocha domu (66 m2) poskytuje příjemné a útulné bydlení. Můžete tedy značně ušetřit za stavební pozemek menších rozměrů a zároveň žít v prostorném domě. Jedná se o výjimečnou masivní konstrukci ze smrkových či borovicových lepených hranolů BSH se sedlovou střechou. Část stavby je ale zděná, jedná se tedy o kombinaci dvou konstrukčních systémů v jedné stavbě. Podívejte se na půdorys i vizualizace rodinného domu zde.

Rozdíl mezi masivní a sendvičovou konstrukcí

masivní konstrukci se používají jednoduché, silné a nepřerušené materiály, jako jsou např. dřevěné opracované hranoly (roubené domy) či kulatiny (srubové domy). Sendvičová konstrukce se skládá ze dvou nebo více vrstev různých materiálů, obvykle s izolačním materiálem mezi nimi.

Půdorys rodinného domu – popis

Po vstupu hlavními dveřmi se ocitnete v malém zádveří (3,9 m2), odkud se táhnou schody do prvního patra. Pod těmito schody je prostor využitý jakožto úložný. Ze zádveří se také dostanete do koupelny a do hlavní obytné místnosti. Zde se rozprostírá obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a posuvnými dveřmi na venkovní terasu.

V prvním patře se nachází menší chodba (2,4 m2), z níž je možné vejít do ložnice a dětského pokoje.

Roubenky mají dobrou tepelnou izolaci

Dřevo má přirozeně dobrou tepelnou izolační schopnost, což umožňuje, aby byly roubené domy dobře izolované a udržovaly stabilní teplotu uvnitř. To vede ke snížení energetických nákladů na vytápění a chlazení.

Jaké jsou možnosti vytápění roubenky?

Podlahové elektrické vytápění

Elektrické vytápění je velmi pohodlné, ale často je také nákladné, zejména pokud jsou ceny elektřiny vysoké. Měsíční náklady pak mohou být vysoké, a to zejména v zimních měsících.

Plynový kotel

Použití zemního plynu pro ohřev vody nebo vzduchu je účinné. Dbejte však na výběr správného kotle, neboť se náklady odvíjejí od jeho účinnosti a samozřejmě i ceny plynu.

Kachlová nebo krbová kamna

Tato tradiční metoda může být ekonomická, pokud máte přístup k levnému dřevu. Náklady závisí na ceně dřeva a na tom, kolik dřeva bude třeba k vytápění.

Dále se nabízí možnost moderních peletových kamen, solárního vytápění nebo tepelného čerpadla.

Nařízení CHKO stanovilo pravidla pro stavbu domů. Získat povolení může být snadnější než si myslíte

Rodinný dům 3+kk – cena

Cena roubenky ve variantě hrubé stavby je 2.084.950,- Kč, cenu na klíč a další podrobnosti nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny je i cena za základovou desku. Stavební společnost sídlící v Jihomoravském kraji staví z nadčasového materiálu, který v sobě snoubí respekt k přírodě i návrat k tradici. Od roku 2011 přešla k výstavbě roubených domů z masivních, strojně opracovaných, vysušených hranolů, které považují za pomyslný vrchol kvality v tomto odvětví.

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých rodinných domů s dispozicí 3+kk najdete v katalogu domů.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte online stavební veletrh Veleton, který se uskuteční 26. – 29. ledna 2024. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní na tomto odkazu (počet vstupenek je limitován). Těšit se můžete na množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Vydáno dne:
25.10.2023

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

3

Téměř svépomocí si postavili moderní roubenku u Brna

Roubenka nemusí vždy vypadat jako chalupa z hor. Roubenka je i moderní rodinný dům. V rozhovoru se dočtete, jak ji lze postavit svépomocí... Číst více →Roubenka v Karlově: Co obnáší stavba dřevostavby v srdci Jeseníků?

Roubenky jsou krásné nejen na pohled, ale i pro život. Přečtěte si rozhovor s majiteli, kteří si roubenku postavili a podělili se o své zkušenosti z výstavby. A co by příště udělali jinak?.. Číst více →Slavný horolezec si se svou ženou postavil moderní roubenku z borovice

Navštivte s námi překrásnou moderní roubenku postavenou z netradičního dřeva – z alpské borovice. Majitelem této roubenky není nikdo jiný než legendární horolezec Zoltán Demján. Jak se mu bydlí ve dřevě?.. Číst více →Pavel a Mirka postavili roubenku z borovice. Ukrývá opravdový klenot

Pavel a Mirka si postavili roubenku nedaleko Brna. Zvolili dřevo borovice a spoustu věcí si dělali svépomocí. Jaký klenot se ukrývá uvnitř jejich domu?.. Číst více →Navzdory snům o skromném bungalovu mají luxusní roubenku. Výsledku nelitují

Navštívili jsme roubenku z masivního borovicového dřeva, kterou si Gabriela s Martinem nechali postavit na Šumavě. Má úchvatný interiér, který si majitelka sama navrhovala. Jaké jsou jejich zkušenosti se stavbou dřevostavby a bydlením v roubence?.. Číst více →Typová roubenka (153 m2) poutá veřejnost svým bohatě prosvětleným podkrovím

Prohlédněte si luxusně řešený typový dům s dispozicí 5+kk, který je z masivního dřeva. Jaká je cena na klíč?.. Číst více →Česká roubenka ve stylu amerického ranče. Kovbojové by mohli závidět

Sídla s luxusními interiéry, která znáte z amerických filmů, už nejsou pouhým snem za oceánem. Prohlédněte si úžasný typový dům s dispozicí 6+kk z masivního dřeva. Známe cenu... Číst více →Tradiční roubenka v moderním stylu vyhoví i přísným podmínkám CHKO

Prohlédněte si oblíbený typový dům s dispozicí 5+kk, který je z masivního dřeva a vyhoví i přísným podmínkám CHKO... Číst více →Roubenka s obrovským prosklením navržena pro manažery

Proč se rozhodnout pro bungalov z masivního dřeva? Představujeme vám moderní a luxusní přízemní roubenku s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i prakticky řešený půdorys... Číst více →